Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

tarcze hamulcowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tarcze hamulcowe

    Witam,
    Panowie, kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Skodi octavii 1, niestety trochę juz głupieje w temacie tych tarcz hamulcowych i nie mogę sobie poradzić. Jaki w tej skodzie jest wymiar tarcz ? dziś byłem w sklepie i panowie powiedzieli że są dwa rózne rozmiary i musiał bym to sprawdzić na naklejce w książce lub samochodzie. Niestety zaden z tych kodów nie opisuje jakie tarcze są tam załozone. Nie wiem już jakie kupić ...

    Doszukałem się gdzieś w necie ( Link ) że są dwa rozmiary 256X22MM 14", 280X22MM 15" o ile ta wewnętrzna średnica się zgadza to zewnętrzna jest różna.

    Da się jakoś sprawdzić lub dowiedzieć jaki jest rozmiar tych tarczy bez ich demontażu ?

  • #2
    Po VIN się da o ile nic nie było modzone z heblami.

    W innym przypadku:
    1. Jak się nie chce ujawnić jaki się ma motor i power to trzeba zdemontować przynajmniej koło.
    2. Metrówką dokonać pomiaru.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Vin mogę podać, jeśli ktoś będzie mógł pomóc. Nie jest to dla mnie jakaś tam tajemnica, dziwne jest to że po vin też nie wyszukuje.. a samochód był serwisowany w ASO naklejki się zgadzają także nie wiem czemu tego nie znajduje ;/
      Ostatnio edytowany przez Przesmiewca; 45070. Powód: poprawa tekstu.

      Komentarz


      • #4
        Możesz po prostu podać pojemność silnika i jego moc?

        Komentarz


        • #5
          Skoda Octavia I 1U 1.9 TDI 90 KM 66 KW 1998r.

          Komentarz


          • #6
            Tarcze średnica 280mm x grubość 22mm.

            Komentarz


            • #7
              Wg podanego VIN wychodzi że to jest benzyna 1.6 75KM, a tam są tarcze 256mm.

              Komentarz


              • #8
                No na przeglądach w aso był i wszędzie jest informacja, że to diesel, w książce te naklejki na samochodzie na jakichś tam fakturach i wszystko się zgadza, to jakim cudem wychodzi po win że to benzyna ...

                Komentarz


                • #9
                  Nie wiem jakim cudem. Po wpisaniu do dekodera na stronie wychodzie benzyna 1.6, Hatchback, rok 1998, granatowy metalik.


                  Chyba wiesz jakie paliwo tankujesz, przyjmujemy więc że to diesel.

                  Komentarz


                  • #10
                    Proszę jest 1 faktura zakupu tego samochodu. Jest numer VIN jest napisane jaki to silnik. Także nie wiem gdzie to sprawdzałeś, ale może nie warto korzystać z tej strony i nie wprowadzać ludzi w błąd.
                    To jak pomoże ktoś ? czy muszę ściągać koło i mierzyć tarcze ?
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      Zdjęcie koła to chyba nie taki problem. Zmierzysz sobie i będziesz miał pewność. Robiłem tak samo bo też nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Przesmiewca Zobacz wpis
                        Proszę jest 1 faktura zakupu tego samochodu. Jest numer VIN jest napisane jaki to silnik. Także nie wiem gdzie to sprawdzałeś, ale może nie warto korzystać z tej strony i nie wprowadzać ludzi w błąd.
                        To jak pomoże ktoś ? czy muszę ściągać koło i mierzyć tarcze ?

                        Przecież napisałem Ci we wcześniejszym poście jakie masz tarcze. Czego jeszcze oczekujesz? Wszystkie diesle (poza 130KM) miały 280mm, więc nie ma się nad czym zastanawiać.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X