Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie głosniki na przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakie głosniki na przód

    można zmienić tekst standardowych życzeń urodzinowych wysyłanych przez forum na jakiś niezobowiązujący, bez tej "szkoły" na przykład?
    na jakieś najzwyklejsze w stylu "Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!" i szlus?
    WG

  • #2
    Jakie głosniki na przód

    Witam
    Chcialbym zmienic glosniki w przednich drzwiach (bo te co mam troche kiepsko graja). Nie znam sie za bardzo na firmach (znam firmy : jbl , hertz , pionier , sony ale raczej z nazwy).
    Jesli chodzi o jakosc dzwieku to raczej nie mam pojecia jakie kupic. Posiadam radio JVS 4x35W nie mam wzmacniacza . Po prostu chce wymienic standardowe glośniki na jakies lepsze. Lubie sluchac muzyki a szczególnie lubie niskie tony. Szukam czegos do okolo 250zł najlepiej z Allegro. Dzieki z góry.

    Komentarz


    • #3
      Jezeli szukasz czegos co w miare gra za mała kase to polecam glosniki helix
      Link
      Tylko nie wiem czy Twoje radyjko to uciagnie.

      филип
      Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

      Komentarz


      • #4
        Soprany tez musze zmieniac ? Ja generalnie lubie niskie tony. Moze te parametry niby dobre :

        Link

        Komentarz


        • #5
          Wiedzmin1101, Twoja propozycja odpada ...
          ahmed799, podal dobra alternatywe za ta kase. Pomysl rowniez nad wygluszeniem drzwi i zamontowaniem dystansow z mdf. Sama zmiana glosnikow niewiele tutaj wniesie. Jedynie poprawi gorne pasmo, bez wygluszenia drzwi nie bedzie wiele wiecej basu.
          Radio: C90r+XDP210EQ
          Kable:Opt,Skyline,50 mm
          Wzm:XES M1+FP 1.800
          Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

          Komentarz


          • #6
            ja polecam głośniki BOSCHMANN model: 600 5-STAR i bez wygłuszenia super grają oczywiście gdybym wygłuszył byłoby lepiej

            [ Dodano: Nie 18 Kwi, 10 11:02 ]
            Link

            Komentarz


            • #7
              a droższy zestaw?

              Jestem posiadaczem Octavki 2 z fabrycznym radiem Swing oraz fabrycznymi głośnikami (przód i tył).

              Głośniki grają delikatnie mówiąc tak sobie i również chciałbym wymienić przynajmniej te z przodu. Natomiast budżet trochę większy...

              Gdzieś znalazłem taki zestaw: Link - aczkolwiek hasło "carpower Neoset" brzmi dla mnie trochę egzotycznie.

              Ewentualnie jako fan Infinity to:
              Polski sklep audio JBL - głośniki, słuchawki, soundbar, kolumny
              Polski sklep audio JBL - głośniki, słuchawki, soundbar, kolumny

              Podobno Dego również warte uwagi: Niezależny Portal Motoryzacyjny • AutoCentrum.pl

              Tudzież może coś innego wartego polecenia do 1000 zł?

              Czy wymiana samych głośników wystarczy i jakich parametrów technicznych trzeba konkretnie szukać (wymiary)?

              Komentarz


              • #8
                Dzieki wielkie wszystkim. Kupiłbym głośniki i dziwiłbym sie dlaczego nie graja. Jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi nawet o tym nie pomyslalem. Niestety poczytalem o tym troche w necie i raczej sam nie dam rady. Dzieki wielkie jeszcze raz za uswiadomienie.

                Komentarz


                • #9
                  wytłumianie drzwi nie jest takie straszne mi zajęło wczoraj z 6 godzin.
                  może nie zrobiłem tego super profesjonalnie ale efekty są i to jest najważniejsze

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez michal05
                    wytłumianie drzwi nie jest takie straszne mi zajęło wczoraj z 6 godzin.
                    może nie zrobiłem tego super profesjonalnie ale efekty są i to jest najważniejsze
                    Dokładnie z pierwszymi męczyłem się ze 4 h z pomocą kolegi. Z drugimi poszło w 3h i robiłem już sam. Nic strasznego tylko patrz jak wszystko idzie po kolei i nic na siłę.
                    Sprzęt opalarka z OBI ok 60zł. Pistolet do kleju montażowego ok 20 zł.
                    Pozdrawiam
                    Perfect Service by DobryGrześWawa
                    Octavia 1,9 BXE 105 KM
                    Uniden PC68XL+SIRIO AS-100

