Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] cięgno/linka otwierania maski

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] cięgno/linka otwierania maski

    pawel2333, Ten Soft99 polezy kilka miesięcy na lakierze,lepiej ,tak jak pisze Mickul weź Nattys Red lub Blue.

  • #2
    [O2] cięgno/linka otwierania maski

    mam problem z otwieraniem maski. Ciągnąc za rączkę w środku, rączka odgina się kawałek, następnie "zwalnia" i gdy mam już wrażenie, że zaraz coś się urwie jest taki powiedzmy strzał i maska się otwiera.
    Wina raczej na pewno leży po stronie linki, gdyż na otwartej masce też jest taki delikatny przeskok w ruchu rączką z tym , że już nie tak duży (bo i siła w tym przypadku jest mniejsza)
    Pytanie czy ktoś się już tym bawił ? Czy przerabiał podobny problem ?
    Z tego co już zdążyłem się dowiedzieć tu na forum jak i allegro to są dwie części linki.
    Jak mogę sprecyzować , która jest do wymiany ?? Czy w ogóle jest potrzebna wymiana czy może coś gdzieś po drodze nie domaga ??

    Komentarz


    • #3
      Ja u siebie przesmarowałem linkę smarem w sprayu i teraz chodzi lekko.
      Następna będzie panamera....????
      Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

      Komentarz


      • #4
        booogoo w ktorym miesjcu dokladnie przesmarowales ?
        magdalena 30 - mi tez ciezko chodzilo, az wkoncu sie smialem z kumpla ze nie da rady otworzyc mi maski no i wylamal mi ta raczke...
        w tej chwili czekam na czesci i otwieram kombinerkami ciagnac za drut w srodku..
        Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

        Komentarz


        • #5
          magdalena30, albo wymiana linki albo przesmarowanie jej na całej długości
          ja co roku przed zimą przesmarowuję linki i zawiasy
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Jest tu gdzieś jakaś podpowiedź jak zdemontować tą linkę? Przeglądam tematy ale jakoś nie mogę znaleźć. Przy okazji może zapytam czy takie "proste" naprawy są może opisane w książce Sam Naprawiam? Warto ją mieć?

            Komentarz


            • #7
              radekgw, po prostu na końcu linki-przy zamku. Czasem ruszaj cięgnem i powtarzaj tak kilka razy. Potem na złączce linki tak samo.
              Następna będzie panamera....????
              Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

              Komentarz


              • #8
                dzieki sprobuje
                Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                Komentarz


                • #9
                  ... a ja mam takie pytanie ...

                  Czy mozna (zakladam ze tak) otworzyc maske jak linka sie zerwie??? Rozne rzeczy sie przeciez zdarzaja.
                  Macie jakis patent?
                  <<>> MACIEJ <<>>
                  Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja podepne sie pod temat, macie może jakąś foto relacje jak wymienić linke maski?

                    Komentarz


                    • #11
                      ... i co - nikomu sie nie zerwala linka? Nikt nie musial awarujnie otwierac maski?

                      To dobrze swiadczy o solidnosci konstrukcji :lol:
                      <<>> MACIEJ <<>>
                      Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                      Komentarz


                      • #12
                        Przeniesione z innego tematu...

                        Zamieszczone przez restekator
                        Cześć

                        Panowie zerwała mi się linka otwierania maski. Linka urwana jest wewnątrz samochodu przy rączce służącej do otwierania. Maskę udało się otworzyć poprzez pozbycie się części pancerza i pociągnięciu za linkę. Teraz pozostaje kwestia wymiany linki, czy dysponuje ktoś jakoś instrukcją w jaki sposób to wykonać aby nie rozbierać pól samochodu ? Jakieś instrukcje serwisowe.

                        Potrzebujesz cięgna 1Z0 823 535 A. Linka przechodzi przez podszybie ( pod słupkiem A ) i ze względu na jej budowę trzeba ją wkładać chyba od strony komory silnika ( część kabinowa jest zakończona małą kulką a część od strony komory silnika ma taki duży plastikowy zatrzask, który może nie przejść przez gródź ). Jak znajdę jakieś info o wymianie to wrzucę ( osobiście nigdy nie miałem okazji tego robić ).
                        Na oko wygląda, że trzeba by zdjąć plastik podszybia ( czyli także ramiona wycieraczek ) i plastiki nad i obok nóg kierowcy. Można by spróbować dołączyć do tej urwanej linki od strony kabiny jakiś podobnej grubości przewód elektryczny/rurkę PCV, przeciągnąć go przy pomocy tej urwanej linki i pancerza do wnętrza komory a potem nową linkę z pancerzem wciągnąć z powrotem do kabiny przy pomocy tego dodatkowego przewodu. Warto całość posmarować jakimś silikonem/olejem, żeby całość łatwo przechodziła przez gumową uszczelkę w podszybiu ( widać ją po odchyleniu do góry podszybia ).
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • #13
                          Opis i rysunek linki.

