Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] problem z paleniem - różne objawy (1.6 AKL)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] problem z paleniem - różne objawy (1.6 AKL)

    agrosz,

  • #2
    [O1] problem z paleniem - różne objawy (1.6 AKL)

    na forum znalazłem kilka podobnych tematów, ale żaden identyczny, a co najgorsze wskazówki nie pomagają. 9/10 razy samochód nie pali - nie ma reguły ciepły czy zimny silnik, ciepło czy zimno na zewnątrz. czasem zakręci tylko samym rozrusznikiem, czasem zarzuci silnikiem, aż mi całe auto zatelepie. przeważnie przy trzeciej lub czwartej próbie odpali.
    dodatkowe objawy:
    - ostatnio w ogóle nie chciał ruszyć, a jakoś musiałem go kopnąć więc dodałem gazu w czasie rozruchu (czego nigdy nie robię) i od razu wystartował,
    - gdy jest zimno, po uruchomieniu silnika słychać krótki zgrzyt - tylko gdy jest poniżej zera,
    - prawdą jest, niestety, że parę razy słyszałem, gdy moja małżonka nie mogąc sobie poradzić z paleniem, kręciła rozrusznikiem, aż dostałem szału (raz myślałem, że mi silnik wyleci),
    - o ile to może mieć wpływ na elektronikę palenia - mam walnięty auto-alarm i zamek w drzwiach kierowcy (centralne z tego zamka działa tylko gdy jest ciepło i sucho).
    na forum wyczytałem:
    -rozrusznik - sprawny
    -pompa paliwa - ponoć sprawna
    -bendix
    -kąt wtrysku
    -cewka
    -przepustnica - oczyszczona
    tu w chorwacji nikt nie chce tego ruszyć, tzn. wszystko chcą, ale bez znajdowania problemu, a jedynie wymienić wszystkie te elementy i moduły, a do tego jeszcze kable (sprawne), świece (nowe) i sondę lambda (sprawdzona).
    to by była generalka. prosze pomóżcie, o ile ten temat nie jest Wam juz zbyt nudny...
    Every man dies. Not every man really lives.
    1.6i 74kW [101KM] AKL, '01, KOMBI, AMBIENTE

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X