Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V

    rafał88ocp, nic sie nie martw Tadzio przyjedzie i ci przeglad fury zrobi :twisted: :twisted: :twisted: :diabelski_usmiech
    przed Virusem
    to wina ROGALA
    http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

  • #2
    [OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V

    Ponieważ od czasu do czasu pojawiają się pytania skąd pociągnąć napięcie +12V na stałe, albo +12V pojawiające się po przekręceniu stacyjki to wrzucam kilka fotek.
    Można wykorzystać do CB, podłączenia nie oryginalnego radia, albo innych rzeczy...
    Na zdjęciach centralka ( central electronics "bordnetz" ) i skrzynka przyłączeniowa do rozprowadzenia kabli. trzeba zacząć oczywiście od rozkręcenia deski u dołu - sprawa szybka i prosta. Kilka śrubek torx i po sprawie (2 z nich ukryte są pod maskownicami ozdobnymi).

    Słowa kluczowe : zasilanie skrzynka bezpieczników centralka podpiąć zasilania radia
    Załączone pliki
    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

    Komentarz


    • #3
      Dzięki shado za fotki i poradę.

      Taka moja rada z grzebania się w elektryce - jak już tak na sztywno ciągniecie prąd zwłaszcza stały +12, to w miarę możliwości najbliżej skrzynki należy dać bezpiecznik. Każde przetarcie kabla może spowodować zetnięcie z blachą i mały pożar. A takie latające pod nogami kable łatwo mogą się w coś wkręcić i przytrzeć.
      pozdrawiam Krzysztof

      Komentarz


      • #4
        kierownicy nie trzeba zdejmować ???

        bo wg rysunku poglądowego trzeba

        Komentarz


        • #5
          stysiek, nie trzeba :-)
          Pozdrawiam,
          Michał

          Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

          Komentarz


          • #6
            Trzeba ściągać tylko to co jest na szaro na rysunku.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              shado, w skrzynce bezpieczników listwa, do której przylutowałeś kabelek jest szerokości 4 bezpieczników (tak samo jest z +12V na stałe), ale siedzą tam może 2 lub 3 bezpieczniki. Pytanie: skąd wziąć piny, aby obsadzić w puste miejsca w celu zabezpieczenia danego obwodu bezpiecznikiem? Czy ktoś wie jak wygląda ten pin? Czy można je zdobyć "nowe" czy raczej tylko z rozbiórki?

              P.S. Rozwiązałem ten problem troszkę "na okrętkę": przylutowałem kabelek do jednej nóżki bezpiecznika, kabelek przełożyłem przez dziurę dla pinu i tak wpiąłem bezpiecznik. Ale przydałoby się takie bardziej naturalne rozwiązanie

              Komentarz


              • #8
                Polecam to rozwiązanie, wczoraj podpinałem dzięki temu pod stacyjkę radio CB. Dziękuje bardzo za posta .

                Komentarz


                • #9
                  Podłączę się do tematu, bo dzisiaj podłączałem CB i zrobiłem fotorelację. Oto ona:
                  1. Najpierw trzeba odkręcić mocowania deski rozdzielczej- śruby typu torx. Używałem śrubokrętu z wymiennymi końcówkami- końcówka:


                  Dwie śruby są na dole, jedna w boczku- tam gdzie są bezpieczniki i dwie pod plastikowymi listwami ozdobnymi, które trzeba wyszarpać:



                  Z wcześniej wspomnianych listew mogą wyskakiwać, w trakcie ściągania, takie oto zatrzaski:


                  Należy je nałożyć na wypustki i wcisnąć:


                  2. Sprawdziłem, gdzie jest prąd:


                  Wyszło, że jest w pozycjach od 33 do 37- wszystko jest zależne w co jest doposażona nasza Skoda.


                  3. Zaznaczona na obrazku skrzyneczka jest tylnią częścią skrzynki bezpieczników:


                  ...która trzyma się na trzech zatrzaskach:




                  4. Jak już ściągniemy plastikową pokrywę widzimy coś takiego(zaznaczyłem w, którym miejscu mamy zasilanie):


                  5. No i w tym miejscu musiałem trochę pogłówkować, żeby zrobić wtyczkę/pin, który będzie trzymał bezpiecznik i zmieści się w otworze. Po kilku próbach wybór padł na konektor:


                  Musiałem, go spłaszczyć i wyciąć kawałek- zostało coś takiego:


                  6. Następnie zająłem się masą- czarny kabelek i zailozowaniem wtyczki/pinu koszulką termokurczliwą, żeby nigdzie nie było przebić:


                  7. Czerwony, kabelek z zaizolowaną wtyczką/pinem trafił w miejsce nr 37(grzanie czterech literek):


                  A po drugiej stronie trafił bezpiecznik 5 amperowy- takie rozwiązanie daje nam pewność, że nawet jeśli kabelek zostanie przetarty, to nie doprowadzi do zwarcia, a w skrajnych przypadkach pożaru:


                  8. Czas przyszedł na masę. (wyjąłem bezpiecznik na czas tej "operacji"- tak w razie czego) Przykręciłem ją(masę- czarny kabelek) do górnego mocowania deski rozdzielczej:


                  Końcówka nieco większa:


                  9. Radio mam uciśnięte w popielniczce, dlatego kable przeprowadziłem przez dwie a la sprężyny pod kolumną kierowniczą, żeby nie dyndały pod nogami:


