Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Światła mijania włączone w pozycji "0" i brak domykania szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Światła mijania włączone w pozycji "0" i brak domykania szyb

    Witam

    Kupiłem Octavie 1 RS z 2003r ze Szwecji.

    Jest tam dziwne rozwiązanie (poodbno normalne w autach ze Skandynawii) po przekręceniu kluczyka w pozycji zapłon zapalają się światła mijania, jak zrobię na pozycję to gasną i dalej 3 pozycja na mijania to znowu się zapalają)

    Da się to jakoś zmienić żeby na "0" się nie świeciły? Szkoda mi Xenonów przy odpaleniu silnika.

    Druga sprawa to normalne że w Octavii nie ma domykania szyb? Tzn jak przytrzymam dłużej przycisk otwarcia czy zamykania od środka to nie powinny się zame domknąc/otworzyć bez potrzeby ciągłego trzymania?

    Oczywiście z kluczyka też nie idzie tego zrobić ...

    Pozdrawiam

  • #2
    Zamieszczone przez Jakobe Zobacz wpis
    Witam

    Kupiłem Octavie 1 RS z 2003r ze Szwecji.

    Jest tam dziwne rozwiązanie (poodbno normalne w autach ze Skandynawii) po przekręceniu kluczyka w pozycji zapłon zapalają się światła mijania, jak zrobię na pozycję to gasną i dalej 3 pozycja na mijania to znowu się zapalają)

    Da się to jakoś zmienić żeby na "0" się nie świeciły? Szkoda mi Xenonów przy odpaleniu silnika.

    Druga sprawa to normalne że w Octavii nie ma domykania szyb? Tzn jak przytrzymam dłużej przycisk otwarcia czy zamykania od środka to nie powinny się zame domknąc/otworzyć bez potrzeby ciągłego trzymania?

    Oczywiście z kluczyka też nie idzie tego zrobić ...

    Pozdrawiam
    Co do domykania szyb itd to nie jest kwestia pogrzebania w ustawieniach modułu komfortu?

    Komentarz


    • #3
      A jeśli kluczykiem przekręcisz w prawo i przytrzymasz trochę dłużej w zamku w drzwiach ?
      ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez nfseed Zobacz wpis
        A jeśli kluczykiem przekręcisz w prawo i przytrzymasz trochę dłużej w zamku w drzwiach ?
        Nie mogę włożyć kluczyka do zamka, wchodzi tylko 1/4 grota

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Jakobe Zobacz wpis

          Nie mogę włożyć kluczyka do zamka, wchodzi tylko 1/4 grota
          W sprawie szyb nie pomogę ale ze światłami to wyjmij włącznik świateł i taśmą izolacyjną osłon piny oznaczone "B" i "TFL" tak aby nie miały styku z wsuwkami wtyczki. Jak mi wróci net stacjonarny to wyślę Ci fotkę (specjalnie do garażu chodzilem) zrobić a tu kurna net padł.
          Daj znać ćzy pomogło.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

            W sprawie szyb nie pomogę ale ze światłami to wyjmij włącznik świateł i taśmą izolacyjną osłon piny oznaczone "B" i "TFL" tak aby nie miały styku z wsuwkami wtyczki. Jak mi wróci net stacjonarny to wyślę Ci fotkę (specjalnie do garażu chodzilem) zrobić a tu kurna net padł.
            Daj znać ćzy pomogło.

            Działa

            Dzięki Wielkie !

            Teraz jeszcze to domykanie szyb ogarnąć, jak u Was jest w octaviach trzeba trzymać przyciski czy samo się zamyka po dłuyższym przytrzymaniu i puszczeniu?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Jakobe Zobacz wpis


              Działa

              Dzięki Wielkie !

              Teraz jeszcze to domykanie szyb ogarnąć, jak u Was jest w octaviach trzeba trzymać przyciski czy samo się zamyka po dłuyższym przytrzymaniu i puszczeniu?
              Ja wiem, że można domknąć i otworzyć szyby za pomocą kluczka w zamku drzwiach
              ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

              Komentarz


              • #8
                U mnie domyka jak nacisnę i trzymam przycisk zamykania to po ok 2 s zaczyna domykać. Nie pamiętam tylko czy trzeba cały czas trzymać (dawno już tego nie używałem ale chyba tak) muszę sprawdzić. Analogicznie przy otwieraniu przycisk otwierania przytrzymam to szyby jadą w dół.
                Spróbuj "nauczyć" zaprogramować szyby. Kluczyk do zamka przekręcić w jedną stronę szyby zjadą w dół i tak przytrzymać ok 5s następnie kluczyk w drugą a stronę szyby pojadą do góry do zamknięcia i też przytrzymać kluczyk ok 5 s. Szyby powinny na nowo zapamiętać poprawne skrajne pozycje i działać prawidłowo.

                P.S. Cieszę się, że mogłem pomóc że światłami.
                Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  To teraz ciekawostka z szybami

                  Zainspirowany tym filmikiem

                  Zrobiłem dokładnie tak samo jak ten gość i efekt jest taki: Szyba kierowcy opuszcza się sama jak puszcze przycisk zamykania, natomiast żeby domknąć muszę trzymać.

                  Szyba pasażera dokładnie na odwrót po tym zabiegu: Żeby opuścić muszę cały czas trzymać przycisk, a domyka się sama (po puszczeniu przycisku zamykania po jakiejś 1-2s)

                  Ktoś coś? Bo chyba jestem blisko :P

                  Komentarz


                  • #10
                    przyciski w skodzie maja dwa skoki , czesto sie uszkadza tzw II bieg , jak delikatnie ciagniesz lub naciskasz za przycisk to to wyczujesz
                    wiec dopiero jak drugi raz ci kliknie to zalaczasz funkcje ciaglego otwierania a w druga strone ciaglego zamykania
                    wiec zacznij od wyczucia przyciskow

                    w skodzie jest nieco inaczej niz w oplu bo tam zalezy od czasu wcisniecia , u nas od I lub II pozycji przyciskow od szyb
                    jest O1 RS 1.8T XENON
                    była O1 1.9 TDI AGR

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez andru123 Zobacz wpis
                      przyciski w skodzie maja dwa skoki , czesto sie uszkadza tzw II bieg , jak delikatnie ciagniesz lub naciskasz za przycisk to to wyczujesz
                      wiec dopiero jak drugi raz ci kliknie to zalaczasz funkcje ciaglego otwierania a w druga strone ciaglego zamykania
                      wiec zacznij od wyczucia przyciskow

                      w skodzie jest nieco inaczej niz w oplu bo tam zalezy od czasu wcisniecia , u nas od I lub II pozycji przyciskow od szyb
                      Tak wyczułem te 2 skoki, ale jest tak jak opisałem wyżej

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X