Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sterownik Zamka Centralnego (pilot) - Montaż i fotorelacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sterownik Zamka Centralnego (pilot) - Montaż i fotorelacja

    Czy może ktoś dokładnie rozszyfrować kody akcji dla O3?
    Bo tłumaczenie jakie wygooglałem z forum niemieckiego i włoskiego jest dość kulawe a tu na forum nic nie znalazłem:
    70E9 - chodzi o jakąś uszczelkę, w kabinie czy pod szybą może zbierać się zimą woda
    47I9 - coś z układem kierowniczym, VIN końcówka od 006096 do 006139 oraz od 009145 do 015090
    Takie dwie wlepki mam u siebie w bagażniku.
    Ale znalazłem jeszcze
    69J7- coś o poduszce pasażera, VIN końcówka od 009145 do 015090
    Mój VIN się łapie, ale ASO przy okazji przeglądu nic nie wiedziało o jakiejś kolejnej akcji.

    Ktoś jest zorientowany o co w tym chodzi?? Są jeszcze jakieś akcje na O3 poza tymi trzema?

  • #2
    Sterownik Zamka Centralnego (pilot) - Montaż i fotorelacja

    Witam
    Ponieważ temat jest dość często wałkowany Dużo pomógł mi opis z wątku snowar'a , ale postanowiłem napisać

    oddzielny wątek z fotkami, gdzie po kolei wyjaśnię jak zamontować to ustrojstwo

    Ponieważ jak wielu miałem centralkę na kluczyk tylko, więc kupiłem sobie Sterownik Zamka Centralnego na pilocik

    Sterownik Zamka Centralnego Remotronix



    W pudełeczku dostałem kartkę na której jest cały schemat kabelków co do czego oraz instrukcje podłączeń do samochodu

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    w zasadzie opis zrozumiały, a do tego przesłali mi schemat kabli w OCTAVII 1

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    W większości te sterowniki są podobne i podłączenia są podobne
    więc idziemy dalej - przygotowania :twisted:

    warto przeczytać wszystko co dotyczy tego sterownika, czyli wszystko co dostaniemy od sprzedawcy Następnie zaopatrzmy się w próbnik samochodowy taki za 6 zł, oraz dobrze mieć zestaw śrubokrętów albo samych wkładów zarówno TORX jak i KRZYŻAK
    Przy okazji jeśli ktoś może to niech korzysta z lutownicy i lutowania przewodów, co jak co ale lepsze takie połączenia niż kręcenie kabla wokół kabla


    Ja żeby zamontować tą małą skrzyneczkę, zdemontowałem boczek drzwi od strony kierowcy - 3 śrubki od spodu, 2 z jednego boku i 2 z drugiego boku i uwaga jeśli ktoś z was tak jak ja ma wszystkie szyby elektryczne to trzeba zdjąć całkowicie od strony kierowcy ten plastik, na którym znajdują się przełączniki szyb itd, tam pod nim znajdują się trzy śruby, które trzymają boczek - pamiętać o odłączeniu wszystkich kostek !!
    W dalszej kolejności zdemontowałem plastik pod kierownicą razem z osłonką tą na pedałami, a następnie słupek pod wajchą otwierania maski samochodu
    moduł komfortu u mnie znajduje się przy/pod kolumną kierownicy.
    Aby wyjąć włącznik świateł i tą osłonkę najpierw musimy wcisnąć włącznik i przekręcić w pozycje prawie świateł pozycyjnych wtedy możemy go wyjąć i odłączyć kostkę, a osłonkę wyciągamy z zatrzasków. pod nią znajdują się też śrubki trzymające plastikową osłonę pod kierownicą

    Lecimy dalej - > Lokalizacja potrzebnych przewodów

    1. Przewody otwierania i zamykania drzwi -

    Według powyższego schematu do Octavii za zamykanie i otwieranie odpowiedzialne są kabelki koloru biało-żółtego oraz żółto-czarnego. Z początku próbowałem wyciągnąć kostkę z przewodami od zamka, ale strasznie ciężko się dostać do tego dlatego zostałem przy zdjęciu częściowo tej izolacji która osłania całą wiązkę kabli, a następnie zabawa z próbnikiem

    - podłączamy jeden koniec próbnika do masy ( jakaś odsłonięta część karoserii) najlepiej pod kolumną kierownicy lub przy słupku macie śrubę do której przykręcone są kable - czyli masa.
    - z odsłoniętej izolacji szukamy tych dwóch kabelków, które były na schemacie czyli biało-żółty i czarno-żółty. Gdy już je znajdziemy zamykamy się w środku auta i zamykamy drzwi. Bierzemy nasz próbnik podłączony do masy, a następnie ostrą końcówką przebijamy się przez izolację kabelka by sprawdzić :

    RAZ czy kable są właściwe czyli zamykają i otwierają
    DWA który zamyka, który otwiera - jak dobrze pamiętam u mnie biało-żółty zamykał, a żółto-czarny otwierał. Chociaż może być na odwrót. Jeśli zamki się otwierają i zamykają po zetknięciu próbnika to znaczy, dobrze zostało wszystko znalezione.
    Ważne by rozdzielić te kabelki i zapisać sobie który do czego gdy ktoś chce od razu sprawdzić czy działa domykanie szyb to wystarczy z otwartą szybą przytrzymać dłużej próbnik na kabelku od zamykania drzwi.

