Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Lifting przedlifta, ksenony, autopoziom , spryski reflektorów - całe HowTo.

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [O1] Lifting przedlifta, ksenony, autopoziom , spryski reflektorów - całe HowTo.


  W końcu udało mi się zebrać i skończyć.
  Poradnik nie jest w pełni foto relacją, a bardziej opisem i zdobytą wiedzą.
  Więc do rzeczy.

  Pacjent to O1 z 1999 roku w kolorze 9570 z silnikiem 1.6 SR 101KM.

  Modyfikacja poza wyglądem polegała na kompletnym dołożeniu czujników poziomowania, sprysków reflektorów oraz oczywiście ksenonów.

  Części :
  1. Ksenony kupione od kolegi z grupy, kompletne z wiązką trzeba liczyć ok 1000zł.
  2. Przedni pas / wzmocnienie zderzaka przedniego - pas generalnie różny się tylko otworami do regulacji reflektorów. Głównie chodzi o wzmocnienie - ok 300zł da się znaleźć
  3. Spryski reflektorów - udało się kompletne znaleźć razem z oprawkami w kolorze i wężami ciśnienia - 120zł
  4. Kierunkowskazy Hella 90zł sztuka
  5. Zbiornik na płyn 5L z pompką do spryskiwaczy reflektorów - 50zł
  6. Czujniki auto-poziomowania z mocowaniami (1U0907503A/4B0907503A) - udało się znaleźć na allegro, pasują od Audi, czy Golfa różnią się delikatnie numerem - sztuka 80zł
  7. Zderzak FL w kolorze - 150 zł
  8. Plastiki zderzaka zamienniki 150 zł,
  9. atrapa grill DEPO z mocowaniami od polifta- 150 zł,
  10. Przekaźnik wycieraczek (603)- 30zł
  11. Dodatkowe kabelki, przewody, konektory itd…


  UWAGA - zanim zabierzecie się za demontaż, polecam w szczególności sprawdzić na krótko ksenony oraz pompkę sprysków reflektorów. Schemat instalacji xenon jak i sprysków poniżej. Sprawdzenie na krótko mam na myśli podłączenie wszystkich elementów i odpalenie bezpośrednio z akumulatora, dodatkowo polecam wpiąć się we wtyczkę OBD pod kolumną kierownicy - pin 7 i sprawdzić czy VAG/VCDS widzi lampy. Pozwoli to wszystko sprawdzić przed montażem, a ewentualnie oddać wcześniej do naprawy.


  Zaczynamy od rozebrania przodu. Zaczynamy od odłączenia akumulatora i wyciągnięcia go tak by nie przeszkadzał.
  Następnie w drugiej kolejności polecam zdjąć reflektory. Zaczynamy od śrubek mocujący kierunki. Następnie odkręcamy pozostałe śrubki mocujące reflektory. Wyciągamy i odłączamy kostki.
  Dalej zabieramy się za zderzak, ściągamy wszystkie plastiki zderzaka, kratki z przodu itd. Odkręcamy wszystkie śruby od przodu oraz z nadkoli. Po zdjęciu listwy zderzaka widzimy duże śruby mocujące do wzmocnienia.
  Jak już to zdejmiemy to mamy odsłonięty przód.
  Gdy już widzimy naszą belkę przed liftową - polecam użyć penetratora i spsikać śruby które trzymają ją na pasie (Dwa otwory od frontu). Jak już to zdejmiemy, możemy zacząć montować pierwszą rzecz. Czyli wzmocnienie pasa - analogicznie jak zdejmowaliśmy to zakładamy na te same śruby. Zderzak od polifta zostawiamy na sam koniec. Przechodzimy do komory silnika.


