Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Halogeny +dzienne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Halogeny +dzienne

    Witam,

    Kupiłem oryginalne halogeny +światła do jazdy dziennej chcę je założyć do octawi II po liftingu rocznik 2011 wersja Tour. Tryb skandynawski już udalo mi sie wyłączyć pozostaje teraz problem podlaczenia halogenow chciałbym wymienić wyłącznik na oryginalny z włączeniem na przód i tył osobno. Wyciągnąłem oryginalny wyłącznik prowadzi do niego wiązka 9 kabli na wyłączniku jest 10 pionów. W wyłączniku na tył i przód też jest 10 pinow czy trzeba ciągnąć jakies dodatkowe kable czy wystarczy zmienic wylacznik i podpiac sie w kable pod maska o ile takie istnieją, drugie jak wyglada sprawa dziennych gdzie się trzeba wpiac i co trzeba aktywować.


  • #2
    trzeba ciągnąć sporo przewodów, odpowiednio podłączyć pod bordnetza i odpowiednio zakodować
    a najpierw trzeba sprawdzić czy CECM obsłuży halogeny i światła dzienne.
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      Swego czasu Enriquez popełnił tutorial jak to zrobić. Poszukaj na forum. Jest dokładnie krok po kroku opisane co i jak (jaki moduł, jakie przewody, nr wtyczek itp.). Tak jak Krzynol napisal najpierw zobacz czy CECM dźwignie dzienne z przeciwmgielnymi bo od tego trzeba zacząć.

      Jeśli nie ma na naszym forum wklej w google:
      [Tutorial][O2 FL] - Instalacja halogenów do Minta
      i pierwszy wynik to jest to
      Ostatnio edytowany przez low-raider; 17757.
      Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za podpowiedź jest sporo zabawy aby to podłączyć jak będę u kolegi to muszę posprawdzać czy moduł komfortu to obsługuje. Później będę myślał co dalej.


        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Roboty nie jest aż tak dużo jak przygotujesz sobie wiązki w wolnej chwili wieczorem .
          Szukaj lamp najlepiej kompletnych bo wtedy masz juz praktycznie wszystko. Zostaja tylko piny do bordnetza z ASO.
          Ja ostatnio kupiłem za 150zl z przesyłką kompletne lampy (2 sztuki z żarówkami, oprawkami i wtyczkami).
          Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

          Komentarz


          • #6
            Lampy już mam kompletne założone ale nie podłączone wiązka od halogenów też jest pozostaje problem modułu komfortu czy obsłuży halogeny + dzienne czytałem to co mi zaproponowałeś [Tutorial][O2 FL] - Instalacja halogenów do Minta można przy okazji wymienić na kluczyk scyzoryk bo ponoć jest to zależne od modułu komfortu tak więc mam dwie opcje odkręcić pod kierownicą i sprawdzić moduł na chwilę obecną pogoda mi nie sprzyja a u kolegi mogę wjechać na warsztat lub podłączyć vag

            Komentarz


            • #7
              Witam jestem zainteresowany montażem halogenów + świateł dziennych do mojej O2 z 2012r
              Mam kilka pytań:
              1. Czy zakupując zestaw:
              a) Klosze: Link
              b) oprawka Link
              b) wiązka 1 :Link
              c) wiązka 2 : Link

              złoże kompletny działający halogen?? Chodzi mi o to czy potrzeba cos jeszcze, żeby żarówki były zamontowane w kloszu tak jak być powinny itd?

              2. Jak to podłączyć?
              Słyszałem i czytałem ten poradnik rozbudowany do Mina (instalacja halogenów) rozmawiałem z kumplem mechanikiem i tak sie zastanawiamy czy szło by obejść instalacje omijając programowanie itd itd. przykład:
              Swiatła zamontować pod zasilanie z licznika i zrobić małe druciarstwo zasilanie podprowadzić i zrobić właczniki na konsoli pod radiem osobno pod dzienne osobno pod halogen? jest to do ogarnięcia?

              Komentarz


              • #8
                Wszystko jest na forum opisane i to bardzo dokładnie, trzeba tylko dobrze poszukać. Konkretne numery katalogowe są podane, wystarczy tylko zakupić wszystko np. na allegro i do dzieła. Powyższe linki nie wiem czy są dobre, ale chyba nie do końca tak na pierwszy rzut oka. Do tego oczywiście żarówki 21W i dość drogie H8. Sterownik centralnej elektryki z obsługą dziennych i halogenów (jaki kupić też jest na forum) no i wyłącznik świateł z obsługą przednich przeciwmgielnych. Później zakodować odpowiednio i cieszyć się tylko.