    Warto od razu zlokalizować sobie potrzebne inne kabelki czyli - prąd oraz kierunki o reszcie nie piszę bo nie podpinałem żadnych opcji dodatkowych poza domykaniem szyb.

    2. Przewody kierunków

    Tak jak wyczytałem wcześniej w postach skorzystałem z rady i podejrzałem sobie z tyłu przy lampach jakie kolory kabelków mają światła kierunków
    Wracamy pod kolumne kierownicy i w słupku wyciągamy większość kabli i odsłaniamy ich izolację.

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    i tam szukamy tych dwóch kolorów kabelków u mnie to był ciemno-zielono-czarny i biało-czarny :P
    włączamy światła awaryjne i przebijamy się przez izolację i sprawdzamy czy lampka w próbniku miga na Tych dwóch kablach - jeśli nie to trzeba szukać :P

    na zdjęciu już widać wiązkę po podłączeniu kabli ze sterownika

    3. Przewód prądowy

    jeśli chodzi o prąd to tu się zastanawiałem do czego się podpiąć w rozważaniach miałem skrzynkę bezpieczników lub kostkę

    którą podpinamy do włącznika świateł tam jeden czerwony gruby kabel jest na stałe od prądu

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    Tu również zdjęcie po przylutowaniu kabelka :P

    A teraz montaż ->

    Ponieważ te kabelki od sterownika są dosyć krótkie to przeprowadziłem jeden przewód dwu-żyłowy przez całą długość drzwi oraz przez ten gumowy łącznik pomiędzy drzwiami a całym nadwoziem. oraz każdą z żył przylutowałem do odpowiednich przewodów od zamka tych zlokalizowanych na początku - biało-żółty i żółto-czarny.

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    U mnie to wygląda tak jak na zdjęciach wyżej.

    Kostka Sterownika Zamka wygląda w tak :

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    Pomarańczowych przewodów nie podłączamy, biały i biało-czarny to są przewody odpowiedzialne za zamek centralny, właśnie te przewody podłączyłem do przeprowadzonego przewodu z drzwi od zamka. Do nich, a w zasadzie do przewodu zamykania drzwi został jeszcze dopięty taki przewód od drugiej kostki sterownika - odpowiedzialnej za opcje. Tam znajdował się przewód domykania szyb.
    Następnie żółty, żólto-czarny i czarny to kable masowe, razem spięte i zlutowane z oczkiem na końcu tak by przykręcić pod śrubę gdzie jest masa.

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    potem kabelek prądowy - czerwony podłączony u mnie pod kostkę włącznika świateł

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    a na koniec brązowy kabel rozdzielony na dwa tak by podłączyć do kierunków.

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    u mnie tej kostce do brązowych dołączony jest jeszcze różowy, który można podłączyć opcjonalnie do syrenki. I to tyle z podłączania teraz wystarczy znaleźć jakieś miejsce na tą małą skrzyneczkę.
    U mnie zamontowane to jest po prawej stronie kolumny kierownicy na plastiku ważne by nie było to zamontowane w drzwiach, ani w miejscach gdzie mogło by zakłócać pracę radiową sprzętu.

    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs


    Dobrze to przykleić jakąś dobrą taśmą dwustronną albo piankową co by nie latało.
    To Tyle z montażu, teraz wystarczy wszystko po skręcać, pamiętając żeby zaczynać od tego co zostało zdemontowane na końcu, czyli słupek , plastikowa osłona pod kolumną kierownicy i boczek drzwi. Ważna rzecz aby spojrzeć jak od wewnętrznej strony boczka zamontowane jest cięgno otwierania drzwi do klamki. Pamiętajcie, że zakładając boczek musicie trzymać klamke w pozycji otwartej tak by wam to cięgno nie spadało.