  W komorze silnika zalecam odkręcenie podstawki akumulatora, zdjęcie podszybia - przyda się później do prowadzenia wiązki. Żeby całkiem zdjąć podszybie wymagane jest również zdjęcie wycieraczek - śruby są pod zaślepkami (oznaczćie sobie mniej więcej położenie po odkręceniu śrub przyda się to później przy powrotnym montażu. Dalej wykręcenie zbiornika 3L od płynu - do jego zdjęcia polecam odkręcić zarówno zbiornik wyrównawczy jak i filtr węglowy - nie musimy ściągać ważne by były luźno. Do tego ściągamy filtr powietrza - w 1.6 SR dwie śruby. Ważne by od strony lewej lampy było widać starą wiązkę.


  Gdy już to zdejmiemy możemy zacząć do układania wiązki.(Opis wiązki reflektorów jak i sprysków jest niżej).

  Przygotowaną wiązkę polecam prowadzić wzdłuż starej oryginalnej, będzie to wymagało w kilku miejscach nacięć, ale tak - od prawego reflektora wiązka powinna iść wzdłuż podszybia, aż do komina w którym wychodzi cała reszta wiązek. Od lewego reflektora pod akumulatorem razem z innymi wiązkami. W moim wypadku naciąłem trochę plastik osłony wiązki w komorze w jednym miejscu tak by poprowadzić wiązkę do gumy znajdującej się w grodzi komory silnika, tam też pociągnąłem całą grubą wiązkę do kabiny. Ważne aby od przodu zostawić z delikatnym zapasem. Dodatkowo prowadźcie do kabiny od razu wiązkę od tylnego czujnika poziomu.

  Zdjęcie poniżej po montażu. :  Gdy już mamy założoną wiązkę, możemy zacząć wszystko montować spowrotem.
  Polecam starą wiązkę zostawić mimo wszystko te połączenia gdzieś idą, co później mi wyszło przy podłączaniu się pod skrzynkę bezpieczników.
  Dalej możemy też założyć również zbiornik płynu spryskiwaczy - montaż analogicznie jak przy ściąganiu starego zbiornika. Przedłużenie zbiornika chowa się w nadkole. Tu polecam przed montażem podpiąć kostkę od sprysków szyb, do której później dostęp jest ciężki.
  Jak już mamy podstawowe rzeczy założone, polecam przymierzyć reflektory, głownie lewy od strony kierowcy. W 1.6 SR za starym reflektorem nieco pod nim szedł wlot powietrza do filtra - w moim wypadku po prostu musiałem go wykręcić całkiem (to że będzie bez tego to nic nie szkodzi - szkodnik zasysa powietrze tak jak w polifcie z nadkola.  Gdy okaże się że elementy reflektorów dobrze się mieszczą możemy zacząć składać wszystko w komorze silnika, zaczynając od podstawki akumulatora, filtr powietrza, zbiornik wyrównawczy i filtr węglowy. Tak jak pierwotnie to wyglądało przed demontażem.
  Podszybie warto od razu też wyczyścić z liści i innych rzeczy.
  Jak wszystko uda się zmontować w komorze silnika, zabieramy się za przód.

  Teraz istotne jest czy dostaliście zderzak ze spryskami od razu, czy bez - jeśli pierwsza opcja to montaż jest łatwy, jeśli druga trzeba założyć obydwa reflektory chociaż na dwie śrubki, przymierzyć zderzak i oznaczyć sobie ułożenie sprysków, gdyż wymagane będzie zrobienie dziur - oczywiście tu każdy jakie ma narzędzia tak musi kombinować - ja to zrobiłem trochę na odwal się niestety więc jeden sprysk jest w innym trochę położeniu niż w drugi przez źle nacięcie otworów.


  Przyjrzyjcie się dokładnie jak wyglądają spryski. Sam element to osłona, sprysk, metalowa zawleczka która idzie od wnętrza zderzaka, tak aby zabezpieczyć sprysk przed odpadnięciem.
  Jak najlepiej wymierzyć odległość ? polecam tu robić to na podpiętych przewodach od spryskiwacza, Jeśli dostaniecie spryski z oryginalnymi przewodami tak jak fabryka cieła to macie ułatwiony pomiar - wystarczy rozciągnąć spryski na przewodach i wymierzyć mniej więcej w którym miejscu mają się znaleźć. Jak nie macie ori przewodów to kupić trzeba nowe i poradzić sobie samemu.  Po założeniu sprysków na zderzak zostaje montaż przewodów ciśnieniowych - przewód główny przewód powinien iść od zbiornika wzdłuż belki ( w jej wgłębieniu) mniej więcej na środek i tam poprzez zawór rozprężny na poszczególne reflektory.

