Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tempomat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tempomat

    rozbiez podszybie ;
    zdejmij wycieraczki oraz uszczelke maski. nastepnie delikatnie.podwazasz podszybie tylko zadnych sruboktretow nie uzywaj bo zbijesz szybe. podszybie siedzi na szynie metalowej wciskanej od strony szyby pod gumowa uszczelka. i wyjmij je oczywiscie rozepnij sprysk. po prawej stronie masz klape tzw przelotke odkrec ja po bokach masz 2x nakretke na kluczyk 10. zdejmiesz ja i wypnij kostki. kosta do ktorej wchodza przewody pomaranczowy i pomaranczowy z czarnym paskiem to kostka od absu jej nie sprawdzaj. dalej masz kostke pomaranczowa i na niej sie skup.
    szaro bialy - deska wskaznikow
    zielono bialy - deska wskaznikow
    niebiesko bialy - deska wskaznikow
    zielono brazowy - deska wskaznikow
    itp.
    kabel po kablu szukaj.

    sprawdz jeszcze przelotke z lewej i prawej strony ba geodzi tam tez uwielbia sie przeciac kabel jezeli ktos juz to grzebal.
    tyle ja moge pomoc.

  • #2
    Tempomat

    Link problem z niedzialajacym tempomatem.Jest on aktywowany kompem,komp go widzi,przelaczniki na nim dzialaja,czujnik hamulca dziala,nie dziala czujnik sprzegla(ale mysle ze to nie jest problem) w tej grupie(tempomatu) w VAG jest tez predkosc samochodu ktora u mnie wynosi 0 niezaleznie od tego czy auto stoi czy jedzie.wymienilem czujnik predkosci w skrzyni(impulsator) i dalej to samo.Licznik dziala.(po odpięciu czujnika predkosci nie dziala licznik-mozliwe zeby czujnik odpowiaidal tylko za to?)
    Tutaj podaje link do innego mojego tematu(powiazanego)

    Forum - Octavia Club Polska

    Sprawdzilem tez czujniki abs i wszystkie dzialaja prawidlowo.

    Komentarz


    • #3
      Spróbuj podmienic matkę na inną. Może ona jest nie sprawna. Ją miałem właśnie taki przypadek że po podmianie manetki tempomat zadziałał.
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
      przedstawiam smerfetke

      Komentarz


      • #4
        Właśnie wg kompa manetka dziala dobrze(wartosci w grupie vag zmieniaja sie prawidlowo).Mysle ze problemem jest to ze komputer nie widzi predkosci(=0) a skoro tempomat dziala chyba od 50 to w moi wypadku sie nie zalaczy w ogole.

        Komentarz


        • #5
          Tempomat działa od 30km/h
          JK AUDIO
          DJ Jeremi - na wesele, poprawiny, 18-stki, imprezy firmowe i rodzinne. Sprzęt wraz ze mną jeździ oczywiście w Octavce

          Komentarz


          • #6
            Mam podobny problem i u mnie pokazuje błąd czujnika prędkości. Wymieniłem go i nadal jest to samo. Ponoć jest to kwestia licznika który konwertuje sygnał analogowy z czujnika prędkości na cyfrowy. W sterowniku tempomatu pokazuje mi 0 km/h tak samo w sterowniku klimatyzacji pomimo, że licznik pokazuje poprawne wartości.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mahoney9999
              nie dziala czujnik sprzegla(ale mysle ze to nie jest problem)
              Wciśnięcie pedału sprzęgła wyłącza tempomat, więc jeżeli czujnik podaje błędne wartości, to tempomat się nie włączy
              BTW. Może to głupie, ale jesteś pewien, że włączasz tempomat? :diabelski_usmiech
              Nie wystarczy przesunąć suwak w pozycję "ON" trzeba jeszcze przytrzymać "set"
              Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
              Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
              Pozdrawiam i Szerokości!
              Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
              http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

              Komentarz


              • #8
                W audi a6 jest taki sam tempomat i jakos daje rade go obsługiwać
                też wymienialem czujnik prędkości i bez efektu.Czujnik sprzegła albo jest zwarty albo rozwarty-nie ma nic pośredniego...u mnie pokazuje ze sprzeglo jest nie Link to powinno ze tempomat załącza sie normalnie ale wcisniecie sprzegla nie powoduje jego wyłaczenia...
                jutro jeszcze sprawdze bo o ile mi sie wydaje ze w klimie mi predkosc pokazuje...
                edit:jak wstawie zegary z anglika jakie beda "skutki uboczne" ? wszystko w milach? spalanie tez? angliki sa za 50 zl a nie chce dawac 200 zl jak usterka zegarow nie jest pewna.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mahoney9999
                  edit:jak wstawie zegary z anglika jakie beda "skutki uboczne" ? wszystko w milach? spalanie tez?
                  Tak.
                  Trzeba jeszcze zakodować IMMO.
                  Ale wydaje mi się, że liczniki mają najmniejsze znaczenie.

                  Może od początku, tempomat był od kiedy kupiłeś auto?, sam go dokładałeś?
                  Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                  Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                  Pozdrawiam i Szerokości!
                  Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                  http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez mahoney9999
                    wszystko w milach? spalanie tez?
                    Wystarczy zmienić kodowanie zegarów i będziesz miał przebieg w kilometrach.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • #11
                      tempomat był od początku.wg testera jest aktywny i manetka dziala

                      [ Dodano: Pon 26 Sty, 15 20:19 ]
                      Tempomat działa normalnie po odpięciu radia.coś musi być namieszane ze sterowaniem z kierownicy bądź z tym ze radio ma funkcje zgłaśniania wraz ze wzrostem prędkości.Wie ktos jak wyelimonowac ten problem.radio nie jest oryginalne.jest to bodajze lg.
                      moze ma ktos "pewny" model radia w ktorym wszystko dziala-najlepiej z bluetoothem?to bym kupil radio najwyzej

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X