    To tyle.
    Mam nadzieję, że komuś się przyda pomimo tego, że zdjęcia robione były już po lutowaniu wszystkiego, ale powiem szczerze jak się za to zabrałem to dopiero jak podłączyłem sterownik i zobaczyłem, że działa to wtedy przypomniałem sobie o fotkach więc jeszcze udało mi się zrobić
    Z góry przepraszam za jakość niektórych zdjęć
    Być może jak będzie mi się chciało pobawić w opcje dodatkowe typu alarm czy coś to zrobię dokładniejsze fotki i też to opiszę

    W razie pytań piszcie
    http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
    https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

    Komentarz


    • #3
      Opis dobry nawet powiedział bym bardzo dobry Ja zrobiłem u siebie na bazie tego zestawu, bo chciałem by to wszystko było w 1 ( pilot + kluczyk ) i było zbliżone do oryginału. Ale jako iż nie podobał mi się wygląd ich kluczyków zakupiłem oryginalną obudowę, dorobiłem grot przełożyłem imo i wyszło elegancko. Lekkiej modyfikacji w środku wymagała trochę oryginalna obudowa. Ale z wierzchu wygląda 100% oryginalnie czyli tak jak chciałem ! Jako ciekawostkę dodam iż byłem w ASO na Połczyńskiej z zapytaniem czy da się zrobić coś takiego ( dołożenie centralki + kluczyk scyzoryk itd. ) to powiedzieli, że nie ma nawet takiej możliwości i jedynie mogą dołożyć dodatkowy pilot

      Komentarz


      • #4
        hah xD całe ASO, ja poczytałem trochę tutaj już postów na ten temat dlatego zabrałem się w kóncu sam za to no i działa
        http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
        https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

        Komentarz


        • #5
          Podłączenie sterownika prośba o pomoc

          Witam

          Sterownik swoje przeleżał w szufladzie i po przeczytaniu informacji na forum nadszedł moment montażu i pojawiły się problemy.
          Moze ktos się spotkał z takimi problemami - następne podejście w weekend :?.
          O1 - 2000r - SLX (moduł komfortu) sterownik zamka Remotronix

          1 W związku z wymianą podnosnika szyby poprosiłem aby w warsztacie dołożyli mi 2 kable w drzwiach (biało-czarny i żółto-czarny) i wyprowadzili do gómowej przelotki.
          Kabel biało-czarny zamyka drzwi (po dotknięciu do masy) ale tylko gdy wszystkie są domknięte i zamyka tak że nie da się otworzyć przyciskiem dopiero przekręcenie kluczyka w tą i z powrotem umożliwia otwarcie. Próba otwarcia drzwi klamka od środka nie jest możliwe tak jak by siłownik trzymał (czy tak ma być).

          2 Kabel żółto-czarny (po dotknięciu do masy) nie powoduje nic (czy możliwe jest że jest inne sterowanie np. do + albo inne kolory kabli).

          3 Chciałbym zapytać czy nie da podłączyć tych kabli w kostę która przychodzi z drzwi do kabiny nie ma tam chyba żednej elektroniki tylko kable (nie chcialbym już rozbierać tapicerki).

          Pozdrawiam
          rolkar

          [ Dodano: Sro 04 Wrz, 13 15:24 ]
          sorry gumowej przelotki
          Jest O2 1.6 CAYC
          Było O1 1.9 AGR 340 kkm i się kręci (gdzieś w świecie)

          Komentarz


          • #6
            [quote] Próba otwarcia drzwi klamka od środka nie jest możliwe tak jak by siłownik trzymał (czy tak ma być). /quote] Tak wlasnie ma byc. Centralny zamek posiada funkcje ryglowania, aby nie mozliwe bylo otwarcie samochodu z zewnatrz za pomoca wytrycha. Dioda powinna mrygac.

            kabel żółto-czarny (po dotknięciu do masy) nie powoduje nic (czy możliwe jest że jest inne sterowanie np. do + albo inne kolory kabli)
            tak jest to jak najbardziej mozliwe. Musisz sprawdzic np. miernikiem badz lopatoligicznie.

            chciałbym zapytać czy nie da podłączyć tych kabli w kostę która przychodzi z drzwi do kabiny nie ma tam chyba żednej elektroniki tylko kable (nie chcialbym już rozbierać tapicerki
            Oczywiscie, ze sie da. Odszukaj miejsce gdzie kable lacza sie z centralka. Bo rozumiem, ze masz ja pod deska. I zrob poprostu kostke sobie.

            Komentarz


            • #7
              dokładnie tak jak acidburn pisze :P u mnie to samo jak zamknę z kluczyka to z pilota nie otworze chyba, że zamykam z kluczyka, z pilota daje sygnał zamknięcia i dopiero wtedy mogę z pilota otworzyć :P to samo na odwrót

              Wiecie ja pisałem te kolory jak u mnie były :P teoretycznie tak powinno być , ale zawsze może być inaczej
              http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
              https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X