  Jak już uda wam się to wszystko założyć - to zakładacie dalej zderzak analogicznie jak ten przedliftowy. Mocowanie jest dokładnie takie samo. Dalej zostaje już ostatnia rzecz czyli reflektory i otwory na ich regulację. Tu polecam zaopatrzyć się w duże otwornice do metalu. Ja niestety zwaliłem to - i jest to tak pociętę że aż strach. Trzeba niestety pokombinować w których miejscach mają być otwory - metodą prób i błędów przy wykręconych reflektorach oczywiście.

  Ostatni krok fizycznego męczeństwa to czujniki poziomowania - polecam szukać na ori blaszkach i wspornikach. Samo mocowanie jest proste - od przodu od strony kierowcy są otwory montażowe (trzeba zdjąć koło) wówczas montaż przebiega sprawnie - czujnik powinień wyglądać jak na zdjęciu poniżej :
  Dalej jest jeszcze połączenie - polecam do ASO zaopatrzeć się w część 1J0941355C
  Jest to wspornik który montuje się razem z gumowym łącznikiem stabilizatora do wahacza - nie potrzebne żadne dziurawienie ani nic w wahaczu.
  Montaż z przodu tak jak na schemacie niżej :  Z tyłu montaż jest do belki - tu jak uda wam się kupić czujnik na blaszce która ma być z tyułu to będzie sukces - jak nie to albo szrot, albo dorabianie samemu. Niestety ASO nie ma już tych części. Od tyłu wygląda to tak na belce :
  Przewody - głównie tylny idzie przez całe wnętrze - tu polecam odcięcie kawałka z kostką i przeprowadzenie go przez cały próg pod listwą we wnętrzu - tam gdzie reszta wiązki idzie.
  Następnie pod lewym fotelem pasażera jest gumowa zaślepka, która prowadzi do pustej komory gdzie dalej też jest wyjście na zewnątrz pod autem - da radę to tamtędy prowadzić do tylnego czujnika - sorry zdjęcia nie zrobiłem, jak coś to podeślę jeszcze.

  To tyle z robocizny liftingu - teraz zostaje kabina i połączenia.

  Wszystkie połączenia robiłem sprawdzając wcześniej po starej wiązce.
  Tu polecam rozebrać sobie cały przód od strony kierowcy pod kolumną - do tego celu wyciągamy włącznik świateł i regulacje i plastiki., odkręcamy od plastików skrzynkę bezpieczników i zaczynamy zabawę z połączeniami.
  Ja nie przecinałem starych przewodów z uwagi na to, że jak to z jednym zrobiłem to straciłem chociażby kontrolkę na zegarach o zapalonych mijania.
  Głównie dopinałęm kable nowej wiązki do starej. Poniżej schemat instalacji xenon pożyczony z forum skodaclub :

  Skoda Club - [O1] Schematy podlaczen refelektorow xenon / zwykle -| Forum Dyskusyjne Octavia Fabia Superb Roomster Yeti Kodiaq Karoq Citigo | ŠKODA KLUB |

  Wtyczka lub gniazdo dla lamp zwykłych:

  1. - Pozycyjne +

  2. - Długie +

  3. - Przeciwmgielne +

  4. - Masa - dla powyższych świateł

  5. - Mijania +

  6. - Majania -

  7. - Sterowanie pochyleniem + zmieniający się

  8. - Sterowanie pochyleniem + na stałe


  Wtyczka lub gniazdo dla lamp xenonowych

  Wtyczka ta ma 4 duże łączówki i 8 małych.


