Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Porada] - DEMONTAŻ/MONTAŻ LICZNIKÓW

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [Porada] - DEMONTAŻ/MONTAŻ LICZNIKÓW

    Zamieszczone przez Emil
    jak nie pija jak pija
    zdrowie!!! :diabelski_usmiech
    Ja tam pilem, tylko tym razem nie przy kompie
    Zwierzak

    O1 2.0 4x4 Adventure (było ...)
    FF2 1.6 TiVCT (służbowy)
    O2 1.9 TDi (służbowy - żony ...)

  • #2
    No to jazdaaa !!
    DEMONTAŻ/MONTAŻ LICZNIKÓW
    Potrzebny będzie klucz gwiazdkowy (nie pamiętam jak sie to fachowo nazywa) i mały śrubokręcik
    Proponuje żeby ta czynność była wykonywana w ciepłym aucie, gdyż jest tu sporo kruchych plastików, które mogły by pęknąć na zimnie.

    1. Najpierw usuwamy zaślepki znajdujące sie "pod daszkiem" i odkręcamy znajdujące się tam śruby (zazn. czerwonymi strzałkami) aby zdjąć osłone najlepiej nacisnąć ją lekko w dół i pociągnąć do siebie dolną jej częścią, a następnie odciągać reszte.

    2. Następnie w górnej części zegarów odkręcamy kolejne dwie śrubki, uważająć żeby nie wpadły za liczniki (a mendy lubią tam wpadać

    3. Odchylamy liczniki do siebie tak żeby zaczepy przez które wcześniej były przykręcone minęły "daszek" i delikatnie (chwytając liczniki palcami od tyłu) ciągniemy je do siebie. najpierw jedna strona, a potem druga, tak żeby dolne zaczepy wyskoczyły z mocowań. DELIKATNIE !

    4. Tu troche gimnastyki musimy najpierw odciąć opaske trzymającą kable, a potem podważamy zaczepy na wtyczkach tak żeby ich nie uszkodzić (równocześnie jak odciągamy ten różowy dzyndzel powinna wychodzić wtyczka) OSTROŻNIE BO TEN DZYNDZEL ŁATWO PĘKA! najlepiej podważyć w miejscu zaznaczonym strzałką - wtyczki są z obu stron licznika.

    5. Jak juz są zegary wyjęte to tak:
    - jak ktoś chce montować same ramki to wystarczy odczepić zaczepy zaznaczone na czerwono i wyjdzie sama szybka.
    - jak ktoś chce wymieniać tarcze to odczepia zaczepy zaznaczone na zielono i wyjdzie szybka z plastikową ramką (przy klejeniu ramek wokół zegarów proponuje wyjąć też plastik zeby nie upaprać tarczy)


    przy zdejmowaniu szybki z plastikiem trzeba jeszcze odkręcić dwie śruby (czerwone strzałki)

    Finalnie zegary wyglądają tak jak na fotce poniżej :szeroki_usmiech

    Jak ktoś ma zamiar wyjmować tarcze i chce zdejmować wskazówki to najpierw niech zapamięta (najlepiej zaznaczyć) w którym miejscu są wskazówki "w spoczynku" tak zeby wiedzieć jak je założyć żeby nie przekłamywały zegary. Następnie wystarczy przekręcać ostrożnie wskazówki w kierunku przeciwnym niż sie normalnie poruszają (bedzie lekki opór) i ciągnąć do siebie. Tym sposobem wskazówki będą zdjęte i pozostanie tylko wymiana tarczy, z czym juz nie będzie problemu k

    Oczywiście montaż dobrze by było przeprowadzić w odwrotnej kolejności :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
    Mam nadzieje że instrukcja nie jest za bardzo zagmatfana i będzie pomocna k
    Powodzenia :!:
    Zapraszam na www.rebel-tuning.com

    Komentarz


    • #3
      dzięki Luky8 opis jest super !!!! :szeroki_usmiech
      ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
      www.wasilewski-foto.pl
      KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

      Komentarz


      • #4
        tarcze......hm :diabelski_usmiech tez są niezłe 8)
        BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
        CR-V 2,2 i-ctdi
        Perfectservice by Dobrygrześwawa

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Emil
          tarcze......hm :diabelski_usmiech tez są niezłe 8)
          A przez srodkowa pania widac kontrolki ?
          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

          Komentarz


          • #6
            Dzięki teraz tylko zakupić ramki k :szeroki_usmiech
            OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
            SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

            Komentarz


            • #7
              niezle dzieki za instrukcje
              widac cos przez ta pania?
              jezeli tak to skad wytrzasnac takie customowe liczniki oraz alusowe czy chromowe ramki?
              heheh

              Komentarz


              • #8
                widac cos przez ta pania?
                Jak najbardziej wszystko widać (nie jestem samobójcą)
                jezeli tak to skad wytrzasnac takie customowe liczniki oraz alusowe czy chromowe ramki?
                Tarcze zegarów to robie osobiście a ramkami handluje k
                Zapraszam na www.rebel-tuning.com

                Komentarz


                • #9
                  opis wyczerpujacy
                  dzieki przyda sie k
                  prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeżeli ktoś chciałby to mogę załatwić aluminiowe pierscienie - aluminium polerowane - montowane na wcisk. Komplet 2 sztuk - cena ok. 50,00

                    Komentarz


                    • #11
                      A co te panie takie tekstylne. Ubrały sie jak na biegun

