Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana czujnika temperatury w benzynie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana czujnika temperatury w benzynie.

    Zamieszczone przez ocatavia2005
    co ile powinno się wymieniać świece żarowe przy silniku 1.9TDI.
    dopiero jak jakaś padnie

    Zamieszczone przez ocatavia2005
    nie ma gdzieś "prostej" tabeli gdzie byłoby napisane co przy jakim przebiegu należy sprawdzić/wymienić
    jest : Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    Wymiana czujnika temperatury w benzynie.

    Witam

    Jako, że nie ma takiego tematu z fotorelacją, a jest to dość często brane na języki na forum temat postanowiłem podzielić się krótką relacją z takiej o to wymiany.

    W benzynie cała operacja zajmuje nie więcej jak 5 minut. W dieslach, jak czytałem taką wymianę niestety nie jest już tak łatwo przeprowadzić. Dziwiło mnie to, czemu piszecie o utracie 1l płynu, ale dopiero jak zobaczyłem, gdzie ten czujnik jest umieszczony to wszystko okazało się jasne. A u mnie wygląda to tak

    Przed przystąpieniem do pracy musimy mieć koniecznie zimny silnik. Najlepiej po nocy.

    Co nam będzie potrzebne:
    - nowy czujnik (:P)
    - nowy oring (niekoniecznie)
    - szmatka bądź coś podobnego
    - śrubokręt płaski nie za szeroki

    Umiejscowienie czujnika:



    Przystępujemy do pracy.
    Na zdjęciu widać, że mam podłożoną szmatkę obok czujnika. Po jego wyjęciu ciśnienie będące wewnątrz wypchnie dosłownie parę kropel płynu.
    Czujnik trzyma w ryzach plastikowy oring.



    który po wyjęciu wygląda tak:



    Wyjęcie jest bardzo proste. Łapiemy go dwoma palcami i wysuwamy do przodu samochodu. Trzeba to jednak robić ostrożnie, gdyż można go złamać. Zalecają wymianę na nowy (koszt 2-5 zł), ja akurat nowego nie miałem.

    Teraz czujnik siedzi w otworze bez żadnej blokady. Spokojnie możemy go wyciągnąć. I tu uwaga: pryśnie trochę płynem.



    W tym etapie może przydać się śrubokręt, ale może uda się Wam wyciągnąć wtyczkę za pomocą palca. Podważamy plasticzek w środku (na zdjęciu tego nie widać, ale podczas oględzin wszystko będziecie widzieć) i rozłączamy wtyczkę z czujnikiem na wieczne rozstanie. Nie będą tak łatwo chcieli się rozstać Cierpliwości i trochę siły.

    Ważne jest, aby kupić odpowiedni czujnik. Z tego co wiem są na pewno 2 rodzaje, a może nawet i 3. Okrągły (jak mój), kwadratowy i chyba jeszcze inny.



    W otworze może zostać nam uszczelka (bo może też znajdować się na czujniku).



    Zakładamy nowy czujnik z uszczelką. Ostrożnie wkładamy nowy bądź stary oring. Dla pewności wszystko dociskamy i po robocie.

    Można mierzyć czas

    Pozdrawiam, Łukasz.

    Komentarz


    • #3
      Poniżej link do fotorelacji z wymiany całej obudowy termostatu wraz z czujnikiem dla silników benzynowych BFQ, APF i AVU

      Замена электронного термостата на двигателях APF, AVU, BFQ


      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X