Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O1 1.6 AEE rano nie pali...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O1 1.6 AEE rano nie pali...

    Witam! Moja Octavka z silnikiem 1.6 AEE rano bardzo ciężko pali. Ale najlepsze że jak postoi tak do późniejszej godziny np. 10:00 to odpala od pierwszego . Jeśli dość późno przyjadę np. 23:00 to rano koło 6:00 nie ma problemu z odpaleniem. Przejdźmy do kręcenia. Silnik kręci jakby chciał chwycić a nie może, parę razy pokrece i odpala ale kurde tak nie może być, potem przez cały dzień nie ma problemu z odpaleniem, pół obrotu rozrusznika i silnik chodzi ale rano to porażka. Świece nowe kable nowe cewka ok filtry ok, co to może być? :/

  • #2
    Paliwo się cofa? Nieszczelność w układzie paliwowym, niedomaga pompka paliwowa? Było coś z tych elementów już sprawdzane?


    Masz możliwość postawić auto tyłem na górce, żeby zbiornik paliwa był jak najwyżej? Taki przypadek miał kiedyś kolega w megance jak parkował przodem do garażu (przodem w dół) to było ok, jak tyłem (tył w dół) to za cholerę nie odpalał musiał kręcić i kręcić jak na równym to tak był pół na pół okazało się, że jakiś zaworek od paliwa był brudny i nie trzymał.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Zazwyczaj stawiam go pod górkę tyłem ale mam możliwość bardzo mocno pod górkę go postawić tyłem i sprawdzę to, przepustnica też już była czyszczona :/

      Komentarz


      • #4
        Gumis110798 Od jakiego czasu masz problem z odpalaniem auta...? Może i nieszczelny układ paliwowy ale trochę dziwne jak piszesz:
        Zamieszczone przez Gumis110798 Zobacz wpis
        rano bardzo ciężko pali. Ale najlepsze że jak postoi tak do późniejszej godziny np. 10:00 to odpala od pierwszego
        Sprawdzałeś auto na kompie..czy nie ma błędów...?

        Komentarz


        • #5
          Nie, nie mam zbytnio możliwości, choć mam kabel elm327 ale da sie ogarnąć program żeby z Octavia współgrał?

          Komentarz


          • #6
            Nie linczować mnie. Wymień paliwo w zbiorniku , jeśli masz instalacje gazową. Może się wyjaśni.
            www.k-mot.pl
            Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
            Autoholowanie.
            Robert Kulma

            Komentarz


            • #7
              Od nowości sama benzyna, nigdy nie było gazu

              Komentarz


              • #8
                A od kiedy ten problem..?

                Komentarz


                • #9
                  Od tygodnia jakoś

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Gumis110798 Zobacz wpis
                    choć mam kabel elm327 ale da sie ogarnąć program żeby z Octavia współgrał?
                    Nie wiem nie pomogę.

                    Zamieszczone przez Gumis110798 Zobacz wpis
                    Od tygodnia jakoś
                    Może to kwestia paliwa...
                    Nie wiem gdzie mieszkasz... przez ostatni tydzień mieliśmy powrót zimy a na stacjach benzynowych sezon zimowy raczej już się zakończył.

                    Komentarz


                    • #11
                      Sam nie wiem, przeważnie tankuje na Orleanie Shellu lub Lotos, mieszkam niedaleko Poznania i nie było u mnie jakichś nawrotow zimy, jest cały czas bardzo ciepło więc to bym wykluczył

                      Komentarz


                      • #12
                        Gumis110798 Problem ustąpił czy jest nadal...?

                        Komentarz


                        • #13
                          Nadal jeszcze się zdarza

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X