Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zestaw HID do lamp soczewkowych.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zestaw HID do lamp soczewkowych.

    Panowie potrzebuję porady w sprawie zakupu zestawu HID do lamp soczewkowych H7 do fabii II. Ma to być zestaw z przetwornicami slim do tego palniki pod H7 z adapterem, czyli co mam kupić to wiem.
    Ale potrzebuję info jakiej firmy, czy gotowy zestaw z jakiejś strony typu xsenonowe.pl
    Sklep Xenonowe.pl – Sklep z oświetleniem samochodowym

    czy może osobno przetwornice kupić no i żeby za 3 miesiąc nie wypier...ić tego z wielkim hukiem bo przestało działać. Macie jakieś marki godne zaufania? Palniki chciałbym jakieś markowe osram, philips...

    Kompletnie nie siedzę w tych sprawach ale mod jest przed zimą konieczny bo jak wsiadam po zmroku do tego auta to w porównaniu z moją octavią ciemność widzę... Żarówki osram night breaker nieznacznie poprawiły sprawę ale to i tak może połowa tego co mam u siebie na H4 a autem codziennie żona do pracy kilkadzidsiąt km robi przez lasy i knieje...
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Nie wolno montować HID-ów do lamp przystosowanych do zwykłych żarówek. Kurdę, ile razy można o tym pisać...?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      Bambek1
      Bambek1


      firmę którą podałeś do bardzo dobra firma , i nie ma konieczności wymiany żarników z kompletu na inne droższe ,dlatego takie zestawy są korzystniejsze ze względów ekonomicznych (tanich części zamiennych ) ,pytanie tylko czy z tą barwą 6000k nie narazisz żony na kontrolę policji i utratę dowodu rejestracyjnego , dlatego niektórzy wybierali barwę 4300k zbliżona na pierwszy rzut oka jak zwykła żarówka .ok

      Agamek12 Agamek12


      żarówek ledowych również nie wolno a wszyscy je montują , jak i ledy taki Hidy to na własne ryzyko każdy montuje .ok
      Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

      ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez ROBAL_26 Zobacz wpis
        żarówek ledowych również nie wolno a wszyscy je montują , jak i ledy taki Hidy to na własne ryzyko każdy montuje .ok
        Na własne ryzyko to sobie można przykleić naklejkę na nosie. A montaż HID-ów powoduje w efekcie oślepianie kierowców jadących z naprzeciwka i to już nie jest własne ryzyko tylko utrudnianie jazdy innym kierowcom powodując niebezpieczeństwo na drodze.

        PS: ja nie mam żarówek led, więc nie wszyscy ich używają.
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          może montuja ledy ale do wnetrza i jako kierunki czy postojowe ale nie do świateł mijania i drogowych a jak obracasz sie w takim środowisku ze wszyscy tak robią to trudno. tez jestem zdania ze nie wolno to druciarstwo niebezpieczne i koniec. to ze niektórzy przyciemniaja przednie boczne szyby to nie znaczy ze sie powinno bo nie należy i koniec.
          ale temat w grupie na fejsie pewnie bylby SUPER bo tam podejście ludzi masakryczne oh ah czasem mysle czy to powinno byc to sygnowane logo Ocp.
          Ostatnio edytowany przez slawko80rr; 9133.
          Sławka wozi Superb 2 FL
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

          Komentarz


          • #6
            O barwie nie napisałem ale nie będzie to 6000K będzie to właśnie 4300K.

            Panowie co do oślepiania to mogę powiedzieć, że nie będzie problemu soczewka ładnie odcina a skąd wiem, że nie będzie? A no bo zagadnąłem niedawno przypadkowego gościa na MOPie autostradowym co jechał roomsterem (roomster ma dokładnie identyczne lampy jak FII) ale nie było to jego auto tylko kogoś z rodziny i nie potrafił powiedzieć co tam siedzi na bank jednak miał HIDy. Jeszcze specjalnie podjechałem autem pod prąd naprzeciwko niego i sprawdzałem nic nie oślepia, dużo bardziej oślepiają zwykłe halogenowe, które są ustawione byle jak. Mimo oświetlenia z latarni widać to światło na jezdni gdzie przy soczewkach z mojej FII nie było by takiego efektu.
            Fakt nie ma auto poziomowania ale przy odpowiedniej regulacji kąta wiązki też daje to całkowicie radę.