  1. - Plus z bezpiecznika S2 - Plus gdy jest zapłon

  2. - Przewód diagnostyczny K - podłaczany do wtyku dniagnostycznego pin 7

  3. - Pozycyjne +

  4. - Przeciwngielne +

  5. - Długie +

  6. - Mijania +

  7. - Masa - pozycji, przeciwmgielnych i długich

  8. - Masa - mijania xenonów

  9. - Sygnał Gala - prędkośc pojazdu - np z pin 1 od wtyczki radia

  10. - puste

  11. - Pin 21 zielonej wtyczki deski - sygnalizacja uszkodzenia reflektorów (tylko żarówek xenon)

  12. - pomiędzy lampami komunikacja do sterowania pochyleniem, oraz uszkodzeniami


  Dodatkowo na lampie lewej mamy gniazdo 4 pinowe - jest ono do podłaczenia do niego dwu czujników położenia - lewego przodu i lewego tyłu.

  1. - Zasilanie czujników

  2. - Czujnik pochylenia - tył

  3. - Czujnik pocylenia - przód

  4. - Masa czujników  Dodam, iż wiele pytań pada o dodatkowe zasilanie dla czujników - jak się okazało w lampach które ja mam zasilanie idzie przez przetwornice, nie musimy szukać jakiegoś dodatkowego 5V gdzie podepniemy do lamp.

  Wszystko podłączamy według schematu.
  Dodatkowo polecam odkręcić licznik - temat na forum jest jak to zrobić. I tam w zielonej wtyczce można znaleźć sygnał prędkości pojazdu - niestety przedlifty miały różne wersje liczników u mnie tego nie ma :/

  Inna opcja to podpięcie się pod sygnał z wtyczki ABS bezpośrednio w komorze silnika.

  To tyle jeśli chodzi o wiązkę xenon. Lampa lewa po prawidłowym podłaczeniu jest widziana przez VAGa lub VCDS jako adress 29, a prawa 39.


  Pozostaje ostatnia rzecz czyli podłączenia do czujnika poziomu spryskiwacza oraz do pompki spryskiwacza.
  Oryginalnie jest zamontowany przekaźnik 377 - dlatego 603 wymienia się bez problemu - reszta sprowadza się do podłączenia 3 przewodów.


  Pomocny opis przy tym zapożyczony od roomstera - nie mniej okazało się że połączenia są identycznie :

  Skoda Club - Montaż czujnika poziomu płynu spryskiwacza -| Forum Dyskusyjne Octavia Fabia Superb Roomster Yeti Kodiaq Karoq Citigo | ŠKODA KLUB |

  A więc szukałem, szukałem, analizowałem i znalazłem wszystkie odpowiedzi na temat doposażenia auta w instalację elektryczną spryskiwaczy reflektorów. Mam nadzieję, że mój opis okaże się pomocny (dziś po 8-mio godzinnej walce podłączyłem spryski i wszystko działa bez zarzutu)

  By zamontować spryskiwacze reflektorów musimy zdobyć oczywiście poza samymi spryskiwaczami, zbiorniczkiem spryskiwaczy na dwie pompki oraz pompką wysokociśnieniową :

  - przekaźnik wycieraczek 603 (4B0 955 531 E),

  - wtyczkę dwupinową pompki spryskiwacza (1J0 973 722 A),

  - 2 piny do obsadzenia wtyczki oraz 1 taki sam pin do obsadzenia gniazda przekaźnika wycieraczek (domyślnie piny sprzedawane są już zaciśnięte po obu stronach na ok 0,5m odcinku kabla więc należy kupić takie 2 kabelki o grubości przewodu 2,5mm i 1,5mm),

  - 4 konektory (3 wsuwki żeńskie 5mm i 1 męską 5mm) jeśli chcemy zrobić jak oryginał lub tylko 2 żeńskie,

  - 2 końcówki z oczkiem do kabla masowego i do plusowego punktu 30,

  - 2 obudowy do wsuwki męskiej i żeńskiej 5mm jeśli chcemy zrobić jak w oryginale

  - kilka metrów kabli (około 5m koloru czerwonego przekroju 2,5mm2, około 3m koloru brązowego 2,5mm2, około 1m kabla czerwonego o przekroju 1,0mm2,

  to chyba tyle zakupów.

