Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Carvertical- moja historia prawdziwa.

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Carvertical- moja historia prawdziwa.

  Cześć

  Dawno mnie tu nie było, choć na forum konto to mam od lat. Nie wiem też, czy to miejsce jest odpowiednie na taki post (jeśli nie, z góry przepraszam i proszę o umieszczenie w odpowiedniej kategorii)

  Postanowiłem napisać tą dłuższą informację chyba trochę ku przestrodze, opowiedzieć Wam moją historię jaka kilka dni temu spotkała mnie w kontaktach z firmą carvertical.
  Wszystko zaczęło się od tego, że kolega z pracy od dłuższego czasu poszukuje auta dla żony, wybrał kilka interesujących go ogłoszeń, miał w nich podane numery Vin i po kolejnej selekcji zostały mu trzy oferty, którymi był zainteresowany. Oczywiście auta były opisane jak zawsze w samych superlatywach, nic tylko kupować! Po wykupieniu możliwości sprawdzenia historii w carvertical okazało się, że każde auto było dalekie od ideału, i co zwróciło naszą uwagę pomimo zapewnień sprzedawcy że pochodzi z polskiej dystrybucji w raportach widniały inne kraje pochodzenia. Wpadłem więc na pomysł, aby sprawdzić samochód, którego historia jest w 100% znana i pewna. Padło na samochód mojej partnerki, którym jest Skoda Rapid z 2015 salon polska odebrana w marcu 2015 od dealera gdzie do dziś jest na bieżąco serwisowana.
  Wyobraźcie sobie, jakie było moje zdziwienie gdy po opłaceniu i ściągnięciu raportu dla w/w pojazdu okazało się, że według carvertical jest to Skoda Octavia combi wyposażona w 6biegową przekładnią manualną (Rapida mamy z 7-DSG) Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem, że numer VIN podałem prawidłowy, następnie w raporcie okazało się, że większość przeglądów pojazd według raportu miał wykonane na terenie Niemiec, kolejną nieprawdziwą informacją była korekta wskazania licznika w styczniu 2018 roku oraz w listopadzie 2018. Następnie przebieg w listopadzie 2020 wynosił według raportu trochę ponad 160tys km, podczas gdy faktyczny stan licznika na dzień dzisiejszy to trochę ponad 135tys km. Jedyna prawdziwa informacja to dwie z trzech szkód komunikacyjnych jakie faktycznie miały miejsce, choć ich zakres nie do końca odpowiada w raporcie rzeczywistości.
  Tak jak napisałem auto jest w naszym posiadaniu od przebiegu 8km (osiem) wszystkie serwisy i naprawy były wykonywane w jednym i tym samym autoryzowanym serwisie Skody. Również naprawy szkód komunikacyjnych łącznie trzy (w raporcie dwie) były wykonywane w tej samej stacji serwisowej.
  Napisałem reklamację do dostawcy raportu, z informacją o nieprawidłowościach i dowiedziałem że:
  Niezgodność modelu, wersji skrzyni biegów, czy rodzaju paliwa użytego do napędu jest dopuszczalna i nie może być powodem do żądania zwrotu kosztów raportu. O tym, że w raporcie jest inny kraj dla czynności serwisowych nie było ani słowa, natomiast poproszono mnie o przesłanie dokumentacji, która udowodni, że przebieg auta nie był korygowany (jakie to dokumenty nikt nie napisał)
  Jako, że sposób odpowiedzi na reklamację (tzw. gotowiec) świadczy o tym, że wszystkie reklamacje rozpatrywane są tak samo czyli odmownie, dałem sobie spokój z procedurą reklamacji , a postanowiłem w zamian jak największą ilość osób uświadomić, jakim naciąganiem są raporty firmy carvertical.
  Przecież nikt „normalny” nie sprawdza samochodu którego historię zna / ma ją potwierdzoną (tym bardziej własnego samochodu) Ja chciałem potwierdzić rzetelność raportu i wyszło tak jak opisałem powyżej.
  Samochód, którego dotyczy ta historia nie jest obecnie na sprzedaż, ale nie wykluczone, że kiedyś będzie. Jako sprzedający nigdy nie ukrywam żadnych faktów z przeszłości auta, na wszystko mam dokumenty, do ewentualnych szkód blacharskich mam zdjęcia itd. Proszę się jednak postawić w roli sprzedającego taki pojazd. Opisuję zgodnie z prawdą jako pierwszy właściciel, salon PL, serwisowany w ASO, podaję w ogłoszeniu numer VIN (nie mam przecież nic do ukrycia) i co dalej?
  Potencjalny kupujący pobiera vin z ogłoszenia płaci za raport w carvertical i widzi:
  -Octavia nie Rapid, (handlarz podał pewnie lewy Vin)
  -manual, nie automat.
  -większość przeglądów w Niemczech a nie w Polsce
  -do tego dwukrotna korekta licznika.
  Wygląda to na tyle słabo, że sam bym poszukał innej sztuki z kolejnego ogłoszenia i znów zapłacił za raport i tak dalej.... Jedynym zyskującym w tej sytuacji jest carvertical generujący kolejne fikcyjne raporty "wyssane z palca".
  Jeśli dotarliście do tego momentu to już koniec tej historii, tu podaję numer Vin: TMBAT6NH0F4029755, gdyby ktoś dociekliwy chciał weryfikować prawdziwość opisanej powyżej „przygody”

