Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spory serwis zimowy - hamulce tył, sprzęgło, wydech

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spory serwis zimowy - hamulce tył, sprzęgło, wydech

    Siemka !
    Zabieram się za zimowy serwis swojej Octavii. Do wymiany mam sprzęgło, tylne hamulce (bębny), wydech, olej w skrzyni.
    Kupiłem komplet sprzęgła Valeo. Co wymienić przy okazji tej roboty? Wysprzęglik? Łożysko oporowe? Coś do tego?
    Kupiłem komplet bębnów, szczęk, sprężynek, cylinderków, linek - mikoda, denckermann, kamoka. Czy przy okazji wymianiać łożyska z piastami? Podobno powinno się to robić
    Kupiłem wydech kompletny Marix. Co oprócz wydechu? Jakiś zestaw montażowy? Nowe opaski, wieszaki, czy może są one wytrzymałe?
    Oprócz tego zabieram się za wymianę oleju w skrzyni. Czy Febi zgodny z normami jest dobrym wyborem?
    Za porady i odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam

  • #2
    Przy okazji wymiany sprzęgła warto sprawdzić w jakim stanie jest...i ewentualnie wymienić uszczelniacz wału korbowego.
    "Słychać" łożyska że chcesz je wymieniać...? Chyb nie ma co się z tym spieszyć.

    Komentarz


    • #3
      Uszczelniacz wału korbowego? Lubi pocić się?
      A łożyska nie hałasują, jednak czytałem, że trzeba je wbijać w bębny i są one niejako "jednorazowe" (jeszcze nie sprawdzałem jak jest faktycznie).
      //EDIT: po weryfikacji okazało się, że wraz z piastą są przykręcane więc póki co nie trzeba ich wymieniać.
      Ostatnio edytowany przez nowobogacki1; 41048.

      Komentarz


      • #4
        Siema.

        Jeśli masz bębny, i łożyska stożkowe/wałkowe wbijane w bębny , to wymień łożyska. ponieważ po przykręceniu ponownym ,za jakiś czas zaczną "huczeć" .
        przy wymianie sprzęgła , sprawdź uszczelniacz wału , i uszczelniacz wałka wychodzącego ze skrzyni biegów , a najlepiej je wymień i będzie spokój , to samo zrób z wysprzęglikiem sprzęgła.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X