  Należy obsadzić wtyczkę pompki spryskiwaczy reflektorów oryginalnymi pinami vw z kabelkami 2,5mm2, zdemontować przekaźnik wycieraczek 377 i przed podmianą należy uzupełnić w gnieździe przekaźnika brakujące 3 piny nr 6, 9 oraz 15 oznaczone nóżki przekaźnika 603 odpowiednio SRA, 56 oraz 30a.

  Na jednym z końców czerwonego kabla 2,5mm2 zaciskamy konektor żeński i obsadzamy pin 6 (SRA) gniazda przekaźnika wycieraczek, na czerwonym kablu 1,0mm2 zaciskamy konektor żeński i obsadzamy pin 15 (30a) a oryginalną wsuwką vw z kawałkiem oryginalnego żółtego kabelka 1,5mm2 obsadzamy pin 9 (56) gniazda przekaźnika wycieraczek.

  Jeśli chcemy wykonać instalację jak w oryginale musimy kabel z pinu 6 (SRA) pociągnąć do lewego przedniego słupka gdzie wykonamy złącze T1 wykorzystując do tego celu pozostałe złącza konektorowe męskie + żeńskie umieszczając je w zakupionych obudowach konektorów i dalej do pinu + nr 2 pompki spryskiwaczy reflektorów, jeśli zaś nie ciągniemy bezpośrednio kabel z pinu nr 6 (SRA) gniazda przekaźnika wycieraczek do pinu + nr 2 wtyczki pompki spryskiwacza reflektorów.

  Pod pin nr 1 wtyczki pompki spryskiwacza reflektorów podłączamy kabel koloru brązowego 2,5mm2 a koniec zakończony wsuwką z oczkiem i ciągniemy go do punktu masowego 28 umieszczonego pod maską po lewej stronie ściany grodziowej (za zbiorniczkiem wyrównawczym cieczy chłodzącej).

  Kabelek żółty 1,5mm2 z oryginalną końcówką obsadzający pin 9 (56) gniazda przekaźnika wycieraczek jest na tyle długi by wystarczył do punktu A51 znajdującego się w wiązce przewodów tablicy rozdzielczej (punkt styku kilku kabli różnej grubości koloru żółtego w wiązce głownej z tablicy bezpiecznikowej w odległości około 10cm od tejże tablicy) lub bezpośrednio pod pin 4 (kabelek żółty z tym, że trzeba dolutować kawałek kabelka żółtego bo i odległość jest większa) czarnego złącza 6-cio stykowego T6i/4 przy włączniku regulacji zasięgu świateł.

  Kabel z pinu 15 podłączamy do punktu A52 czyli pod jeden z zacisków nr 30 znajdujący się m.in. pod przekaźnikiem wycieraczek 603

  Po wykonaniu powyższego pozostanie tylko zamontowanie przekaźnika wycieraczek 603 i przetestowaniu czy spryskiwacze (oczywiście po wcześniejszym włączeniu świateł mijania) działają prawidłowo .

  Prawidłowo podłączony układ powinien działać następująco: po włączeniu świateł i duższym przytrzymaniu manetki spryskiwania przedniej szyby powinny wysunąć się dysze spryskiwaczy lamp pryskać około 1-2sek po czym schować się. Na pewno nie ma efektu, że im dłużej spryskujemy szybę tym ciągle spryskiwane są lampy.


