Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie głosniki na przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    ja mam takie w swojej nie ma rewelacji i nie są mocne, z fabrycznym radiem symphony graja ale jak chcesz coś lepszego to mdf dystanse wyższa pulka głosnikow wzmak i wygłuszenie, ja u siebie | ESSA Rzeszów plus skrzynia mdf coś takiego będe zakładać nie jest to jakiś zestaw górno lotny ale jak dla moich potrzeb wystarczy
    Spot Graniczny Małopolska - Podkarpacie, piątek 23.11.2012r. godz. 18.00, Pogórska Wola, Zajazd u Kazika, 521 km DK4 Tarnów - Dębica

    Komentarz


    • #27
      Ponowie jeszcze pytanie :wink:

      Czy głośniki HELIX DB 62.1 to najlepszy wybór w tej cenie?

      Komentarz


      • #28
        Iwan89, jasne, że tak i do tego spawdzone nagłośnienie

        филип
        Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

        Komentarz


        • #29
          Czyli podsumowując. Wymieniałem ostatnio wysoko tonowe na jakieś za 50 zł, ze zwrotnicami, w sklepie który się tym zajmuje. Chciałem zatem same niskotonowe, no, ale jak tak wygląda zestaw i nie da się rozdzielić to chyba wysokie tony też zmienię na HELIX-y, bo chyba będą lepsze? do tego te dystansy POWE i chyba będzie ok? Potem za parę miesięcy bym jeszcze wygłuszył drzwi i kupił wzmacniacz, jeśli się da. Czy ta kolejność nie podwyższy kosztów?

          Komentarz


          • #30
            Iwan89, pewnie ze podwyzszy koszty bo to jest modyfikacja ktora pochlonie kazda ilosc gotówki. Co do dystansow z mdf to nie wiem czy to taki dobry wybor, fabrycznie octy maja dystanse z tworzywa i wydaje mi sie ze te sa lepsze pod wzgledem wytrzymalosci (ale to ilu uzytkownikow tyle bedzie opinii). Jezeli bedziesz wygluszal drzwi kup maty STP moze nie sa najtansze ale dobrze sie sprawuja. Jak wroce z urlopu do Malborka mozemy kiedys sie spotkac (daleko nie mam do Gdyni) Podjedz moze na spota do sopotu (w pierwsza srode kazdego miesiaca) a chlopaki juz Ci doradza co i jak konkretnie co do kabli, wzmaka i mat. A swoja droga nie chcesz w niedziele wpasc do nas na filmowanie w toruniu?? :wink:

            филип
            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

            Komentarz


            • #31
              Chętnie wpadnę kiedyś na spota. Do Torunia niestety teraz nie dam rady, bo mam studia w weekend.

              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #32
                ahmed799, tutaj chodzi o stabilnosc, na dystasach mdf masz wszystko sztywniejsze ...
                Radio: C90r+XDP210EQ
                Kable:Opt,Skyline,50 mm
                Wzm:XES M1+FP 1.800
                Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                Komentarz


                • #33
                  Koledzy, czy mial ktos z Was do czynienia z glosnikami MTX Roadthunder RTS652 ? Czy dadza sobie rade pod samym radjem? Dodam tylko ze radyjko to JVC KD-LHX 552 4x52W. Drzwi mam wygluszone, ale narazie bez dystansow z MDF. Co myslicie o tych gosnikach?
                  Jest: Skoda Octavia 2 VRS BMN+
                  Byla: Skoda Octavia 2 Laurin & Klement Estate
                  Superstar 3900 + Sirio Megawatt 4000

                  Komentarz


                  • #34
                    Witajcie, zdecydowałem się zamówić Helixy, mam jeszcze do Was parę pytań. Czy maskownice muszą być od Helixów czy oryginale też będą pasować? oraz jakie muszą być śrubki do montażu dystansów bo tam gdzie zamówiłem, już się skończyły i teraz nie wiem jak je dokupić.

                    PS. Jak to jest z nowymi głośnikami? słyszałem, że powinny się "wygrzać", czyli przez jakiś czas nie powinno się głośno słuchać muzyki? jak to wygląda?

                    Pozdrawiam serdecznie

                    Komentarz


                    • #35
                      U mnie głośniki schowane są za oryginalnymi maskownicami - zarówno woofery jak tweetery.
                      :

                      Komentarz


                      • #36
                        Iwan89, wygrzewanie, rozruszanie, kazdy nazywa to inaczej ... to prawda musza troszke pograc (w szczegolnosci woofery).
                        Co do srub to 6-ki metryczne jak dobrze pamietam (przy lbie sa zakonczone takim kwadratowym czopem)...
                        Glosniki wchodza przy dystansach pod oryginalne maskownice
                        Radio: C90r+XDP210EQ
                        Kable:Opt,Skyline,50 mm
                        Wzm:XES M1+FP 1.800
                        Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                        Komentarz


                        • #37
                          Rozumiem. A ta skrzyneczka w zestawie jak się nazywa, oraz gdzie się ją umieszcza?