                Robienie takiego druciarstwa to jest normalne psucie auta, a już pomysł o światłach dziennych na pstryczek to jest jakiś dramat dla mnie, a poza tym czy to jest zgodne z przepisami, no chyba nie bardzo? Dodatkowo nie będzie możliwości uruchomienia doświetlania zakrętów, a to jest fajna funkcja.
                Ostatnio edytowany przez Ciacho123; 40903.

                Komentarz


                • #9
                  na guzik dodatkowy!!? toż to druciarstwo jakich mało
                  kumpel jest mechanik, nie elektronik, więc co z nim omawiasz?

                  oprawki do dziennych są ok
                  tu masz wtyczki do halogenów: Link
                  a tu do dziennych Link

                  do tego sterownik (lub nie) i parę pinów do niego
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam,

                    Nie bylo mnie trochę jestem troche zabiegany kupiłem przed ostatnią rzecz do podlaczenia halogenow oryginalny włącznik bo jakos podlaczanie jakiś dodatkowych wlacznikow zalatuje na małą fuszere teraz udam się końcu do kolegi sprawdzić moduł komfortu

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam,

                      No i mam mały problem osoba która miała mi to zrobić profesjonalnie się wysypała. Kolega może mi to zrobić podłączyć dzienne i halogeny nie będzie druciarstwa tylko niestety nie będzie to spięte z komputerem a tego chce uniknąć. Czy z okolic śląska podjął by się tego zadania jak tak czy może podać za ile. Trochę się rozpędzę i pociągnę temat dalej oraz podłączenie kluczyka scyzoryka tempomatu i komputera pokładowego za każdą opcje osobne koszty.

                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Pytaj kolegę koleś. Pomoże Ci w większości wymienionych modów.
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                        przedstawiam smerfetke

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez rszpak1 Zobacz wpis
                          Kolega może mi to zrobić podłączyć dzienne i halogeny nie będzie druciarstwa tylko niestety nie będzie to spięte z komputerem
                          Pozdrawiam
                          no to druciarstwo właśnie będzie
                          koleś Ci to zrobi ori
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Panowie wszyscy wszystko tu wiedzą ale nikt nie powie ze np. na allegro graniczy z cudem kupic ten moduł komfortu pod to 1K0 937 087 H.... A jak mam kupować ten moduł w ASO to przeciez wyjedzie on drożej niż lampy, żarówki itd to juz bez jaj jakie by wyszly koszty... A jak dla mnie to doswietlenie zakretow jest ZBĘDNE! Rszpak ja bede to tez chcial zamontować bez podłaczenia przez komputer to ma wygladać i spełniać swoje zadanie. Czyli swiatła dzienne (żeby oszczędzić klosze główne) i halogeny (podczas mgły) doswietlanie odpuszczam a nawet jakby to allegro: Link
                            Bez kombinowania itd...
                            Ostatnio edytowany przez F0rest; 40666.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez F0rest Zobacz wpis
                              Panowie wszyscy wszystko tu wiedzą ale nikt nie powie ze np. na allegro graniczy z cudem kupic ten moduł komfortu pod to 1K0 937 087 H.... A jak mam kupować ten moduł w ASO to przeciez wyjedzie on drożej niż lampy, żarówki itd to juz bez jaj jakie by wyszly koszty... A jak dla mnie to doswietlenie zakretow jest ZBĘDNE! Rszpak ja bede to tez chcial zamontować bez podłaczenia przez komputer to ma wygladać i spełniać swoje zadanie. Czyli swiatła dzienne (żeby oszczędzić klosze główne) i halogeny (podczas mgły) doswietlanie odpuszczam a nawet jakby to allegro: Link
                              Bez kombinowania itd...
                              Nie musisz kupować modułu akurat z końcówką H.
                              Uzupełnij profil, napisz jaką masz wersje Octavki, czy masz z tyłu szyby elektryczne, czy masz ręczną regulacje podświetlenia zegarów.
                              NA forum jest cały topic na temat modułów 09 - jakie pasują - szukajka nie gryzie.
                              Jak nie masz elektrycznych szyb z tyłu to wystarczy moduł z końcówką E
                              np tu masz
                              Link

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja nam moduł 1K0 937 085 D i podobno obsługuje halogeny z przodu.