                          Schemat montażowy mechanizmu otwierania pokrywy komory silnika
                          1 - Cięgno
                          - Przednią i tylną część cięgna można wymienić osobno.
                          - Cięgno składa się z dwóch części, połączonych złączką (poz. 3).

                          2 - Zatyczka
                          3 - Złączka cięgna
                          4 - Konsola
                          5 - Nakrętka
                          6 - Dźwignia otwierania
                          7 - Okładzina słupka A
                          8 - 2,5 Nm
                          9 - Tulejka

                          ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                          Złącze linek:
                          Rozłączanie części cięgna otwierania pokrywy komory silnika

                          – Odchylić zaczepy -strzałka- (np. wkrętakiem) i otworzyć złączkę.
                          ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                          – Cięgno -1- wyjąć ze złączki -2-.
                          ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                          WskazówkaPodczas zamontowania zwrócić uwagę, by cięgno było dobrze włożone do złączki -strzałka- a sama złączka – dobrze zatrzaśnięta.
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            TRUSEK mozna otworzyc maske silnika po zerwaniu linki lub rozczepieniu powodzenia

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzięki za odpowiedzi, też sądzę, że linkę będzie trzeba przecieknąć od komory silnika do wewnątrz kabiny ze względu na ten element łączący linki. Myślę że jak zdejmę podszybie to będzie widać czy da się to wykonać w miarę sprawnie czy też będzie trzeba kombinować z przeciąganiem linki. (Postaram się wrzucić zdjęcia z operacji). Z drugiej strony aż strach pomyśleć co by było gdyby pękła da druga krótka linka co idzie od zamka do tej części łączącej. Przecież tam niema żadnego dostępu, no chyba żeby pozbyć się grila z przodu to udało by sie tam dostać.

                              Komentarz


                              • #16
                                wlasnie jak sie rozczepi czesto sie zdarza to mozna otworzyc

                                Komentarz


                                • #17
                                  restekator, i jak wymieniłeś tą linkę? Dzisiaj mi właśnie strzeliła linka. Na szczęście od strony wnętrza auta sama końcówka z kulką. Odciąłem kawałek pancerza i linka jest, da się otworzyć maskę kombinerkami. Czy wymiana linki jest bardzo czasochłonna/kłopotliwa?
                                  Sebastian

                                  Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                  www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    sazad, wymienialem 2 tygodnie temu u siebie. Najwięcej problemu miałem z sciagnieciem wycieraczek bo się cholerstwo zapieklo. Potem tylko trafienie w gumowy wąż i zabawa w środku. Cała zabawa na Max 30 min jak wszystko ładnie pojedzie i bez pośpiechu
                                    Mój szatan

                                    Paweł

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ciekavy, czy oprócz podszybia i plastików progu trzeba jeszcze coś demontować?
                                      Sebastian

                                      Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                      www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tylko podszybie choć ja tylko podwazylem z jednej strony żeby rękę włożyć. Potem w środku tylko osłona nad nogami oraz osłona boczna gdzie jest rączką otwierania maski i tyle
                                        Mój szatan

                                        Paweł

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ciekavy, OK, dzięki za info - będę działał jak linka przyjdzie
                                          Sebastian

                                          Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                          www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Koledzy właśnie mi pierdyknęła linka zaraz przy rączce w środku dosłownie 5mm za kulką. Linka zamówiona będzie na jutro. Ale jak otworzyć awaryjnie maskę??? Dodam że niestety z peszla nie wystaje linka abym mógł to zrobić kombinerkami. Macie jakieś pomysły??? Czy ktoś ma foto wymiany linki bo te tu nie działają
                                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              maxpaynemm, obcęgami obierz ten pancerz aż zobaczysz linke
                                              Potem pancerz łapiesz jednymi kombinerkami a drugimi linke i ciągniesz.
                                              Maska otwarta
                                              wiem z doświadczenia bo pół roku temu tez wymieniałem
                                              Mój szatan

                                              Paweł

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ok temat ogarnięty - wymiana stosunkowo prosta, tylko aby zrobić to w miarę komfortowo, trzeba rozebrać plastiki nad nogami kierowcy. Najciężej przewlec linkę w podszybiu, ale da się to zrobić bez demontażu podszybia
                                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Awaria mechanizmu otwierania maski

                                                  Witam,
                                                  Dowiedziałem się już z powyższych informacji jak wymienić samą linkę
                                                  Jednak w moim przypadku linka prawdopodobnie spadła przy samym mechaniźmie pod maską. Czy uzyskałbym wskazówki jak mam ją awaryjnie otworzyć.
                                                  Porysowalem już cały grill wpychając tam różnie powyginane pręty.
                                                  Odkręciłem również osłonę pod zderzakiem, ale chłodnica skutecznie uniemożliwia mi dojście do mechanizmu zamka. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X