            A światła w FII żony jeszcze po deszczu to masakra i to nie tylko u niej bo sprawdzałem na różnych egzemplarzach lamp soczewkowych (FII, roomster) wszędzie jednakowa hujnia po prostu taka zyehbunna konstrukcja, świeci wszędzie i nigdzie. Uprzedzając pytania tak lampy były ustawiane i nawet na stacji diagnostycznej sprawdzane. Sprawdzałem nawet odblaski czy przypadkiem nie są przydymione po eksplozji H7 ale wszystko jest czyste.

            Więc albo wymiana lamp na zwykłe nie soczewkowe H4 albo HID. Znajomy ma fabię na zwykłej lampie H7 bez soczewki to nawet nie ma porównania do lampy soczewkowej jak to świeci.
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
              O barwie nie napisałem ale nie będzie to 6000K będzie to właśnie 4300K.
              Prawo mówi, że powyżej 2000K musi być samopoziomowanie i mycie reflektorów.
              Nie wiem co jest nie tak z reflektorami w Twojej FII, ale w użytkowanych w mojej firmie FII nikt nie miał z tym problemu. A i ja przejechałem w różnych warunkach FII jako pasażer kilkanaście tysięcy kilometrów i też potwierdzę, że te reflektory świecą dobrze.
              Co więcej - przed chwilą zapytałem kolegę jak świecą jego reflektory w jego FII i potwierdził mi, że bardzo dobrze - nawet lepiej niż w prywatnym Subaru XV.


              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                Nie wiem co jest nie tak z reflektorami w Twojej FII, ale w użytkowanych w mojej firmie FII nikt nie miał z tym problemu. A i ja przejechałem w różnych warunkach FII jako pasażer kilkanaście tysięcy kilometrów i też potwierdzę, że te reflektory świecą dobrze.
                Co więcej - przed chwilą zapytałem kolegę jak świecą jego reflektory w jego FII i potwierdził mi, że bardzo dobrze - nawet lepiej niż w prywatnym Subaru XV.
                Wszystko się zgadza Agamek12 zależy co komu wystarcza. Jeśli jak piszesz soczewki świecą bardzo dobrze a w mojej starej octavii zwykłe H4 świecą o dwa nieba lepiej niż te soczewki w FII to po co w ogóle wymyślali ksenony.
                Nie nie ja tu nie chcę być absolutnie złośliwy wobec Ciebie i naprawdę proszę nie odbieraj tak tego ale taka sytuacja jest u mnie. Ojciec ma scenica II też na lampach soczewkowych i też przy zwykłych moich H4 nie ma czego szukać, światła ma w jednej lidze z soczewkową fabią. W firmie u mnie lata jedna fabia z 2008r (ten sam rocznik jak moja prywatna) identyczna lampa na soczewkach druga z 2010r. na zwykłych lampach z H7. Między zwykłą lampą a soczewką jest po prostu przepaść oczywiście na korzyść zwykłej lampy. Także nie jestem odosobnionym przypadkiem, że soczewka po prostu świeci do d...

                Lampy mają swoje lata i na pewno są wypalone czego gołym okiem może być nie widać ale naprawdę temat z tymi lampami u mnie już się wałkuje od zeszłej jesieni bo już wtedy próbowałem coś z tym zrobić. I jak napisałem nieznacznie pomogła wymiana żarówek na osram night breaker tak to wtedy zostawiłem ale to jeszcze nie to co być powinno.

                Znalazłem też swego czasu na innym forum towarzysza niedoli
                Link
                także temat przesądzony. Kwestia wyboru zestawu.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Soczewki w mojej Avensis T25 po 220kkm i 11 latach świeciły genialnie. Zacząłbym od regeneracji soczewek.
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    to aż dziw, bo w t25 były właśnie problemy z lampami i ich jasnością, ale to chyba z ksenami.

