Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wibracje podczas hamowania

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wibracje podczas hamowania

  Chciałbym zapytac czy warto i powinno się toczyć tarcze hamulcowe? Czy kupić nowe ,dodam że tarcze jak i klocki hamulcowe maja rok i mało było przejechane samochodem km na nich i wyglądaja jak nowe lecz po wizycie u mechanika wniosek ze tarcze maja bicie a mechanik powiedział ze szkoda wyrzucać bo prawie nowe jak i klocki i minimalne slady uzytkowania .Chciałbym zapytać czy wykonywał juz ktoś taki zabieg i jaki koszt toczenia tarcz ? I jeszcze moje pytanie czy po przetoczeniu tarcz musze kupic nowe klocki czy te moga zostac gdyż sa w dobrym stanie ?

 • #2
  Tutaj toczenie raczej nie pomoże. Są specjalne zestawy to prostowania pogiętych tarcz hamulcowych. Popytaj w warsztatach, na pewno niejeden ma coś takiego i pomoże.
  Tarcze toczysz jak już wgłębienia są na tyle duże, że oprócz okładziny coś jeszcze może ocierać o niewytartą część tarczy.
  Klocków nie trzeba zmieniać jeśli są całe i nieuszkodzone w żaden sposób.
  Dobrej jakości tarcze nie powinny się giąć, ale mimo wszystko warto uważać po dłuższej jeździe nie jechać od razu na myjkę albo nie wjeżdżać w głęboką kałużę....

  Komentarz


  • #3
   Toczenie niedroga sprawa. Jezeli masz duzo miesa na tarczy to mozna toczyc, jezeli nie nowe tarcze. Po toczeniu i sprawdzeniu czujnikiem bedzie spoko.

   Komentarz


   • #4
    Zanim zdecydujesz się na wymianę tarcz, sprawdź ich bicie przy pomocy czujnika zegarowego.
    Jeżeli tarcza jest dobrej jakości może nastąpić jej punktowe spęczenie w wyniku pracy w wysokiej temperaturze (przy awaryjnym hamowaniu z dużej prędkości). Wynika to z zanieczyszczeń materiałowych, które mogły powstać w procesie produkcji. Zawsze można trafić na mniej udany egzemplarz tarczy. W tym przypadku można spróbować przetaczania tarcz. Koszt - 50-100 zl za kpl. (za samo toczenie bez demontażu z pojazdu)
    Jeżeli tarcza zwichrowała się w na całym obwodzie to toczenie nie ma sensu. Zmniejszenie grubości tarczy zmniejszy jej pojemność cieplną i efekt wichrowania powróci w niedługim czasie. W tym wypadku pozostaje zakup tarcz lepszej jakości.

    Komentarz

    Pracuję...
    X