Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z chwilową utrata mocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z chwilową utrata mocy

    Witam społeczność.
    Posiadam Skodę Octavię z 2009 roku , silnik 1.9 TDI 105 koni, 220 tys km przebiegu. Od jakiegoś czasu mam problem z utrata mocy silnika. Objawia się to tym że podczas jazdy, nagle ,, odcina" turbo i auto pracuje nadal normalnie, natomiast o przyspieszaniu nie ma mowy. Najśmieszniejsze jest to że po zatrzymaniu samochodu i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy i problem samoczynnie znika. Raz wyskoczył ,,check engine" , który sprawdziłem podstawowym ,,komputerem". Wyświetlił błąd P0238 (Obwód „A” czujnika doładowania turbosprężarki) ale po odpaleniu go następny raz błąd samoczynnie znikł.

    Pytanie do was, czy objawy które opisałem to problem z czujnikiem, który wyświetlił mi komputer czy to raczej kończąca się turbina ?
    ​​​​​


  • #2
    Cześć, u mnie przy takich objawach okazała się zapieczona turbina.
    Wg internetu przyczyn może być znacznie więcej m.in.: "przeładowanie turbo, uszkodzonyczujnik ciśnienia, uszkodzony zawór sterujący, problem z vacum, zatarta geometria, dziura w przewodzie i szereg innych rzeczy"
    Wirus -> 136 KM 310 Nm
    https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za podpowiedź, zostaje tylko odprowadzić do mechanika i mieć nadzieję pomoże ?

      Komentarz


      • #4
        Na 99,99 % zabrudzone kierowniczki w turbinie. Czy przypadkiem ostatnio Octavia nie jeździ tylko po mieście?
        Można spróbować odmulić - wycieczka na autostradę i biegi 1,2,3,4,5 po kolei do 4000RPM i tak kilka razy

        Silnik BXE jest pod ty względem okropny - jest fatalny dostęp do turbo.
        Jak odmulanie nie pomoże to jedź od razu do firmy specjalizującej się w regeneracji turbo. Czas wyjęcia turbo z tego silnika jest dość długi i kosztowny. Jak już turbo będzie na stole to lepiej za jednym razem wykonać całkowity przegląd, nie tylko czyszczenie.

        PS - ten filmik wstawiłem losowo, nie pracuję w tej firmie :-)
        Ostatnio edytowany przez kowaltom99; 6234.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
          Czy przypadkiem ostatnio Octavia nie jeździ tylko po mieście?
          Można powiedzieć że tak. Robię 20 km dziennie do pracy ale nie ma gdzie poszaleć.

          Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
          Można spróbować odmulić - wycieczka na autostradę i biegi 1,2,3,4,5 po kolei do 4000RPM i tak kilka razy
          Kurcze wczoraj wieczorem próbowałem tak zrobić, ale prawie za każdym razem po przekroczeniu 3.5 tys obrotów na 3/4 biegu auto traciło moc ☹️

          Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
          Jak odmulanie nie pomoże to jedź od razu do firmy specjalizującej się w regeneracji turbo. Czas wyjęcia turbo z tego silnika jest dość długi i kosztowny. Jak już turbo będzie na stole to lepiej za jednym razem wykonać całkowity przegląd, nie tylko czyszczenie.
          Jeśli robić, to już dobrze. Remont turbiny pewnie przede mną ale to się dowiem w piątek bo wtedy maja mi sprawdzić auto. Jak już będę wiedział to dam znać żeby ktoś kto będzie miał ten sam problem wiedział na co być przygotowanym.

          Komentarz


          • #6
            Moja żona tak załatwiła turbinę - dojazdy do pracy w mieście 17km w jedną stronę, max 60kmph
            U mnie też odmulanie nie pomogło.
            Skończyło się na wyjęciu i regeneracji turbiny przy 180 kkm. Przy okazji wymienili mi gruchę sterująca kierowniczkami bo był pordzewiała.

            Komentarz


            • #7
              Jestem po wizycie u mechanika i naprawie. Po podłączeniu komputera, ujawnił się błąd P0238. Po wymianie czujnika doładowania problem znikł.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X