                    Aczkolwiek też zacząłbym od czyszczenia, też musze moje kseny wyczyszczyć bo już marnawo świecą. Tylko, że w wypadku żarówki ksenonowej soczewka jest wręcz wskazana, bo ksenon emituje więcej światła i w zwykłej lampie to masakra.

                    Bambek jestem tego samego zdania, soczewki h7 w autach paronastoletnich to świeczki, w porównaniu do zwykłych lamp h7, oczywiście jeśli całą instalacja w obu przypadkach działa poprawnie. Też to zauważam na drogach.
                    Może to kwestia brudu po latach oczywiście, ale komu się chce grzebać w soczewkach co parę lat....

                    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja poza autami z ksenonem - chyba jak sięgam pamięcią - nie spotkałem żeby na soczewce i zwykłej żarówce świeciło coś lepiej niż moje i nie tylko H4 lub H7 (np. hyundai i30 na zwykłej lampie H7 świeci wybornie) a parę powozów już miałem pod 4 literami. Po prostu więcej światła "leży" na drodze. Nie rozumiem po co pchać ludziom taki shit z soczewkami. Późniejsze młodsze fabie często były na zwykłej H4 i jest gitara, no ale sprzedawać zadbane auto z powodu lamp to trochę hujnia. Trzeba więc coś z tym zrobić.
                      Miałem kiedyś króciutko punto II znajomego na soczewkach to było to samo coś się tam bździło ale gdyby coś leżało nocą na drodze w ciemnym lesie to walisz jak w kaczą dupę.
                      Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Żeby nie było chu..ni i żeby małżonka nie zbierała ch... jadąc po koleinach od jadących z naprzeciwka,proponuję noktowizor albo nightvison z jakiejś klasy premium.

                        Komentarz


                        • #13
                          to albo montuj tego hida i zobacz jak to będzie, albo zmień lampy na te zwykłe. Przecież w Fabii 2 są też te "nie soczewkowe"

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez chrzanek Zobacz wpis
                            proponuję noktowizor
                            Qrczaki, że też na to nie wpadłem a w miejsce lamp by mogła np. doniczki ze storczykami wozić. Jeszcze jakbyś te noktowizory rozdał tym co z przeciwka jadą to już by było całkiem lala.
                            Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Chciałbyś żeby wzrok stracili jadą naprzeciwko twoich" ZENONÓW"??

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez chrzanek Zobacz wpis
                                Chciałbyś żeby wzrok stracili jadą naprzeciwko twoich" ZENONÓW"??
                                Jakoś jeżdżę już grubo ponad 20 lat przejechałem wiele setek kkm i nie oślepłem nie tylko od "ZENONÓW" ale też od ustawionych po chuju na maxa "HALOGENÓW" więc nie tragizuj przyjacielu.
                                A widząc takiego co ma ustawione światła na max do góry i jeszcze świecące na mój "bo on lepiej widzi" chętnie bym się z nim zamienił na pojazdy niech poczuje to na własnej skórze. Taki jest gorszy niż przyzwoicie ustawiony "ZENON".

                                Przypuszczam, że nigdy nie widziałeś z bliska dobrze ustawionego "ZENONA", ja ten temat wałkuje już dłuższy czas a swoje opinie wynosisz na podstawie obserwacji z dróg gdzie co drugi świeci wszędzie tylko nie przed siebie. Więc i "ZENON" dla Ciebie jest bee.

                                Ja przypadkowych ludzi spotkanych na drogach zagadywałem i patrzyłem jak to wygląda, ale co ja tam wiem.
                                Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                Spalanie - Motostat.pl
                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie tragizuje, ja poprostu żartuje.
                                  Jeździj jak chcesz kolego,jadąc z naprzeciwka przymknę oczy w razie czego

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Spoko spoko ja wiem wcale się nie unoszę. Luzik. Tylko nie przymykaj na dłużej niż 1.3 sek tak gdzieś czytałem kiedyś, że taki czas wg badań (chyba radzieckich "naukofcuf") nie wpływa na powodowanie zagrożenia na drodze, za to już podobno 1.5 sek podnosi ryzyko wystąpienia zdarzena około 3x - chyba to na jomonsterze było.