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez luky8
                        Tarcze zegarów to robie osobiście a ramkami handluje k
                        Fajnie
                        Jakie koszta ramek?
                        chcialbym to zobaczyc na zywca, jak te tarcze wygladaja, bo na zdjeciu calkiem calkiem... jak je robisz?
                        tez mam pomysl jakie sobie tarcze zrobic, zaraz to przeobraze w jpega programem graficznym...
                        ile za tarcze na moim projekcie i ramki razem + koszta przesylki albo gdzie po to podjechac bo fajna sprawa

                        tylko nie mow ze te tarcze to print drukarka :P
                        heheh

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Sebastian_SComp
                          Jeżeli ktoś chciałby to mogę załatwić aluminiowe pierscienie - aluminium polerowane - montowane na wcisk. Komplet 2 sztuk - cena ok. 50,00
                          Było to bardzo bardzo dawno temu, ale mam pytanie. Czy ta oferta jest jeszcze aktualna i czy określenie "na wcisk" oznacza, że nie trzeba tych ramek kleić do liczników od OCT I po FL?
                          Jarek "Vinci"

                          Komentarz


                          • #14
                            ależ niefortunnie ta pani na predkościomierzu ma srodek ciała umieszczony :P a na obrotomierzu to juz w ogole :P tak wlasciwie - po co wskazówki :szeroki_usmiech

                            Komentarz


                            • #15
                              luky8, Bo teraz to zauwazylem, z jakies wersji masz te siedzenia?? To sa pokrowce czy cos przypominajace lub bedace wersja RS :?:
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Jak ktoś ma zamiar wyjmować tarcze i chce zdejmować wskazówki to najpierw niech zapamięta (najlepiej zaznaczyć) w którym miejscu są wskazówki "w spoczynku" tak zeby wiedzieć jak je założyć żeby nie przekłamywały zegary.

                                A JAK TO ZROBIĆ ?

                                [ Dodano: Sro 29 Cze, 05 14:08 ]
                                Jak ktoś ma zamiar wyjmować tarcze i chce zdejmować wskazówki to najpierw niech zapamięta (najlepiej zaznaczyć) w którym miejscu są wskazówki "w spoczynku" tak zeby wiedzieć jak je założyć żeby nie przekłamywały zegary
                                A jak to zrobić ?
                                Power is nothing without control !
                                "Samochód nie powinien wyglądać na szybszy niż jest" - zasłyszane na forum (napisał paulm)

                                Komentarz


                                • #17
                                  mialem problem ze wskazowkami po modzie z podswieteniem... niby dobrze wygladaly w spoczynku jednak pozniej zle wskazywaly... pomogly testy deski patrz tu 403 Forbidden
                                  bylo: Octa I Combi TDI+MTKATOWICE
                                  Jest: 170/365@204/430... cos tam jezdzi :twisted:
                                  Perfect service by DobryGrzesWawa

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    gdzie mogę kupić białe lub inne tarcze zegarów

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      gdzie mogę kupić białe lub inne tarcze zegarów
                                      masz Octe przed czy po faceliftingową?? benzyna czy dizzelek :twisted:
                                      Zapraszam na www.rebel-tuning.com

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        jestem zainteresowany pierscieniami do OI. jak ktos ma to prosze na PW
                                        Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          cześć
                                          właśnie zobaczyłem że jestes posiadaczem octavii 1,9 TDI 90KM Ambiente Ice. Właśnie taki model ostatnio sobie kupiłem, 2002r. Jaka jest twoja opinia nt. auta, na co zwrócic uwagę. jeśli możesz odpowiedziec na nurtujące mnie pytania z góry dziejuję.

                                          Artur
                                          ciężko jest lekko żyć,

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez ida.mac
                                            cześć
                                            właśnie zobaczyłem że jestes posiadaczem octavii 1,9 TDI 90KM Ambiente Ice. Właśnie taki model ostatnio sobie kupiłem, 2002r. Jaka jest twoja opinia nt. auta, na co zwrócic uwagę. jeśli możesz odpowiedziec na nurtujące mnie pytania z góry dziejuję.
                                            Najpierw witamy.

                                            Nie jest to watek nt. opinni o Octavi tak wiec prosze nie robic OT :!:

                                            A co do Twojego pytania to odpowiedzi na wszystko znajdziesz na tym forum, wystarczy poczytac. :twisted:
                                            Jak nie bedziesz czegos wiedzial to wtedy zadawaj pytania. :idea:
                                            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                            STOP ECO-TERRORISM!

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Wszystko znajdziesz na tym forum.

                                              Artur
                                              Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez luky8
                                                No to jazdaaa !!
                                                1. ...aby zdjąć osłone najlepiej nacisnąć ją lekko w dół i pociągnąć do siebie dolną jej częścią, a następnie odciągać reszte.
                                                Naciskam lekko w dół i do siebie i za cholere nie moge wyjąć tej osłony. Tam są jakieś zaczepy jeszcze czy co?

                                                Ok dałem se rade:-) Naciska się w dół potem lekko dociska do zegarów i i jeszcze troche w dół i do siebie. Banał. Dwa zaczepy tam są.
                                                POzdro - Pit

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez LIFE
                                                  [ Dodano: Sro 29 Cze, 05 14:08 ]
                                                  Jak ktoś ma zamiar wyjmować tarcze i chce zdejmować wskazówki to najpierw niech zapamięta (najlepiej zaznaczyć) w którym miejscu są wskazówki "w spoczynku" tak zeby wiedzieć jak je założyć żeby nie przekłamywały zegary
                                                  A jak to zrobić ?
                                                  tez troche tego nie rozumiem, przeciez wskazowki wskazuja "zero". To co mam pamietac, i gdzie to ew zaznaczyc? na tarczy pisakiem ? :P bo tez nie zalapalem

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X