                    Komentarz


                    • #11
                      Oczywiście można samemu ale chyba nie w 3 godziny ale w 3 dni i to na jedne drzwi
                      Ja rozłożyłem pracę na raty aby zrobić to dokładnie i porządnie. Nie chcę aby wraz z nastaniem upałów niedokładnie położone maty spłynęły na szybę i aby trzeba było wszystko zdzierać.
                      Pierwszy dzień to rozebranie boczków, wyciągnięcie plastikowych spinek i przygotowanie powierzchni, dokładne oczyszczenie benzynką blach z pozostałosci gąbki i smaru konserwującego oraz położenie instalacji (nowych kabli) zaizolowanie wszystkiego i montaż wysokotonówek w trójkątnych plastikach oraz inne pierdoły jak zagięcie blachy przy prowadnicy szyby itp
                      Drugi dzień to mozolne wyklejanie poczycia zewnętrznego drzwi, montaż dystansów z mdf'u i zaklejenie matami wnętrza drzwi i "zabawy" z np umieszczeniem w plastikowej osłonce bolca od ryglowania drzwi aby mata go nie skleiła. Poza tym powrotny montaż spinek tapicerki
                      Trzeci dzień do naklejenie na maty gąbki wygłuszającej powodującej brak drgania boczka tapicerki drzwi czy brak drgania cięgien do otwierania. Następnie montaż głośnika lutowanie przewodów i montaż tapicerki.

                      Czy da rade zrobic to wszystko w 3 godz?
                      Załączone pliki
                      Tomek

                      Komentarz


                      • #12
                        wyklejenie przodu z mocowaniem dystansow to robota na ok 8 godzin z czyszczeniami itd rozebranie drzwi to 15 min roboty ... w tym, ze wiesz jak sie za to zabrac
                        P.S. calkiem przyzwoicie Ci to wyszlo.
                        Radio: C90r+XDP210EQ
                        Kable:Opt,Skyline,50 mm
                        Wzm:XES M1+FP 1.800
                        Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie dlaczego akurat te glosniki :
                          "Jezeli szukasz czegos co w miare gra za mała kase to polecam glosniki helix
                          Link
                          Tylko nie wiem czy Twoje radyjko to uciagnie"
                          a dlaczego np nie takie :
                          Link
                          lub
                          Link
                          Parametry dużo lepsze i firmy tez niczego sobie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Hmmmm jak Tobie to napisac jezeli chcesz postawic na glosniki hertz to musisz wiedziec ze one potrzebuja duzo mocy zeby ladnie zagraly i jezeli juz to lepiej zainwestowac w hertze serii ESK. Co do JBL slyszalem ze nie robia rewelacji. Helixy naprawde ladnie graja sprawdzone w wielu octach, lecz z wygluszonymi drzwiami. Wybor pozostawiam dla Ciebie :wink: .

                            филип
                            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                            Komentarz


                            • #15
                              Wiedzmin1101, dlatego nie, bo to g...ne glosniki w porownaniu do tych helixow. Tak jak napisał ahmed799, Helixy sa sprawdzone i w relacji cena/jakosc sa naprawde niezle.
                              Pozdr.
                              Radio: C90r+XDP210EQ
                              Kable:Opt,Skyline,50 mm
                              Wzm:XES M1+FP 1.800
                              Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                              Komentarz


                              • #16
                                Dzieki wielkie.
                                Głośniki już wiem jakie kupić ale myśle tak sobie że może też przyszedl czas na zmiane radia (teraz mam jvc KD-S8R)
                                Link
                                Moze doradzicie tez jakie kupic radyjko za okolo 300zł. Myslalem nad Clarion bo wczesniej juz czytalem ze stosunek ceny do jakosci jest bardzo dobry.
                                Wyjasnie moze dlaczego tak sie zastanawiam , glosniki , radio. Mieszkam i pracjue za granica w Polsce jestem 3 razy w roku wiec mysle ze moze kupie sobie to i to za jednym zamachem gdy juz bede na urlopie . Tu gdzie mieszkam z tego co sobie patrzylem ceny sa okolo dwa razy wieksze.
                                Dziekuje i pozdrawiam
                                O wyciszeniu drzwi tez pomysle ale to juz nastepnym razem , wtedy bede pytal jakie maty kupic itp.
                                Jeszcze jedno małe pytanko : do głosników musze pewnie kupic jakis dystans tak jak radzi ziutsane > Kupić pierwszy lepszy z allegro czy tez sa lepsze i gorsze ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Podepnę się pod temat. Tak samo szukam głośników, ale jedynie niskotonowych, wysoko tonowe już wymieniałem. Pytanie czy radyjko Skoda Symphony CD, udźwignie te głośniki HELIX ?