                                    Szukałem zwykłych lamp po allegro ale nie udało mi się znaleźć pary za to soczewek w pytę leży. Pod Wa-wą ma gość ale angliki a tego chyba nie da rady ustawić na EU orientuje się ktoś?
                                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                    Spalanie - Motostat.pl
                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Hidy w soczewkach nie oślepiają wcale tragicznie, najgorzej jak "inteligenci" wstawiają to do zwykłych odłyśników i najlepiej do wielkich suvów np. z USA, takim to oprócz zabrania dowodu powinni po pyszczku dawać....

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                        Hidy w soczewkach nie oślepiają wcale tragicznie, najgorzej jak "inteligenci" wstawiają to do zwykłych odłyśników i najlepiej do wielkich suvów np. z USA, takim to oprócz zabrania dowodu powinni po pyszczku dawać....
                                        Tylko weź wytłumacz to temu, który nigdy tego nie widział... przeczytał, że oślepiają i głosi "że oślepiają...". A ja nie jestem w stanie wypożyczyć sobie od gościa np. tego roomstera, o którym napisałem kilka postów wyżej i jeździć do każdego nawracać jak krzyżowiec.

                                        Poza tym uważam, że sam układ poziomowania na wielu odcinkach dróg niższej klasy gdzie łata na łacie naprzemian z ubytkiem często nie nadąża z korektą ustawienia więc tak naprawdę nie działa. Na równej autostradzie przy prawidłowo ustawionych praktycznie nie robi nic więc też problemu nie będzie. A o czystość lamp dbam sam.
                                        Poza tym nie chcę mi się już z nikim polemizować w temacie oślepiania czy nie oślepiania, swoje już powiedziałem na temat ustawień świateł.
                                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                        Spalanie - Motostat.pl
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dokładnie. Mam ori ksenony z poziomowaniem i spryskami w swojej Foce 2. na dziurach ciągle chodzi góra dół poziomowanie, wręcz jakbym miał coś luźne w tych lampach. Ale sprawczałem, wszystko jest ok....a takimi drogami cudownymi się poruszam....soczewki musze wyczyścić, bo ori ksenon zawsze jest lepszy niz hid, ale wkurza mnie to latanie na wybojach na naszych cudownych dziurach.
                                          także nie można popadać w skrajności. Hid w soczewce nie będzie tragiczny, zwłaszcza w osobówce, gdzie można to spoko ustawić i będzie więcej światła niż zwykłe h7 soczewki. Jedynie po barwie światła nawet jaki piszą, że temp. jest taka jak na żarnikach ksenonowych ori, to ja gołym okiem odróżnie hid chińszczyznę ładowaną w takie lampy od ori ksenonu (nie z powodu na poziomowanie czy spryski, a właśnie specyficzną barwę), ale można się przyzywaić.
                                          Drugą skrajnością jest hid w zwykłej lampie szczególnie wysokich aut. Dziś widziałem takiego kola w Grand Cherokee - porażka świetlna - walił po oczach ostro.

                                          Polecił bym tobie led h7 zestaw dobry. Testowałem takie coś, świeci barwą ksenonu ori, super wizualnie lepiej się prezentuje niż hid, ale te żarówki niestety mają podstawową wadę - mają diody na górze i dole i świadło nie będzie równe....a dwupłaszczyznowe. Poza tym potrafią dowalił słabszym odbłyśnikom niestety.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Na Motohid sa gotowe zestawy.ale tylko jesli masz soczewkę .
                                            Kondziu

                                            OCP

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Sew w ledy na razie nie będę się pakował, póki co to dla mnie osobiście zbyt "świeża" technologia. Może gybym miał gdzieś możliwość wrzucenia w lampę takich ledów, przejechania się nocą najlepiej w deszcz i wtedy zdecydowania to ok jednak na razie poza "internetami" w sklepach tego nie widziałem.

                                              Wiem oglądałem takie zestawy także m. in. na motohid. Na 50% dzięki uprzejmości kolegi, kolegi, kolegi za około 2 tyg h będę miał możliwość sprawdzenia hidów i jak nie będzie pasić to mogę bez problemu oddać. Także zobaczymy.

                                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                              Spalanie - Motostat.pl
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X