Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OI] Zbiornik na płyn do spryskiwaczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OI] Zbiornik na płyn do spryskiwaczy

    Witam

    Jak kupowałem auto 80.000km temu już zaczynała świszczeć turbina. Od jakiegoś czasu zauważyłem iż cała komora silnika jest zapaskudzona nalotem ze spalin (kolor skody biały). Miałem się tym zająć jak najszybciej lecz z braku czasu wyleciało z głowy. Aktualnie od wczoraj nawiew na podszybiu zaczął bardzo skąpo dmuchać aż nie wyrabia z odparowaniem przedniej szyby, Pomyślałem że może być to wina filtru przeciwpyłkowego. Wyjąłem go, filtr maksymalnie zasyfiony tym nalotem. Oczyściłem go i nic nie pomogło. Co może powodować cofanie tych spalin np. nieszczelny wydech? Jak oczyścić, poprawić nawiew na podszybiu?

  • #2
    [OI] Zbiornik na płyn do spryskiwaczy

    Dzisiaj spotkała mnie nie miła niespodzianka . Po dolaniu do zbiorniczka płynu i pierwszym teście czy spryskiwacze działają okazało się, że działają przednie a tylna szyba sucha. Pierwsza reakcja trzeba dłużej przytrzymać (bo dłuższy wężyk itd.). Niestety okazało się, że wypompowałem całe 3 litry na ziemię i przednie prawe koło. Otworzyłem maskę i patrzę małe jeziorko pod zbiorniczkiem... macam ręką a tu jeden wężyk od pompki przy zbiorniku leży sobie wolny.
    Czy ktoś wie gdzie powinien być wciśnięty (wiem że jest to do spryskiwacza od tylnej szyby), bo próbowałem wymacać i nic. Podsyłam zdjęcie z zaznaczonym wolnym końcem wężyka.

    [ Dodano: Pon 01 Gru, 08 09:08 ]
    Temat można zamknąć.

    Trzeba było wyjąć zbiorniczek bo nie dało sie wymacać wolnego wężyka od spryskiwacza tylnej szyby.
    Załączone pliki

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X