  To w zasadzie całość.
  Jak wspomniałem how to będzie bardziej opisowe - mające na celu nakierować i przekazać zebraną wiedzę. Chętnie oczywiście pomogę w każdym punkcie modyfikacji jeśli taka potrzeba będzie. W razie jeśli ktoś by chciał robić to w okolicach WWa - to tymbardziej mogę pomóc bezpośrednio przy aucie.
  Całość modyfikacji zajęła mi 12h non stop bez przerwy od 10:00 rano do 22:00


  No tak zapomniałbym dodać - na koniec zostaje montaż jeszcze atrapy grila polift ale myślę że to na tyle proste jest, że nie trzeba tłumaczyć.
  Ostatnio edytowany przez Andy90; [ARG:4 UNDEFINED].
  http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

 • #2

  Generalnie kilka uwag na koniec :

  - Przetwornice : jak już macie lampy i przetestujecie, sprawdźcie numery OEM przetwornicy, na obydwóch muszą się zgadzać oznaczenia rok produkcji. Numery które oznaczyłem niżej na zdjęciu muszą być identyczne dla obydwóch przetwornic :  Jeśli macie problem z widocznością lamp, poziomowania itd - dla testu zamieńcie przetwornice, zobaczcie czy coś to zmieni, jeśli tak (to jest na 99% pewne że przetwornica jest walnięta) wówczas polecam kontakt do człowieka z tego wątku - u niego załatwiałem zregenerowaną przetwornicę, tak że wszystko zaczęło działać jak trzeba)

  - Jeśli xenon ma problem z odpaleniem może być to też wina zapłonnika.
  Xenony w Octaviach I to D2S - zapłonnik czy starter jest oddzielnym elementem.

  - Polecam zaopatrzyć się w taśmę parcianą do wiązek - dużo lepiej wygląda i usztywnia dobrze wiązkę.

  - wszystkie połączenia wiązki itd - lutować ( jest to dużo pewniejsze niż zwykłe spinanie i obklejanie taśmą izolacyjną)

  - U mnie niestety pewne kontrolki na blacie nie działają z uwagi na to że licznik tego nie ma w wyposażeniu - Tu będzie kolejny mod.


  Na koniec kilka zdjęć z efektów

  Mam nadzieję, że opis się przyda - chętnie udziele pomocy jak będę mógł. Generalnie nie jest to doskonała relacja jeśli chodzi o zdjęcia gdyż po prostu robiąc w pewnym momencie skupiłem się żeby działać przy aucie. Problem z warunkami (garaż w bloku gdzie niestety auta nawet zostawić na chwile nie mogłem jak wszystko rozebrane było). Efekt tego był taki, że sam wykonałem całość prac opisanych wyżej. Nie mniej całą zgromadzoną wiedzę przekazuję.
  Przepraszam że tak długo to trwało, ale musiałem znaleźć czas na opisanie tego wszystkiego.  Pozdrawiam
  Andy90

  http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

  Komentarz


  • #3
   Szacun!!!


   ...Moje Cappuccino MPi...

   jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
   sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
   wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

   Komentarz


   • #4
    Kawał dobrej roboty!

    Komentarz


    • #5
     Bravo !!!! To jest pasja

     Komentarz


     • #6
      Mały update jeśli chodzi o czujnik poziomowania z przodu - Skoda tak jak napisałem, dała fabryczne dziury pod to, niestety w dziury włożone są dziwne zaślepki/kołki, które nie wytrzymały przez co czujnik spadł :/ w związku z tym polecam zaopatrzeć się w nitonakrętki tak jak tutaj :

      Błąd 404 - Jacek Szlęk BEJMET

      bądź jakieś naprawdę szerokie i dobre kołki.

      Plus przy nitonakrętkach jest taki, że potem tylko wkręcasz śrubę M8 i po kłopocie.

      Jak ktoś ma pytania to zadawajcie pomogę...
      Na wiosnę jednak pas przedni zmienię :P oszpecają mnie te dziury regulacji reflektorów
      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

      Komentarz


      • #7
       Zamieszczone przez Andy90 Zobacz wpis
       Na wiosnę jednak pas przedni zmienię :P oszpecają mnie te dziury regulacji reflektorów
       Czyli pas przedni może zostać od przed fl?

       Komentarz


       • #8
        Może zostać. Ewentualnie bedziesz musiał lekko rozwiercić otwory do śrub regulacji reflektorów.