                                Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka


                                Ostatnio edytowany przez Epmkk; 43771.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Moduł 085 jest lowline i nie obsługuje halogenów. Halogeny i dzienne obsługiwane są przez moduły 086 i 087

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Poszukuję kogoś z Krakowa/okolic kto zamontuje mi halogeny. Proszę o namiary.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Panowie szybkie pytanie czy halogeny powinny siedziec w zderzaku na sztywno? bo u mnie po wlozeniu lekko "chodzą" + dodatkowo jak pociagne część halogenu (tą od strony atrapy) to sie wysuwa bez jakiejs wiekszej sily do miejsca gdzie trzyma go mocowanie wtedy trzeba podważyć i wyłazi i tak w obu przypadkach czyt. w obu halogenach.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Halogen prawidłowo zamocowany nie ma luzu w zderzaku i nie wysuwa się samoistnie. Żeby dobrze osadzić halogen w zderzaku trzeba nie tylko docisnąć go od strony kratki ale też (przynajmniej u mnie) ręką przez otwór po kratce zablokować jego zaczep na zderzaku. Słychać wtedy taki "trzask" .
                                        Antyfotoradar Valentine1
                                        Harry II Classic+Sirio ML145

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zadam może głupie pytanie a jak namierzyć tego kolesia ma ktoś do niego emalia lub jak go gu tutaj zajść. Na chwilę obecną do 4 czerwca jestem uziemiony mam prezent od córki zaraziła mnie ospą.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez rszpak1 Zobacz wpis
                                            Zadam może głupie pytanie a jak namierzyć tego kolesia ma ktoś do niego emalia lub jak go gu tutaj zajść.
                                            koleś czyli Piotrek. . A numer do Piotrka - 510 150 407
                                            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                            ​​​
                                            Grzegorz

                                            Moja Ambitna Czarnula

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez rszpak1 Zobacz wpis
                                              jak go gu tutaj zajść
                                              Do Tychów mogę przyjechać i sprawdzić co tam masz.
                                              Numer do mnie masz wyżej i w moim podpisie. Dzwoń i się umówimy.
                                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Dzięki georgg właśnie się skontaktowałem Piotrkiem jak tylko dojdę do siebie to jestem z nim umówiony

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Montaż zakończony sukcesem bez zmiany modułu komfortu itd. Wszystko zrobione na przekaźnikach itd... smiga i wyglada super!
                                                  PS. Przesyłam wycene i koszty jakie poniosłem, żeby to zrobić oto "tańsza" wersja bez podłączania komputera wymiany, modułu komfortu itd... dla potomnych :- ) żarówki P21W drogie bo zakupiłem ledy... świecą rewelacyjnie :-) Pozdrawiam
                                                  Octavia II Halogeny
                                                  Klosze 180,00 używane oryginalne
                                                  Oprawka DRL 54,00 1Z0941669
                                                  Wtyk H8 20,00 KOSTKA ZLACZE 3D0941165A REFLEKTORA HALOGEN H11 H8
                                                  Wtyk P21W 20,00 1J0973722 KOSTKA ZŁĄCZE WTYK VW 2,8 Z 28CM KABLEM
                                                  Przełącznik 35,00 1Z0941431K
                                                  Zarówka H8 30,00 ŻARÓWKI H8 12V 35W 5000K +120% XENON EFFECT WHITE
                                                  Zarowka P21W 56,00
                                                  Przekaźnik 2x 18,00 Przekaźnik samochodowy 4120 12V 30A 5 pin +gniazdo
                                                  Bezpieczniki 2x 7,00 Gniazdo bezpiecznika samochodowego UNI kabel 3mm2
                                                  Osprzet 50,00 Kable 3 x 1,5 mm2 wtyczki kostki itp.
                                                  Robocizna 150,00
                                                  SUMA 620,00
                                                  Cena przesłek: 70 - 80 zl
                                                  Całkowita suma 700,00 Czego się nie robi dla O2? :>
                                                  Ostatnio edytowany przez F0rest; 40666.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X