Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oświetlenie wnętrza sterowane czujnikiem zmierzchu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oświetlenie wnętrza sterowane czujnikiem zmierzchu.

    Czy ktoś może podpowiedzieć jak zakodować oświetlenie wnętrza tak, żeby było sterowane czujnikiem zmierzchu? Chodzi mi o to że podświetlenie lusterek aktywuje się automatycznie jak robi się ciemniej. Chciałbym, żeby oświetlenie wnętrza również działało na tej samej zasadzie. Mam również dołożone podświetlenie nóg i fajnie by było to też podpiąć do czujnika zmierzchu. Będę bardzo wdzięczny za info.

  • #2
    Które auto ? Jaki model ?
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Octavia III 2016r.

      Komentarz


      • #4
        Jeżeli ktoś jest zainteresowany to udało mi się zaadoptować podświetlenie nóg do podświetlenia w lusterkach, które z kolei fabrycznie jest aktywowane za pomocą czujnika zmierzchu. Efekt jest taki, że podświetlenie nóg świeci się w 100% dopiero gdy czujnik zmierzchu załączy podświetlenie w lusterkach. Niestety na początku skutkiem ubocznym było to, że nie miałem możliwości włączyć podświetlenia nóg podczas jazdy nocą. Ostatecznie rozwiązałem to w taki sposób, że podświetlenie nóg w ciągu dnia korzystając z pierwotnego zasilania załącza się w 5% i z taką mocą świeci w czasie jazdy nocą (uruchamiam to z pozycji radia, więc mogę w każdej chwili wyłączyć). Oczywiście wartość tą można podnieść VCDS-m. Ale myślę, że max. do 10-15 % ponieważ przy oświetleniu ledowym wyższa wartość może być już za jasna podczas jazdy nocą. Z kolei te 5% w ciągu dnia jest niewidoczne. I w sumie o to chodziło.
        Nadal jednak nie mogę wykombinować jak podpiąć oświetlenie wnętrza pod czujnik zmierzchu. Niby jest bezpośrednia opcja: „IDE06096-ENG116600 – Oświetlenie wnętrza-Lichtsensor wirkt auf Suchbeleuchtung” – w wolnym tłumaczeniu: „IDE06096-ENG116600 – Oświetlenie wnętrza- Czujnik światła działa na oświetlenie wyszukiwania”, ale mimo zmiany na „Aktywne” nadal podświetlenie wnętrza zapala się bez względu na porę dnia. Może ktoś będzie miał pomysły jak to załatwić.
        Jeżeli będzie zainteresowanie to nagram filmik jak krok po kroku udało mi się to co zrobiłem. Piszcie więc czy są chętni.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez alokostry Zobacz wpis
          Jeżeli ktoś jest zainteresowany to udało mi się zaadoptować podświetlenie nóg do podświetlenia w lusterkach, które z kolei fabrycznie jest aktywowane za pomocą czujnika zmierzchu. Efekt jest taki, że podświetlenie nóg świeci się w 100% dopiero gdy czujnik zmierzchu załączy podświetlenie w lusterkach. Niestety na początku skutkiem ubocznym było to, że nie miałem możliwości włączyć podświetlenia nóg podczas jazdy nocą. Ostatecznie rozwiązałem to w taki sposób, że podświetlenie nóg w ciągu dnia korzystając z pierwotnego zasilania załącza się w 5% i z taką mocą świeci w czasie jazdy nocą (uruchamiam to z pozycji radia, więc mogę w każdej chwili wyłączyć). Oczywiście wartość tą można podnieść VCDS-m. Ale myślę, że max. do 10-15 % ponieważ przy oświetleniu ledowym wyższa wartość może być już za jasna podczas jazdy nocą. Z kolei te 5% w ciągu dnia jest niewidoczne. I w sumie o to chodziło.
          Nadal jednak nie mogę wykombinować jak podpiąć oświetlenie wnętrza pod czujnik zmierzchu. Niby jest bezpośrednia opcja: „IDE06096-ENG116600 – Oświetlenie wnętrza-Lichtsensor wirkt auf Suchbeleuchtung” – w wolnym tłumaczeniu: „IDE06096-ENG116600 – Oświetlenie wnętrza- Czujnik światła działa na oświetlenie wyszukiwania”, ale mimo zmiany na „Aktywne” nadal podświetlenie wnętrza zapala się bez względu na porę dnia. Może ktoś będzie miał pomysły jak to załatwić.
          Jeżeli będzie zainteresowanie to nagram filmik jak krok po kroku udało mi się to co zrobiłem. Piszcie więc czy są chętni.
          Ja jestem zainteresowany tym ponieważ zarówno lusterka jak i oświetlenie nóg działa u mnie w ciągu dnia. faktycznie jest to zbędne. Idealnie by było gdyby i lusterka i nogi świeciły dopiero po zmroku. Czy ktoś na forum ma fabrycznie taki zestaw i jest w stanie powiedzieć czy tak to działa fabrycznie?

          Komentarz


          • #6
            Pytanie pierwsze: Czy podświetlenie lusterek masz fabryczne, czy dostawiane? U mnie fabrycznie były zamontowane podświetlenia lusterek, które uruchamiają się jak zadziała czujnik zmierzchu i dlatego wykorzystałem ich sygnał do zasilania podświetlenia nóg.

            Komentarz


            • #7
              alokostry Dokładane były, lusterka z wersji po liftowej z podświetleniem LED oraz podświetlenie nóg również dołożyłem LED. Moje auto jest przed liftem 2016r.

              Komentarz


              • #8
                Ok. Ja miałem łatwiej, ponieważ u mnie podświetlenie lusterek już było i zapala się jak zareaguje czujnik zmierzchu. Jeżeli sam dokładałeś lusterka to podeślij mi linki na podstawie których robiłeś dokładki. Przyjrzę się kodowaniom jakie były robione. Powiedz mi jeszcze na początek czy zmiana opcji „IDE06096-ENG116600 – Oświetlenie wnętrza-Lichtsensor wirkt auf Suchbeleuchtung” na aktywne wnosi coś do sprawy?

                Komentarz


                • #9
                  I jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Skoro nie miałeś fabrycznie podświetlanych lusterek, to czy wogóle masz na wyposażeniu czujnik zmierzchu? Jakie masz lampy? Czy masz na włączniku świateł funkcję auto?

                  Komentarz


                  • #10
                    VW Passat ma funkcję oświetlania wnętrza spiętą z czujnikiem zmierzchu. Być może istnieje możliwość wpięcia tego czujnika do skody...

                    Komentarz


                    • #11
                      paszczak1991. Czekam na nsfo. Chcę ci pomóc... ???

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X