        филип
        Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

        Komentarz


        • #9
         tak dokładnie jak ahmed799 napisał. Jak bym miał otwornice i zrobił to ładnie to bym nie myślał o zmianie... Generalnie różnica nei jest w pasie tylko wzmocnieniu zderzaka. W pasie jedynie co to tylko są otwory regulacji reflektorów.
         http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

         Komentarz


         • #10
          Robiąc u siebie FL wszystko pisałem. Szkoda że nie przenieśli tego ze starego serwera

          филип
          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

          Komentarz


          • #11
           super robota i wiedza

           Komentarz


           • #12
            Temat Chyba nadal aktualny?
            Jestem Tutaj nowy więc witam wszystkich ale ze skoda dużo nas łączy posiadam 3 sztuki Octavie 1 L&K Octavie 2 VRS i Fabie 1 VRS
            przechodząc do sedna sprawy Octavia 1 FL 2003 rok posiadam Ori xenony oczywiście podczas włączania świateł jest TEST ale problem polega na tym ze jak stanę na hak to lewa lampa reaguje i obniża się a prawa ani drgnie i jak zapnę kemping to prawa świeci w kosmos a lewa bardzo ładnie nikogo nie oślepia. w czym może być problem? sadze ze brak komunikacji pomiędzy lampami prawa jest zakupiona nowa z ASO być może nie zaadaptowali jej.. proszę o pomoc Przyjaciele

            Komentarz


            • #13
             Cześć - Piotrek17120 Sorry że nie odpowiedziałem wcześniej. Hmmm przy teście obydwie się poziomują ?

             http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

             Komentarz


             • #14
              Mały dodatek do całości - jak już ktoś chce zabawę to niech pisze w razie potrzeby pomogę.
              Ogółem zachęcam jednak do tego żeby wykorzystać przewody starej wiązki - zaopatrzcie się wyjmaki do pinów kostek VAG, kosztuje kilka złotych.
              Główne przewody jak masy i dodatne każdego światła można przełożyć, w niektórych kwestiach będzie wymagane przecięcie przewodu z uwagi na inny rodzaj pinu, ale wszystko do zrobienia jest. Mniej roboty później z wiązką. No i najważniejsze do kabiny prowadzicie już nie wszystkie kable z wiązki od Xenon tylko z tego co kojarze 3. Mniej roboty, więcej porządku.

              Ja będę u siebie niebawem wiązkę poprawiał
              http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

              Komentarz


              • #15
               Cześć. Podepnę się pod wątek.
               Otóż mam oryginalnie Xenon, jak i spryski oraz samopoziomowaniem. Z czego to ostatnie poprzedni właściciel "przydrutował" dosłownie na stałe do podłużnicy. Ogólnie przez 5 lat użytkowania mi to nie przeszkadzało. Ale teraz często jeżdżę z pełnym bagażnikiem i 3-ema pasażerami.
               Mogę prosić zdjęcie jak jest zamontowane cięgno do wahacza? Nie posiadam żadnej części od ramienia czujnika w stronę wahacza.
               Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

               Komentarz


               • #16
                Ale masz na myśli przód czy tył ?
                http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

                Komentarz


                • #17
                 Zamieszczone przez Andy90 Zobacz wpis
                 Ale masz na myśli przód czy tył ?
                 Przód. Zapomniałem - chodzi o przód

                 Edit.
                 Ale jak już rozmawiamy - to hipotetycznie - mając odpięty i zadrutowany przód, tył powinien działać? Bo z tyłu wszystko jest ładnie podpięte do belki, ale stając na haku (symulując obciążenie
                 Ostatnio edytowany przez Guzon; [ARG:4 UNDEFINED].
                 Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

                 Komentarz


                 • #18
                  Zamieszczone przez Guzon Zobacz wpis

                  Przód. Zapomniałem - chodzi o przód

                  Edit.
                  Ale jak już rozmawiamy - to hipotetycznie - mając odpięty i zadrutowany przód, tył powinien działać? Bo z tyłu wszystko jest ładnie podpięte do belki, ale stając na haku (symulując obciążenie
                  Edit
                  (Coś mi obcięło wypowiedź) (symulując obciążenie nic się nie dzieje ze światłami.
                  Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