                                  PS. Jak sobie poradzić z nagłośnieniem z tyłu? Gdzie w O1 można je zamontować?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wiedzmin1101, co do dystansów to robi je jedna firma POWE.
                                    Sklep POWE :: panele MDF, głośniki samochodowe, pierścienie MDF, zwrotnice głośnikowe, astra, polonez, lanos, fabia, brava, golf: Octavia 1 - dystans MDF pod głośnik 165mm (2 sztuki)

                                    Kup bezpośrednio u producenta i dopłać 2 pln za komplet śrub mocujących. Na alledrogo są jedynie oferty pośredników niekiedy droższe a to ten sam produkt.

                                    Co do głosników i radia to zaczynasz "od dupy strony" Poczytaj forum. Nowe radio i głosniki zagrają o wiele gorzej jak standardowe papierowe Blaupunkty i ori radio po wygłuszeniu drzwi!!. Są na forum posty że ktoś za 400 czy 500 pln kupił głośniki i efekt był odwrotny (tj grały gorzej ponieważ samo radio nie miało mocy aby je napędzić) potem za drugie tyle dokupił radio i było niewiele lepiej. Samo wygłuszenie daje zajebisty efekt a potem masz dowolnośc w wymianie klocków. Ja po wygłuszeniu podjąłem decyzję że zostawiam oryginalne radio !!!(zadowala mnie jego odbiór pomimo że wszyscy twierdzą że to niezły szajs) Ewentualnie wrzucę wzmacniacz.

                                    Podsumowując wygłuszenie i nowa instalacja (kable głośnikowe przed wygłuszeniem) i nie poznasz swojego zestawu. Może nawet podejmiesz decyzję że zostawiasz to co masz. Potem masz pełną swobodę w wymianie poszczególnych komponentów

                                    [ Dodano: Pon 19 Kwi, 10 18:41 ]
                                    Iwan89, Spokojnie Skoda Symphony je pociągnie. Mają 50W w RMS. Ja zamontowałem Powerbasy które mają z tego co pamietam 70 czy 75W w RMS i radyjko daje radę choć myślę nad wzmacniaczem. Właśnie przerabiam temat czy Skoda Symphony ma wyjscie na wzmacniacz. Na pewno nie ma standardowych wyjść typu chinch ale wyczytałem w instrukcji i schematach że wyjście na wzmacniacz jest w żółtej kostce mini ISO podłączanej od tyłu. zamówiłem już kabel i dam znać czy to prawda.
                                    Co do nagłośnienia tyłu to poczytaj forum!! Nie montuje się. Chyba że masz szofera i podróżujesz na tylnej kanapie wtedy tylko w tylnych drzwiach, nigdy nie półka czy w kombi ori miejsca w bagażniku
                                    Tomek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Tomek_dx, symphony ma ok 18 W RMS jak nie mniej
                                      Radio: C90r+XDP210EQ
                                      Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                      Wzm:XES M1+FP 1.800
                                      Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ok, a jeszcze mam takie pytanie. Czy do Skody Octavii polecacie konkretnie HELIX DB 62.1, czy to był tylko przykład z tej firmy?

                                        EDIT: To ile wat ma ostatecznie to radio Skoda Symphony CD? :wink:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          jeśli można wtrącić to ja mam HERTZ DSK 165 i są na prawdę niesamowite
                                          MOJA (była) PEREŁKA
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=23957

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            jeśli można wtrącić to ja mam HERTZ DSK 165 i są na prawdę niesamowite
                                            tak Ci sie wydaje, bo nie słyszałeś co konkurencja oferuje w tym przedziale cenowym :diabelski_usmiech
                                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zgodzę się że Symphony ma pewnie max 15-18W w RMS (wg instrukcji 20W) Napisałem tylko że głośniki 50W z nim zagrają. Dodałem też że na pewno lepiej jest podłączyć je pod wzmacniacz.

                                              Swoją drogą na forum nie znalazłem informacji czy w końcu Symphony Skody ma wyjście na wzmacniacz. Niektórzy pisali że nie natomiast w oryginalnej instrukcji i schemacie jest info że wyjście liniowe jest przez kostkę mini ISO.

                                              Testował ktoś z was czy to wyjście liniowe to nie lipa?
                                              Tomek

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A z ciekawości, jakie głośniki są zamontowane ori?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Blaupunkt lub takie:
                                                  Link

                                                  ale te robione przez blaupuktka wygladają identycznie
                                                  Tomek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X