Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jazda "na suwak"

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jazda "na suwak"

Witam,
    Co sądzicie o wchodzącym powoli w życie jazdy na "suwak"? Myślicie, że kierowcy będą przestrzegać? Oraz w jaki sposób policja planuje egzekwować nieprzestrzeganie tego przepisu?

ja jestem jak najbardziej za, ale ....
    znając nasz polski styl jazdy wielu będzie to najzwyczajniej w świecie wykorzystywać po to, żeby omijać zatory

jak to w jaki sposób? będą patrzeć kto jedzie na zderzaku pojazdu poprzedzającego, kto kogo nie wpuszcza, kto szeryfuje i będą rypać mandaty
    190 km / 436 Nm

Komentarz

Na odcinku Częstochowa-Łódź, okolice Radomska, jazda na suwak w wiekszości przypadków działa bardzo dobrze.
      Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

Komentarz

Zamieszczone przez marcel44 Zobacz posta
        Co sądzicie o wchodzącym powoli w życie jazdy na "suwak"? Myślicie, że kierowcy będą przestrzegać?
        Zapewne tak samo jak wielu przestrzega pozostałe przepisy ruchu drogowego...
        Oraz w jaki sposób policja planuje egzekwować nieprzestrzeganie tego przepisu?
        To już czas pokarze. Ruch ma się odbywać naprzemiennie co oznacza że jeden kierowca ma wpuszczać przed siebie jeden samochód natomiast jeżeli kończą się pasy po obu stronach prowadzący ma obowiązek wpuścić po jednym aucie z obu stron przy zachowaniu pierwszeństwa auta włączającego się do ruchu z prawej strony.

Poniżej cytat z projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym.
        Z tym trzecim punktem na samym początku obowiązywania przepisu może być najgorzej.

"Projektowana zmiana przyczyni się do:
        1) zmniejszenia długości zatoru drogowego (korku) nawet o 50%, a co za tym idzie zapewnienia płynności ruchu;
        2) zmniejszenia „agresji drogowej” wśród kierowców poprzez jasno określone zasady postępowania;
        3) redukcji liczby zdarzeń drogowych."

Komentarz

Przydało by się Zgierska wyjazd z Łodzi w kierunku Zgierza
          Moja bryczka:
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

Komentarz

W tym mijescu jest to trochę kłopotliwe, bo w zasadzie to ciężko jest tam określić w którym miejscu to wjeżdżanie na suwak miałoby się zaczynać. Czy jeszcze przed stacją, na wysokości stacji, czy już na lewo skręcie.
            Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

Komentarz

Jak dla mnie wystarczyło by na wysokości togo kościoła, ale problem jest inny, lewy pas się nie kończy tylko jest lewoskrętem więc nie wiem czy czekanie na wpuszczenie nie blokowało by skręcających w lewo ale w sumie teraz jest chyba gorzej...
              Moja bryczka:
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

Komentarz

Kultury jazdy żaden przepis nie zastąpi. Egzekwowanie nie będzie łatwe, chyba że będą filmy z kamerek wysyłane na komisariaty. Na stałych zwężkach można zainstalować kamery. Na tymczasowych.... Tylko stojaki z radiowozem. Ale tak powinno się jeździć.
                pozdrawiam
                Darek

Komentarz

Zamieszczone przez ruwado Zobacz posta
                  Kultury jazdy żaden przepis nie zastąpi.
                  Niestety tak.

Komentarz

No właśnie kultury jazdy nic nie zastąpi. W innych krajach już od lat jeżdżą na suwak i nie ma z tym problemu.Oby u nas Polacy też potrafili w ten sposób jeździć.

Komentarz

No właśnie kultury jazdy nic nie zastąpi.
                      Czasami się zastanawiam gdzie tej kultury jazdy przyszły kierowca ma się nauczyć...jeżeli nie nauczą jej w szkole nauki jazdy i tym bardziej jako takiej kultury osobistej nie wyniósł z domu.
                      W innych krajach już od lat jeżdżą na suwak i nie ma z tym problemu.Oby u nas Polacy też potrafili w ten sposób jeździć
                      Potrafią potrafią... tylko nie każdemu się chce...

Komentarz

Pracuję...
                      X