                  Komentarz


                  • #19
                   nic sie nie dzieje, bo czujniki mogą być rozadaptowane. Generalnie podejrzewam że jak przód jest sprawny i też żadnych reakcji nie ma a wszystko jest założone jak trzeba to trzeba wykonać adaptacje czujników. To pytanie jeszcze czy przy przekręceniu stacyjki na zapłon masz charakterystyczny dzwięk samopoziomowania ? reflektory powinny zjechac w dół i do góry przy zapłonie.
                   Jeśli tak nie jest to na bank jest problem z adaptacją czujników, czyli trzeba w pierwszej kolejności w ogóle sprawdzić i przód i tył.
                   Później podeślę tu zdjęcia jak to jest zamontowane.

                   aczkolwiek masz też schemat w pierwszym poście jak coś.
                   http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

                   Komentarz


                   • #20
                    Zamieszczone przez Andy90 Zobacz wpis
                    nic sie nie dzieje, bo czujniki mogą być rozadaptowane. Generalnie podejrzewam że jak przód jest sprawny i też żadnych reakcji nie ma a wszystko jest założone jak trzeba to trzeba wykonać adaptacje czujników. To pytanie jeszcze czy przy przekręceniu stacyjki na zapłon masz charakterystyczny dzwięk samopoziomowania ? reflektory powinny zjechac w dół i do góry przy zapłonie.
                    Jeśli tak nie jest to na bank jest problem z adaptacją czujników, czyli trzeba w pierwszej kolejności w ogóle sprawdzić i przód i tył.
                    Później podeślę tu zdjęcia jak to jest zamontowane.

                    aczkolwiek masz też schemat w pierwszym poście jak coś.
                    Więc od początku:
                    - Sorry, za pierwszym razem foto się nie załadowało, ale z przodu brakuje mi cięgno i uchwyt do wahacza. (Teraz wiem czego szukać)
                    - ruszając sztangą z przodu światła pływają góra/dół
                    - z tyłu skacząc na haku nie dzieje się nic (znaczy promień na ścianie wędruje razem z budą)
                    - po odpaleniu świateł nie ma testu góra/dół
                    Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

                    Komentarz


                    • #21
                     Dobra to już coś wiemy,
                     Masz VCDS ?
                     Ogółem tak cięgno z przodu i uchwyt do wahacza. Tu posiłkuj się opisem z pierwszego posta - są numery części.

                     Co do tyłu trzeba by było w pierwszej kolejności sprawdzić czy widać w VCDS tylny czujnik i czy jak ruszasz budą to sam czujnik pokazuje odczyty - jeśli tak to brak adaptacji czujników i reaguje tylko na przód. To normalne, jeśli zaś jednak nie ma żadnych odczytów z tyłu to jest czujnik uwalony, albo instalacja.

                     Obstawiam to pierwsze. Wtedy szukaj po prostu czujników jak w opisie z numerami - może być to przedni czujnik od golfa czy audi - pasują. Tak na dobrą sprawę nie ma w ogóle znaczenia czy przód czy tył jeśli chodzi o czujnik bo to jest to samo na przodzie co na tyle. Tu masz numery
                     1U0907503A lub numer audi 4B0907503A w razie co. Ale najpierw VCDS -> kanal 29 -> bloki pomiarowe i chyba grupa 001 lub 002 pokazuje odczyty z potencjometrów (czujników) tył i przód.
                     Dodatkowo 29 i kody błędów - zapewne pokażą Ci dokładnie błąd braku adaptacji.

                     Ale ogółem wszystko sprowadzamy najpierw do VCDS - musisz to sprawdzić bo i równie dobrze może wyjść jakiś błąd przetwornicy który powoduje brak reakcji na czujnik.


                     http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934 - Moja zielona zmodowana O1 - wejdziesz zostaw ślad

                     Komentarz

                     POWRÓT NA GÓRĘ
                     Pracuję...
                     X