Cześć,
U siebie też zaobserwowałem takie dziwne szarpnięcia turbiny. Ja to odczuwam głównie podczas energicznego przyśpieszania. W podobnym zakresie obrotów.
Zastanawiałem się czy to nie może być spowodowane różnym paliwem, z różnych stacji. Ostatnio tankowałem na brico i mam takie wrażenie szarpania. Jakiś czas temu lałem na innej stacji, nazwy nie pamiętam, i wszystko było ok.
Turbina w 1.4 TSI
Zwiń
X
-
Julekg mam pytanie.Zamieszczone przez Julekgz tego co słyszałem dzisiaj od "serwisanta" w ASO to w 1.4 TSi jest turbina ze zmienną geometrią... osobiście już zdążyła mi się raz wyłączyć, poza tym niedomaga
(lekko szarpie) pomiędzy 2k a 3k obrotów...
Czy jakieś błedy masz w związku z tym?
Jak możesz opisac to szarpanie? Czy stuki też są?
Pozdrawiam,
Radek
Zostaw komentarz:
-
-
dokładnie tak :!:Zamieszczone przez loydProblemem nie jest chyba chłodzenie turbiny po wyłączeniu silnika tylko smarowanie.
jeżeli rozwiązuje się problem chłodzenia to super, ale to jednak nie wszystko :idea:
Zostaw komentarz:
-
-
Problemem nie jest chyba chłodzenie turbiny po wyłączeniu silnika tylko smarowanie.
Po normalnej jeździe w mieście nie ma sensu czekać przed wyłączeniem silnika (turbo się nie rozkręci za specjalnie) - zanim podjedziesz, wykręcisz, zaparkujesz .....
Natomiast jak grzejesz na autostradzie 160 - 180 kmh i nagle zjedziesz na stację to powinineś rzeczywiście odczekać te 2 - 3 min (turbina się potrafi kręcić z prędkościami równymi kilkunastutysięcy rpm i jak nagle wyłaczysz silnik to turbo się jeszcze kręci a oleju już nie ma - brak smarowania).
Zostaw komentarz:
-
-
normalnie ma pracować, bo to elektryczna dodatkowa pompka wody.Zamieszczone przez Rekin Chlebojad,Zamieszczone przez grzes74Nie wiem na jakiej podstawie twierdzą poniżej że pompa wody nie pracuje.
a jak ma pracowac pompa wody przy wyłaczonym silniku?? Tzn pewnie jest jakies rozwiazanie tego.
Nie bede zakładac nowego tematu, a czy Diesle maja rowniez Turbo chłodzone wodą? czy olejem?
w dieslu nie ma tego dodatkowego obiegu wody, ale jego obecność nie zwalnia od odczekania przed wyłączeniem silnika po jeździe z obciążeniem, jak na razie, o ile mi wiadomo, nie ma tam podtrzymywania smarowania.
wszyscy kupują teraz doładowane silniki bo nie mają wyjścia, tylko mało kto wie jak to działa, a sprzedawca w salonie nie zawsze jest po naszej stronie
Zostaw komentarz:
-
-
,Zamieszczone przez grzes74Nie wiem na jakiej podstawie twierdzą poniżej że pompa wody nie pracuje.
a jak ma pracowac pompa wody przy wyłaczonym silniku?? Tzn pewnie jest jakies rozwiazanie tego.
Nie bede zakładac nowego tematu, a czy Diesle maja rowniez Turbo chłodzone wodą? czy olejem?
Zostaw komentarz:
-
-
Re: Turbina w 1.4 TSI
Zamieszczone przez OctaviaFLKrakMam pytanie czy turbina w silniku 1.4 TSI jest ze zmienną geometrią łopatek czy zwykła? Gdzies słyszałem ze ma własny system chlodzenia i nie trzeba jej studzić po jezdzie.
Jak eksploatujecie ten silnik? Ja po kazdej jezdzie zostawiam jescze na ok 1 min na wolnych obrotach. Przy rozgrzewaniu tez oczywiscie delikatnie ja traktuje.
Aha i jeszcze jedno pytanie, ktore mnie meczy. Czy ten silnik ma pasek czy łancuch rozrządu?
