Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana przedniego wahacza – Skoda Octacia 1U

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wymiana przedniego wahacza – Skoda Octacia 1U

  Zachęcając do samodzielnej wymiany wahacza, poniżej podaję zebrane w internecie materiały dotyczące wymiany wahacza. Publikuję je dla wszystkich zainteresowanych samodzielną wymianą, posiadających minimalną wiedzę z mechaniki w tym zakresie. Po obejrzeniu tego materiału sami stwierdzicie, że temat nie należy do trudnych i polecam wszystkim właścicielom dokonać samodzielnej wymiany wahacza, najlepiej od razu całości. Samochody Octavia 1U mają już swój wiek i powoli należy pomyśleć o wymianie w całości przedniego wahacza lub dla lubiących mechanikę i mających czas to wystarczy wymienić zepsuty sworzeń wahacza (przegub wahacza) lub tuleję wahacza. Przy okazji proponuję ściągnąć plastikowe ochrony błotnika i wyczyścić wszystko z zimowego brudu.


  Wymiana wahacz przedni SKODA OCTAVIA 1U TUTORIAL
  Jak wymienić przedni przegub kulowy (sworzeń wahacza) w SKODA OCTAVIA 1U TUTORIAL

  Przy okazji: Jak wymienić przednią tuleja stabilizatora w SKODA OCTAVIA 1U TUTORIAL
  Numerację części zamiennych można znaleźć tutaj:

  Katalog SKODA - autoPlus - największy sklep VAG w sieci
  Jak wymienić tylną tuleję przedniego wahacza w SKODA OCTAVIA 1U

  Tuleje wahacza i zawieszenia jak diagnozować i wymieniać Vlog #32
  Praktycznie są trzy metody ściągnięcia sworznia wahacza – przegubu wahacza.
  Powyższe filmiki omawiają te trzy sposoby ściągnięcia przeguby wahacza. Na wszelki wypadek lepiej jest wcześniej zaopatrzyć się w ściągacz typu widelec lub inny ściągacz do sworzni kulistych. W wersji prostszej proponuję mieć pod ręką: młotki, przecinaki i łyżkę do poważenia oraz w ostateczności szlifierkę kątową lub inny przecinak do metalu. Zobaczcie przed wymianą na swój nowy zamówiony przegub wahacza, tam widać wyraźnie, iż do prawidłowego przykręcenia sworznia od góry powinniście kontrować nakrętkę limbusem, a to wymaga poluzowania lub ściągnięcia półosi oraz nasadki nr 30 i zwiększenia zakresu naprawy. Ja zamontowałem sworznie firmy TRW ( JBJ377 i JBJ113) ale spotkałem tutaj nieoczekiwany problem, gdyż moje zamówione w sklepie sworznie nie były w żaden sposób oznakowane, przykładowo lewy i prawy np. kolorem czerwonym lub napisem. Ponieważ na wszelki wypadek kupiłem sworznie późną jesienią i zaczekałem z ich wymianą do lata, a tym czasie były wyjęte z opakowań, zapomniałem, który jest prawy i lewy to mało brakowało, abym je zamontował odwrotnie. Niby proste, ale kto się spieszy tam się diabeł cieszy, zwłaszcza późnym wieczorem.

  Wersja wymiany max: VW Golf 4 wymiana sworznia wahacza  polecam poniższy filmik z omówieniem potrzebnych narzędzi do wymiany wahacza:
  Querlenker wechseln - VW Golf 4 [TUTORIAL]  Querlenker wechseln beim Skoda Octavia


  Poniżej wprawdzie dotyczy Skody Fabi, ale reszta jest aktualna, a zwłaszcza użycie ściągacza do sworzni przy zapieczonym przegubie sworzniu wahacza oraz inny sposób na końcowe dokręcenie śrub. Filmik dotyczy całościowego wymiany wahacza.

  Querlenker wechseln  Poniżej zobaczcie jeszcze tutaj, może się przyda, zostały podane numery części zamiennych i narzędzi, po rosyjsku:

  Замена сайлентблоков передней подвески Octavia А4, Tour
  Замена сайлентблоков передней подвески Octavia А4, Tour : Ремонт : Skoda-Ural.ru : Блог о Skoda, Audi, Volkswagen, Seat, Porsche. Клубные новости, мероприятия.


  Замена сайлентблоков передних рычагов Skoda Octavia Tour (AGU)

  403 — Доступ запрещён


  Skoda Octavia. Ремонт передней подвески.


  замена шаровой опоры шкода октавия (skoda oktavia).


  Сайлентблок переднего рычага шкода октавия  Ostatnio edytowany przez zbysiu123; 4487.

 • #2
  Znalezione w internecie, może się przyda Wymiana przedniej "małej" tulei wahacza,


  Komentarz

  POWRÓT NA GÓRĘ
  Pracuję...
  X