Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poduszka skrzyni biegów 1.5 TSI (5Q0 199 555 AB) - szumy w lewo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poduszka skrzyni biegów 1.5 TSI (5Q0 199 555 AB) - szumy w lewo

    Poduszka skrzyni biegów 1.5 TSI (5Q0 199 555 AB) - szumy, szuranie przy skręcie w lewo

    ... jestem ciekaw jakie Wy macie doświadczenia - z tego co już się wstępnie dowiedziałem to "cały świat" jest w temacie tylko nie ASO. Pojechałem do nich wykazać wątpliwość i się zaczęło.
    Tłumaczę:
    - charakterystyczny szum przy jeździe na wprost (efekt jazdy po połatanym asfalcie o różnej chropowatości) słyszalny z miejsca kierowcy
    - szumy, szuranie przy skręcie w lewo nawet przy małej prędkości (efekt dotykania twardego elementu o nadwozie)
    - charakterystyczne mrowienie przy wciśniętym pedale sprzęgła w podłodze przy przegazówce
    - drżenie kierownicy przy przegazówce do 2000 obrotów
    - okresowe wibracje o różnym nasileniu na wolnych obrotach

    ASO - robi oczy jak "lampy od Żuka" i kleją głupa, że coś tam słyszeli ale to było tylko na początku produkcji. Na jeździe próbnej mechanik potwierdził, że coś tam słyszy ale dźwięku nie udało się nagrać (bo teraz jest procedura nagrywania filmików z akcji). Dlatego nie wymienili mi tej poduszki tylko ją ustawili. Wspomniałem, że wiem, że hu..a to da i z tego co wiem do ASO w takich przypadkach je wymienia. Próbowałem podpowiedzieć, że wiem że, jest problem z tymi poduszkami 5Q0199555AB i ETKA podpowiada nowy numer 5Q0199555R. To się pan Doradca Serwisowy uniósł... Stanęło na przestawieniu ramienia przykręconego do skrzyni biegów czyli stojąc przodem do auta ramię zostało popuszczone i wsunięte 5 mm w stronę poduszki czyli w prawo. Teoretycznie OK - skończył się jeden dźwięk (ten przy skręcie) nasilił się ten nieregularny szum przy jeździe na wprost. Pojechałem drugi raz - olali to - dźwięk potwierdzony "uszami" ale, że nie do nagrania ... wróciłem z niczym.

    Dodatkowo wyczytałem, że może być problem z mechanizmem różnicowym w skrzyniach od 1.5 TSI (złe spasowanie kół zębatych i uszkadzanie się łożysk skrzyni biegów) - aż się boję pomyśleć.

    Szlak mnie trafia - na h..j ta gwarancja a nie mówię już o rozszerzonej - nie ważne, że mechanik słyszy i potwierdza problem - nie słychać na nagraniu to mają to w ...
    <<>> MACIEJ <<>>
    Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X