Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Instalacja VCDS 17.8.1 (Chiny)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • MariuszKoz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez DJ MŁODY Zobacz wpis
    kabelek musi być podłączony do kompa i gniazda obd w aucie oraz plus po zapłonie tzn kluczyk ma 2 pozycji w stacyjce
    Dokładnie tak robię. Po prostu nie wiem, co jest nie tak. Sprzedawca z Chin twierdzi, że sprawdza każdy kabelek przed wysyłką. Ja testowałem to na 3 różnych komputerach. Na każdym jest to samo. Instalacja przebiega poprawnie, ale nie można wykonać testu. Mógłbym pomysleć, że jest coś nie tak ze złączem u mnie, ale mechanik podłączał swojego legalnego VCDSa wiele razy bez problemu. Dobra. Koniec zabawy. Kabelek do śmietnika.

    Zostaw komentarz:


  • DJ MŁODY
    odpowiedział(a)
    kabelek musi być podłączony do kompa i gniazda obd w aucie oraz plus po zapłonie tzn kluczyk ma 2 pozycji w stacyjce

    Zostaw komentarz:


  • MariuszKoz
    odpowiedział(a)
    Program zainstalował się poprawnie na każdym komputerze na którym go instalowałem. Odpala się. I za pierwszym razem prosi aby wejść w Opcje i tam wykonać Test, aby nawiązać połączenie.
    No i właśnie tutaj się wszystko wywala. Po wciśnięciu Test, chwilę myśli i wywala komunikat, że połączenie nie może być nawiązane i jakieś numery bibliotek. Zatem problem nie w samej instalacji, ale w wykonaniu testu. A bez niego wszystkie opcje są nieaktywne.

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez MariuszKoz Zobacz wpis
    VCDS, to woła, że mam nieaktualną wersję i pyta o aktualizację. Ale to odrzucam.
    I co się dzieje po tym etapie?
    Pojawia CI się jakies okno? Komunikat?

    Powinien się uruchomić program, potem trzeba wejść w opcje i przetestować połączenie kabel->komputer, zaakceptować i włączyć stacyjkę i uruchomić połączenie z autem.

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Ja mam tak wpisane w komunikacie przed instalacją:

    Disconnect internet before installing !

    1) This is Deutsch/English versions, without other languages.

    Zostaw komentarz:


  • MariuszKoz
    odpowiedział(a)
    Dokładnie. Na 2 komputerach. Zresztą w tej instrukcji nie ma żadnych cudów. Po prostu zainstaluj, nie odpalaj, przekopiuj dwa pliki i wtedy można odpalić. No można sobie jeszcze stworzyć na pulpicie skrót jeżeli kto to potrzebuje.

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    i działałeś dokładnie z instrukcją na 100%?

    Zostaw komentarz:


  • MariuszKoz
    odpowiedział(a)
    Ja nic takiego nie miałem. Cały plik instrukcji:


    please install cd software , after you install finished ,

    you can not run it directly !!!!! please very important ,!!

    then delete shortcut vcds on desktop ,

    then you copy ftd2xx.dll and vcdsloader.exe to into installed directory usually is c:// rosstech // vcds

    and remember if you use other language , you copy to vcds other language file is ok ,

    then make shortcut of vcds loader to desktop , then run vcds loader is ok ,

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Ja mam w instrukcji First Disable internet connection.

    Zostaw komentarz:


  • MariuszKoz
    odpowiedział(a)
    Aktualizacji nie włączałem. Były co prawda takie komunikaty, ale je od razu wyłączyłem. Teraz, kiedy startuje VCDS, to woła, że mam nieaktualną wersję i pyta o aktualizację. Ale to odrzucam. Ale w tracie samej instalacji miałem włączone wifi. No chyba, że sam coś w tle ściągał, ale na pewno nie nowe wersje. Mogę na wszelki wypadek wywalić to wszystko z dysku i zainstalować jeszcze raz wyłączając kartę sieciową. W sumie to 10 min pracy. Dzięki za uwagę.

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    A jak zainstalowałeś i uruchomiłeś VCDS to czasem nie dałeś OK na komunikacie o aktualizacji???
    Albo miałeś włączonego neta podczas instalacji?

    To 2 podstawowe błędy.
    Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

    Zostaw komentarz:


  • MariuszKoz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez endryu Zobacz wpis
    MariuszKoz połączenie nastąpi jeżeli podepniesz kabelek do gniazda obd w samochodzie przy załączonej stacyjce.
    Tak też robiłem. Mam 2 laptopy z różnymi systemami operacyjnymi (Windows 7 i Windows 10). Te same błędy na obu.

    Zostaw komentarz:


  • MariuszKoz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez DJ MŁODY Zobacz wpis
    przeczytaj dokładnie plik testowy który masz na CD i postępuj tak jak tam jest napisane
    Dokładnie tak robiłem :-(

    Zostaw komentarz:


  • endryu
    odpowiedział(a)
    MariuszKoz połączenie nastąpi jeżeli podepniesz kabelek do gniazda obd w samochodzie przy załączonej stacyjce.

    Zostaw komentarz:


  • DJ MŁODY
    odpowiedział(a)
    przeczytaj dokładnie plik testowy który masz na CD i postępuj tak jak tam jest napisane

    Zostaw komentarz:


  • MariuszKoz
    odpowiedział(a)
    Niestety, radość przedwczesna. Po podłączeniu, komputer nie łączy się z interfejsem (Opcje/Test) poprzez USB. Sterowniki aktualne na Windows 7. Zainstalowałem wszystko na innym komputerze z windows 10 i dokładnie to samo. Sterowniki USB zainstalowane, ale nie może połączyć się z interfejsem. Pewnie kabelek padnięty. Chiny...

    Zostaw komentarz:


  • MariuszKoz
    rozpoczął temat Instalacja VCDS 17.8.1 (Chiny)

    Instalacja VCDS 17.8.1 (Chiny)

    Czy ktoś instalował to oprogramowanie u siebie? Mam kłopot ponieważ na końcu trzeba przekopiować 2 pliki no i jeden cały czas woła "plik jest tylko do odczytu i nie można go przenosić/kopiować". Chodzi o VCDSLoader.exe. Czy mógłby mi go ktoś spakować (zip, rar) i podesłać?

    ROZWIĄZANE. Gdyby ktoś miał podobny problem, to trzeba wyłączyć wszystkie antywirusy na komputerze, bo ten plik jest traktowany jako wirus.
    Ostatnio edytowany przez MariuszKoz; 45347.
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X