                          Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • #38
                            Masz na myśli zwrotnicę?
                            :

                            Komentarz


                            • #39
                              Chyba tak. Żeby zamontować zestaw + nowe dystanse mdf trzeba będzie zdemontować drzwi od środka? Czy wystarczy sama maskownica?

                              Sorry za laickie pytania, ale nie mam z tym za wiele do czynienia

                              Komentarz


                              • #40
                                nie ma sensu wymieniac glosnikow bez wygluszenia ... tyle napisze :diabelski_usmiech
                                Radio: C90r+XDP210EQ
                                Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                Wzm:XES M1+FP 1.800
                                Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                Komentarz


                                • #41
                                  Mam świadomość. Chodź akurat myślę, że w moim przypadku ma to sens. Bo mam jeden głośnik średnio-nisko uszkodzony i już nie mogę słuchać tego charczenia :? Drzwi też wygłuszę, ale nie teraz tylko za 2-3 miesiące.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Iwan89
                                    Żeby zamontować zestaw + nowe dystanse mdf trzeba będzie zdemontować drzwi od środka? Czy wystarczy sama maskownica?
                                    trzeba zdjąć tapicerke drzwi
                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Mam zamontowane te dystanse mdf, ale są one chyba trochę dłuższe niż standardowe i tapicerka mi lekko odchodzi w rogu przy głośniku. Da się coś z tym zrobić?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Iwan89, Dystanse masz firmy POWE? Jeżeli są zamontowane prawidłowo to nic nie powinno odstawać. Zobacz na moje zdjęcia w tym wątku ale na poprzednich stronach. Dystanse są zamontowane jeszcze na warstwie dynamatu i na wierzchu oklejone też Dynamatem a na to gąbka akustyczna o grubości 5mm i nic nie odstaje wszystko co do mm się mieści pod tapicerką. Zrób może jakieś zdjęcie jak to wygląda u Ciebie
                                        Tomek

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Tak, POWE, do Octavii. Byłem montować w warsztacie, ale z racji, że nie u nich kupiłem, to to, że się nie mieszczą zwalili na dystanse :evil: i jeszcze za montaż skasowali mnie 140 zł, żenua.

                                          Z tego co widziałem, to po prostu odkręcili stary dystans i przykręcili nowy na tej macie co tam jest. Nie wiem co sknocili... nie znam się :?

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Iwan89, Poszukaj na forum jest kilka opisów jak demontować tapicerkę drzwi i zrobto sam!!! Za 140 pln miał byś juz komplet dobrych głośników ze zwrotnicą na jedne drzwi!!
                                            Wystarczy śrubokręt lub bit T15 (tzw gwiazdka) Odkręcasz 7 wkrętów wokół tapicerki. Potem dobry śrubokręt gwiazdkowy i odkręcasz w prawych dwie w lewych trzy śruby pod uchwytami do zamykania drzwi. Zdejmujesz trójkątną osłonę głośnika wysokotonowego. A i jeszcze jedna śrubka pod zaslepką od włącznika szyb koło klamki potem opuszczasz szybę na max w dół lekko odchylasz dołem tapicerkę i pukasz od dołu ręką aby górna jej cześć wyszła ze szpary równoległej do szpary na szybę. Lekko odchylasz i odpinasz od góry linkę od klami drzwi i diodę od strony kierowcy. Potem górę odchylasz na zewnątrz i na dole odpinasz wtyczki od światełek pozycyjnych na dole w drzwiach jesli je masz.

                                            Pierwszym razem rób powoli aby nic nie urwać przy pomocy drugiej osoby i zaglądaj pod tapicerkę co tam jeszcze ją trzyma. Potem zdjęcie jej to 2 do 3 minut!!!!

                                            Na forum znajdziesz też zdjęcia jak zdejmować plastikowe uchwyty do zamykania drzwi pod którymi sa te krzyżykowe śruby. Oczywiscie wcześniej też demontujesz włączniki sterowania szybami i lusterkami i odpinasz wtyczki.

                                            Jak zdejmiesz tapicerę to zobaczysz co spieprzyli. A wymienili Ci śruby którymi przykręca się dystans z gównianych wkrętów na 6-stki z łbem zamkowym?? Wyjmuje się trzy plastikowe zaślepki w które wkręca się wkręty trzymajace stary plastikowy dystans i od środka wkłada się te z łbem zamkowym podobne do śrub meblowych
                                            Tomek

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              tutaj z obrazkami
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              Radio: C90r+XDP210EQ
                                              Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                              Wzm:XES M1+FP 1.800
                                              Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                a jakie gwizdki polecacie? maja grać normalnie. Nie chce żeby były jakieś super


                                                Moja Octavia 1.9 TDI AGR

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Przemek, a ile masz na nie kasy ?
                                                  Radio: C90r+XDP210EQ
                                                  Kable:Opt,Skyline,50 mm
                                                  Wzm:XES M1+FP 1.800
                                                  Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez ziutsane
                                                    Przemek, a ile masz na nie kasy ?
                                                    Nie chce wydać za dużo chce po prostu żeby coś grało (teraz nie mam wogóle). max 100zł


                                                    Moja Octavia 1.9 TDI AGR

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X