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzą poniżej że pompa wody nie pracuje.
Jak były letnie upały - mimo odczekiwania ok. 1-2 min przed zagaszeniem po wyłączeniu kluczyka przez kilkanaście sekund wyraźnie słyszałem że coś jeszcze "buczy" i pracuje.
Oczywiście słychać to było wyraźnie w garażu. Na zewnątrz - dla mnie nie do wykrycia.
Teraz tego nie ma.
Ponieważ poprzednio jeździłem t-dieslem, weszło mi w krew żeby od razu nie gasić, niezależnie od wynalazków.
BTW zmienną geometrię w benzynie to można spotkać w uturbionych Porsche lub pewnie autach podobnej klasy cenowej. Turbo -benzyna dla "kowalskiego" jeździ na stałej geometrii.
Zostaw komentarz:
-
-
z tego co słyszałem dzisiaj od "serwisanta" w ASO to w 1.4 TSi jest turbina ze zmienną geometrią... osobiście już zdążyła mi się raz wyłączyć, poza tym niedomaga
(lekko szarpie) pomiędzy 2k a 3k obrotów...
Zostaw komentarz:
-
-
To chyba nie jest jakims problemem po wylaczeniu ? skoro turbina chlodzona jest ciecza plus dodatkowe wymuszenie obiegu po wylaczeniu silnika a lozyska juz nie pracuja ...Zamieszczone przez AndysJedno jest pewne, chłodzenie turbiny jest wymuszone elektryczną pompką, z pewnością nie ma natomiast smarowania
Zostaw komentarz:
-
-
Ode mnie też - super dokument. Dzięki.Zamieszczone przez winni77Za ten dokument dostałbyś ode mnie "pomógł". Nice one. Poczytam sobie troszkę.
Zostaw komentarz:
-
-
Co prawda mam silnik 1.8 Tsi, ale jak przyjadę w nocy gdy jest cicho do garażu, po wyłączeniu motorowni słyszę taki leciutki szum, nie mylić z wentylatorem. Szum jest o wiele delikatniejszy, wiele razy próbowałem dociec co to jest - rano już było jak makiem zasiał. Teraz już wiem co to jest - chłodzenie turbiny.
Zostaw komentarz:
-
-
Jedno jest pewne, chłodzenie turbiny jest wymuszone elektryczną pompką, z pewnością nie ma natomiast smarowania
Zostaw komentarz:
-
-
Za ten dokument dostałbyś ode mnie "pomógł". Nice one. Poczytam sobie troszkę.
Zostaw komentarz:
-
-
W tym dokumencie napisali (strona 16), ze dla 1.4 TSI 90kW:
"When the warm engine is switched off, the coolant circulation pump is switched on for up to 480 seconds."
Czyli do 8 minut po wylaczeniu silnika turbo jest jeszcze chlodzone.
Z tego co pamietam w instrukcji jest jednak napisane aby nie wylaczac od razu silnika po dluzszym uzytkowaniu.
Zostaw komentarz:
-
-
w silnikach benzynowych temperatura spalin jest o około 200 stopni wyższa i turbo musi mieć chłodzenie wodą i jak kolega pisze silnik wyłączony chłodzenia brak
Zostaw komentarz:
-
-
bez zmiennej geometrii
ma chlodzenie woda,ale po wylaczeniu silnika,pompa wody nie pracuje
lancuch rozrzadu
Zostaw komentarz:
-
-
Turbina w 1.4 TSI
Mam pytanie czy turbina w silniku 1.4 TSI jest ze zmienną geometrią łopatek czy zwykła? Gdzies słyszałem ze ma własny system chlodzenia i nie trzeba jej studzić po jezdzie.
Jak eksploatujecie ten silnik? Ja po kazdej jezdzie zostawiam jescze na ok 1 min na wolnych obrotach. Przy rozgrzewaniu tez oczywiscie delikatnie ja traktuje.
Aha i jeszcze jedno pytanie, ktore mnie meczy. Czy ten silnik ma pasek czy łancuch rozrządu?
Zostaw komentarz:
-
-

Zostaw komentarz: