Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

BFQ pocenie spod pokrywy zaworów, zamiana pokrywy na wersje metalową ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • BFQ pocenie spod pokrywy zaworów, zamiana pokrywy na wersje metalową ?

    Uszczelkę pod pokrywą zaworów wymieniałem już 3 razy i znowu się poci. Prawdopodobnie pokrywa się odkształciła.
    Nowa kosztuje około 800 złotych, nie chciałbym tyle wydawać.
    W silniku o kodzie AVU w GOLF 4 pokrywa była metalowa 06B 103 469 P 06b103469P - Szukaj w Google
    czy dało by się jej użyć zamiast plastikowej 06A 103 469 BA 06a 103 469 ba - Szukaj w Google
    Ostatnio edytowany przez logan_x; 15897.

  • #2
    Ns rosyjskich stronkach zalecają razem z uszczelką wymienić też śruby pokrywy 06B103831H, jedna sztuka min. 24 złote. Właściwie to wystarczyło by wymienić tylko uszczelkę na śrubie bo to na odpowiada za docisk pokrywy do głowicy tylko że ciężko znaleźć zamiennik.
    Na polskim rynku można kupić zestaw uszczelki pokrywy z uszczelkami śrub DRM0782S.

    zestaw uszczelka pokrywy z uszczelkami śrub DRM0782S
    śruba 06B103831H

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez logan_x Zobacz wpis
      Ns rosyjskich stronkach zalecają razem z uszczelką wymienić też śruby pokrywy 06B103831H, jedna sztuka min. 24 złote. Właściwie to wystarczyło by wymienić tylko uszczelkę na śrubie bo to na odpowiada za docisk pokrywy do głowicy tylko że ciężko znaleźć zamiennik.
      Na polskim rynku można kupić zestaw uszczelki pokrywy z uszczelkami śrub DRM0782S.

      zestaw uszczelka pokrywy z uszczelkami śrub DRM0782S
      śruba 06B103831H
      Witam,
      potwierdzam wszystko to co opisał logan_x: 4 miesiące temu wymieniłem u siebie (silnik BSE) komplet uszczelka oraz śruby pokrywy komory zaworów. Po zdemontowaniu kolektora dolotowego i usunięciu pokrywy wyjąłem uszczelkę i sobie ją dokładnie obejrzałem - w zasadzie niczego nie mogłem jej zarzucić - była elastyczna i nie popękana więc trochę mnie zdziwił wyciek oleju.... Ale później zauważyłem że jedna z uszczelek gumowych (ta na śrubie od strony wydechu - chyba narażona na wyższą temperaturę) była twarda i to ona prawdopodobnie odpowiadała za wyciek oleju. Profilaktycznie wymieniłem cały komplet (uszczelka i śruby) i od listopada 2022 roku mam spokój. Przy wymianie kierowałem się chyba tym samym rosyjskim filmem z YT, który polecam ponieważ jest tam podanych sporo wskazówek i wszystko podane jest jak na tacy (nie wiedziałem np. że można od razu usunąć obie części kolektora dolotowego za jednym razem). Tytuł klipu: Замена прокладки клапанной крышки на BSE

      Ostatnio edytowany przez Jaroslav92525; 7495. Powód: Dodanie tytułu filmiku
      Pozdrawiam,
      Jaroslav92525

      -----------------------
      VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X