                  A później przez tunel środkowy do popielniczki:



                  10. Jako iż mieszkam w bloku, postanowiłem, że radio będzie wędrowało ze mną, aby nie stało się giftem dla złodziei. Użyłem ponownie konektorów:



                  Zaizolowałem je koszulką termokurczliwą:



                  No i tutaj się kończy zabawa w elektryka. Efekt końcowy:


                  Przewody specjalnie są podocinane "krzywo", mam tu na myśli fakt, iż w różnych miejscach są złączki, po to, aby nie pomylić się w trakcie podłączania.
                  WAŻNE! W trakcie docinania przewodów należy wyjąć bezpiecznik, aby nie spowodować zwarcia

                  Myślę, że się przyda. Opisałem to w sposób bardzie rozbudowany niż shado, za co myślę, że nie będzie się na mnie gniewał.
                  mkII 20VT (600h worked)
                  Roooooomster

                  Komentarz


                  • #10
                    No jasne, że się nie będę gniewał Good job :!:
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #11
                      Super opis!!
                      Ta Skodzinka twarda była!!!

                      1,9 TDI 136 z ECUSOFTa

                      Komentarz


                      • #12
                        blind_walker, spoko opis podłączenie swojego cb zrobiłem w 99% tak samo tylko radio w innym miejscu
                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          A ja mam pytanie o mocowanie pina pod bezpecznik w gnieździe bezpieczników jak u kolegi wyżej.

                          Mam orginalne piny. jak je zamocować ?

                          Podobno trzeba pokombinować z tą fioletową kratownicą od tyłu. Nie zrozumiałem, wyjąć - uchylić z zaczepów aby pin doszedł do końca, trzymał się i nie wypadł.

                          Rozbierał ktoś ?
                          Pozdrawiam
                          Piotr

                          Komentarz


                          • #14
                            Ładnie wszystko pokazane - brawo , ja dla pewności bym tylko przewody w sprężynce dodatkowo zabezpieczył tasmą izolacyjną żeby się nie przetarły .
                            Smerf Miętus

                            Komentarz


                            • #15
                              Twoja fotorelacja mi wiele dopomogła DZIĘKI
                              Trzymajcie się drogi i poręczy ======RMF FM

                              Komentarz


                              • #16
                                Odświeżę nieco temat. golibroda piszesz, że masz oryginalne konektorki pod bezpieczniki. Zdradzisz jak one wyglądają? Czy są to tradycyjne konektory ISO stosowane np. w kostkach radiowych? Prawdę mówiąc nie wyciągałem żadnego, ale nie bardzo mi one wyglądają na ISO.

                                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jak będę przy samochodzie to cyknę zdjęcie przewodziku. Mam go jeszcze nie zamontowanego bo nie wiem jak dobrać się do tej kratownicy co blokuje piny na miejscu.
                                  Pozdrawiam
                                  Piotr

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Będę wdzięczny. Najlepiej jednak gdyby ktoś miał wzory konektorów i może ich numery katalogowe wg ETKI.

                                    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      wielkie dzieki za opis, bardzo sie przydal. WG mnie jeszcze tylko brakuje info gdzie wpiąć zasilanie po kluczyku bo to stałe (podtrzymanie to bardzo ładnie pokazałeś), ja wpiąłem sie pod nr 30. shado to pokazał na zdjęciu ale mi utkwił tylko opis blind_walker -a

                                      teraz kolejny etap podłaczenie kamerki cofania.... może podobna fotorelacja (info jest sporo, ale nikt nie zrobil zdjec z tego podłaczenia (przynajmniej ja nie zanlazłem))?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No, bo w podłączeniu kamerki nie ma nic skomplikowanego
                                        A jeśli chodzi o podłączenia elektryczne czy to +12V na stałe czy po stacyjce to i tak lepiej się najpierw upewnić samemu multimetrem.
                                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Piny skrzynki bezpieczników można kupić u mnie. Jeden pin, duży lub mały kosztuje 1 zł. Piny oryginalne z kawałkiem kabelka. Wysyłka zwykłym listem priorytetowym = 2,5 zł. (chyba, że poczta zmieni ceny )
                                          Zdjęcie pinów poniżej.

                                          [ Dodano: Czw 31 Mar, 11 14:25 ]
                                          Żeby dołożyć pin do skrzynki należy ten różowy plastik przesunąć dosłownie o 1 lub 2 mm. On zabezpiecza piny przed wysunięciem z gniazda. Przesunąć, włożyć pin i z powrotem zabezpieczyć piny.
                                          Załączone pliki
                                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Narysuj strzałką w którą stronę przesunąć to różowe. Są jakieś zaczepy, które trzeba zwolnić ?

                                            A pin wkładamy przewodzikiem od strony przedniej ? po odsunieciu różowego ?
                                            Pozdrawiam
                                            Piotr

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              ORI piny robi Wurth, takie info dostałem w ASO VW
                                              Sklep Internetowy Würth dla rzemiosła i przemysłu | Würth | Sklep Internetowy Würth dla rzemiosła i przemysłu

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                kross12, tylko po co 375 sztuk konektorów? Jeśli coś się kombinuje w instalacji w zupełności wystarczyło by dosłownie kilka lub klkanaście sztuk i to z najpotrzebniejszych rodzajów.

                                                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  gradek, spokojnie można kupić kilka sztuk

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X