Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana sportowego wydechu na seryjny - OCTAVIA III RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana sportowego wydechu na seryjny - OCTAVIA III RS

    Cześć,
    Mam na imię Łukasz i 3 miesiące temu kupiłem Octavię RS z 2014 roku wersja kombi z DSG zrobiona na 320 KM.
    Poprzedni właściciel założył do niej sportowy wydech MG MOTORSPORT. Auto pięknie pracuje z tym wydechem.
    Fajnie strzela, fajnie buczy/mruczy itp. Fajnie odzywa się przy redukcji ... normalnie można się zachwycać. Najlepiej to słychać podczas sportowej jazdy.

    Niestety autem na co dzień jeździ żona + jeździmy nim rodzinnie w weekendy. (ja mam auto firmowe).
    I tu zaczynają się schody. W tygodniu żona narzeka że jest zbyt głośno. A w weekend dzieci narzekają że jest zbyt głośno.
    Zastanawiam się nad wymianą całego wydechu na oryginał. Nie jestem jakimś wielkim fanem sportowych wydechów a faktycznie jak byliśmy teraz w ferie w górach to czasami ten głośny dźwięk kiedy dzieci z tyłu śpały w podróży trochę przeszkadzał. Więc jechałem bardzo delikatnie żeby tylko nie powodować głośnych dźwięków wydobywających się z wydechu. No i to mi zaczęło przeszkadzać. Mam fure 300 kucy a jadę delikatnie bo zaraz obudzę dzieciaki... słabo!

    Rozważam opcję sprzedaży tego wydechu i zakupu oryginału.

    Kompletny wydech kosztował 4 lata temu 7,5 tyś PLN.
    Dodaje on ok 30 KM. (posiadam wydruk z hamowni)
    Jest bardzo dobrze zrobiony - firma MG MOTORSPORT to profesjonaliści.

    Może jest ktoś z Warszawy kto ma ten model auta i jeździ na oryginalnym wydechu a chciałby właśnie taki sportowy. Może udałoby się spotkać, przejechać jednym i drugim autem i może dokonalibyśmy wymiany wydechów - oczywiście z dopłatą z wiadomej strony .

    Nie jestem jeszcze zdecydowany ostatecznie. Po prostu chodzą mi po głowie takie myśli.
    Wolałbym tego nie robić ba mam więcej mocy pod maską a jak jeżdżę sam to dźwięki są takie, że poezja. Ale myślimy o wyjeździe np. do Chorwacji no i to może być uciążliwe przy dłuższej podróży.

    Chętnie posłucham Waszych opinii. Jak chodzą Wasze RS-ki? Głośno, cicho, a może akurat?

    Pozdrawiam,
    Łukasz
    Warszawa Ursus




POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X