Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• tak O3 - tak chyba zrobię.. dzięki

Komentarz

• Witam Paniwie co sądzicie o Valvoline SynPower 0W30 XL-III C3 leję go do 1.2 tsi 110 km.
      Pytanie wynika z opini tej oliwy jedni chwalą drudzy odradzają.

Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

Komentarz

• Czy Motul X-Cess 5W30 będzie Ok przy przebiegu 250 tyś. km. w 1.6mpi z LPG?
        Auto nie pobiera oleju, nie jeździ na trasach. Tzn od wymiany do wymiany znika z bagnetu 1-2 kreseczka.
        Druga sprawa na allegro brak oleju x-cess tylko z-clean? Cz to jest jakaś różnica? I jest tylko 5W40.
        Dzięki i pozdrawiam.

Komentarz

• Zamieszczone przez KuASY Zobacz wpis
          Czy Motul X-Cess 5W30 będzie Ok przy przebiegu 250 tyś. km. w 1.6mpi z LPG?
          Auto nie pobiera oleju, nie jeździ na trasach. Tzn od wymiany do wymiany znika z bagnetu 1-2 kreseczka.
          Druga sprawa na allegro brak oleju x-cess tylko z-clean? Cz to jest jakaś różnica? I jest tylko 5W40.
          Dzięki i pozdrawiam.
          Ciebie interesuje tylko norma VW 502.00 jak masz silnik w dobrej kondycji to nie kombinuj tylko zalej 5W40 albo 0W40

Komentarz

• przymierzam się do wymiany oleju, obecnie zalany to Millers 0W30 XF Premium C3, spisywał się dobrze, już w zeszłym roku zastanawiałem się nad Eurol Syntence FS 0W30C3 do ponownego rozważenia, może jakieś nowości ?,
            jmors44

Komentarz

• Witam wszystkich
              Od niedawna jestem posiadaczem O2 1.6 2008 102km z LPG. Przebieg - 289000
              .
              Pytanie odnośnie oleju.
              Sprzedawca powiedział mi, co jest również poświadczone karteczką z wymiany oleju, że był lany Castrol 10w40.
              Do mnie już jedzie paczuszka z filtrami, płukanką; pytanie - Co mam zalać?
              Przeczytałem dużo na grupie o tym że olej powinien być klasy 5w40. I że bardzo dobry jest mutul.
              Ogólnie to nie byłby problem żeby zmienić gęstość oleju? Co najlepiej zrobić ?
              .
              Kontroluje poziom oleju i wynika że przez ostatnie 2tys. km ilość oleju z miarki ( od max do min ) zmalała z 2/3 do 1/3 długości )

Komentarz

• Możesz lać 5w40, ewentualnie 5w50 odrobinę by zmniejszył pobór.

Komentarz

• O3 1.4 CHPA lany castrol 5w30 wg wpisów w książce. Chcę przejść na Motul Specyfic 5w30, czy to dobry pomysł ? W poprzednich autach lałem Motul i nie było problemów.

Komentarz

• Witam.
                    Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. Dotychczas lalem zgodnie z zaleceniami producenta Castrol 5W30, lecz opinie o nim raczej nie są przychylne. W ostatnim czasie zauważyłem, że samochód zaczął przetrawiać większe ilości oleju - około 0,5-0,6l/1000km. Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000) stąd pytanie czy jest sens zmienić olej ? Po pierwsze na innego producenta, po drugie czy w związku z faktem, że jeżdżę głownie po autostradach + miasto nie lepiej sprawdziłby się 5W40? Jeśli tak to proszę o propozycję, który wg was najlepiej się sprawdzi.
                    Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Komentarz

• Zamieszczone przez Before Zobacz wpis
                      Witam.
                      Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. [...] Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000)
                      No to z uwagi na obroty niezależnie od oleju, zużycie będzie występować.
                      Tu jedynie wymiana pierścieni by coś zmieniła (było to omawiane na forum).
                      Od lat zalewam Motul 0W40 i po jeździe po autostradach ubytek występuje. Niemniej jednak można zalać coś lepszego niż ten fabryczny Castrol.
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

Komentarz

• Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis

No to z uwagi na obroty niezależnie od oleju, zużycie będzie występować.
                        Tu jedynie wymiana pierścieni by coś zmieniła (było to omawiane na forum).
                        Od lat zalewam Motul 0W40 i po jeździe po autostradach ubytek występuje. Niemniej jednak można zalać coś lepszego niż ten fabryczny Castrol.
                        Jakie alternatywy względem Castrola zatem polecasz?

Komentarz

• Zamieszczone przez radoszczak Zobacz wpis
                          O3 1.4 CHPA lany castrol 5w30 wg wpisów w książce. Chcę przejść na Motul Specyfic 5w30, czy to dobry pomysł ? W poprzednich autach lałem Motul i nie było problemów.
                          Mam takie swoje zdanie, że silnik po części też układa się pod używany w dłuższym przedziale czasowym olej silnikowy. Najważniejszy i tak jest dobór właściwej do danego silnika specyfikacji oleju i wymiana na czas w sensie przebiegu jak i stażu. Przejść zawsze można, ale osobiscie zastosował bym płukankę.
                          O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                          KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                          O III czarna liftback - reaktywacja

Komentarz

• Zamieszczone przez Before Zobacz wpis
                            Witam.
                            Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. Dotychczas lalem zgodnie z zaleceniami producenta Castrol 5W30, lecz opinie o nim raczej nie są przychylne. W ostatnim czasie zauważyłem, że samochód zaczął przetrawiać większe ilości oleju - około 0,5-0,6l/1000km. Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000) stąd pytanie czy jest sens zmienić olej ? Po pierwsze na innego producenta, po drugie czy w związku z faktem, że jeżdżę głownie po autostradach + miasto nie lepiej sprawdziłby się 5W40? Jeśli tak to proszę o propozycję, który wg was najlepiej się sprawdzi.
                            Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
                            W poprzedniej mojej Octavii MPI stosowałem Mobil 1. Nie było problemu z braniem oleju. Na początku od nowosci 2x w serwisie zalewałem silnik Castrolem. Trochę musiałem dolewać pomiędzy wymianą Patrząc na to jak użytkujesz swoje auto, to silnik może mieć prawo do konsumcji oleju.
                            O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                            KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                            O III czarna liftback - reaktywacja

Komentarz

• Sorry za może banalne pytanie i inny model Skody ale właśnie kupiłem SIII 1.5 TSI z silnikiem DADA 38 tys. km. 2019r. z manualną skrzynią. Planuję wymianę oleju oraz filtrów i chciałbym poprosić użytkowników tego silnika o wskazówkę odnośnie wyboru oleju. Nie mam doświadczenia w niskich lepkościach, bo dotychczas do Octavii III CZDA 1.4 TSI wlewałem Ravenol VMP 5W30 i byłem z niego bardzo zadowolony. Czytałem, że do silnika 1.5 zalecane jest 0W20 [508.00/509.00], dopuszczone 0W30 [504.00/507.00]. Podpowiecie proszę, jaki olej lejecie do swoich 1.5 TSI i jak się Wam sprawują na tych olejach? Auto będzie jeździć 80 km dziennie w proporcji 70% trasa 30% miasto. Można wlać do DADA Ravenol VMP 5W30, który także spełnia normę VW 504.00/507.00 i zmieniać go co max. 15 tys. km?
                              Czy miska olejowa korek w tych silnikach są plastikowe, a korek trzeba odkręcić specjalnym kluczem czy np. oczkowym nr 19?
                              Z góry dzięki za wszystkie rady i wskazówki.​

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X