  Pozdrawiam
  Wojtek Siemiątkowski
  Ostatnio edytowany przez Siemion; [ARG:4 UNDEFINED].
  "Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."


 • #2
  ładne kwiatki
  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
  poprzednie modele:
  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

  Komentarz


  • #3
   dla firmy CAR...CAL

   Koniecznie czytajcie pierwszy post
   Kolejnymi wpisami "windujemy" temat na pierwszą pozycję, aby więcej użytkowników mogło się z nim zapoznać

   Komentarz


   • #4
    nachalna reklama w radiu i sponsorowanie połowy "motoryzacyjnego" youtube'a musi im sie zwrócić

    Dzięki, że zainwestowałeś w sprawdzenie swojego auta, abyśmy wszyscu wiedzieli, ze to strata pieniędzy
    Mateusz

    Komentarz


    • #5
     Daj info do Michała Jesionowskiego na YT. On w Miłośnikach czterech kółek reklamuje to cudo.
     pozdrawiam
     Darek

     _______________________________________
     "SZARA" - OCTAVIA III
     "SREBRNA" - CITIGO

     Komentarz


     • #6
      Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
      Daj info do Michała Jesionowskiego na YT. On w Miłośnikach czterech kółek reklamuje to cudo.
      o tym bajarzu pomyślałem w pierwszej kolejności własnie
      Mateusz

      Komentarz


      • #7
       YT to nic nie obchodzi, oni z tego mają hajs.
       Wrzuć to tu:
       Link

       Komentarz


       • #8
        Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
        Daj info do Michała Jesionowskiego na YT. On w Miłośnikach czterech kółek reklamuje to cudo.
        Napisałem do nich (miłośników) a także do Zachara, Adama Kornackiego, Motodoradcy, oraz Motocontrolera. Miłośnicy podziękowali za sygnał obiecali zgłębić temat, Zachar napisał że nie jestem pierwszy, który zgłasza taki problem do niego, reszta nie odpisała i pewnie już tego nie zrobi.
        "Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."

        Komentarz


        • #9
         Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
         YT to nic nie obchodzi, oni z tego mają hajs.
         Wrzuć to tu:
         Link
         Dzięki za namiar, dodałem już opinię
         "Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."

         Komentarz


         • #10
          Historia podobna do historii mojego kolegi.
          W 2018r dostał służbowego nowego Rapida. Był jego jedynym użytkownikiem od nowości. Serwisował w ASO zgodnie z instrukcją i na serwisach był przez ten czas przynajmniej kilka razy. Zaraz po odebraniu z salonu miał drobną przygodę - kamień spod ciężarówki trafił w rant maski dość mocno ją wgniatając - ale kolega tego nie robił i auto w takim stanie jest do dziś.. W 2021r go wykupił z firmy i po pół roku postanowił sprzedać.
          Jakież było jego zdziwienie, gdy przez potencjalnego kupującego został oskarżony o to, że auto wcale nie było serwisowane w ASO a do tego było mocno uderzone w przód. Kupiec ten twierdził, że takie dane uzyskał od firmy zajmującej się śledzeniem historii aut.
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X