Problem - jakiesz stuki szemranie w silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tomdab44
    Classic
    • 2010
    • 17

    Problem - jakiesz stuki szemranie w silniku

    Ja we wtorek sprawdzę jak to wygląda w firmowej Skodzie
    Napisze jak zachowują się wentylatory.
  • Maciejs
    Drive
    • 2009
    • 70

    #2
    Problem - jakiesz stuki szemranie w silniku

    Witam !!!. Mam następujący problem szczególnie na zimnym silniku zarówno występuje podczas jazdy najczęściej podczas ruszania (nie z buta tylko normalnie obroty maks do 3 tys) ale też gdy samochód jest na luzie, więc wykluczyłem układ jezdny itd - ale też nie zawsze występuje. Mianowicie podczas dodawania gazu słychać z silnika słychać dziwny dźwięk w postaci charczenia czy jakby coś wchodziło w rezonans lub nie wiem co trudno określić co to jest. Występuje on też na rozgrzanym silniku tylko mniej - czytaj rzadziej. Nagrałem to na moją komórkę i wrzucę http://maciejsoda.wrzuta.pl/audio/aX.../plik_audio_14 - w okolicy 9i 10 s słychać taki właśnie dźwięk (na początku to odgłosy kładzionej komórki więc nie bierzcie pod uwagę). Nie wiem jak to jest i czym to ugryźć. Dziękuję za podpowiedzi.

    [ Dodano: Czw 14 Sty, 10 22:58 ]
    Byłem w serwisie pokazałem o co chodzi i powiedzieli że jest to "przelewanie" się cieczy chłodzącej i że jest to normalne w tych samochodach szczególnie z gazem - w układzie są pęcherzyki powietrza, które jeszcze są w układzie (podobno trudno odpowietrzyć octy z gazem) i nie wiem co z ty zrobić - podobno jak będzie ciepło to się poprawi . Płynu nie ubywa bo sprawdzam (zostało mi tak po f13 - która gubi niestety płyn) wskaźnik od temperatury bez zastrzeżeń działa prawidłowo. Możecie mi powiedzieć ja się tego pozbyć i co z tym zrobić ??

    [ Dodano: Pią 15 Sty, 10 11:55 ]
    Jakies sugestie ???. Nie wiem czy tak am być czy jak to odpowietrzyć aby było ok.

    Komentarz

    Pracuję...