Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stukanie w kabinie podczas jazdy po wybojach

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Stukanie w kabinie podczas jazdy po wybojach

  Witam

  Otóż mam pewnie problem od dłuższego czasu ze swoją Octavią II kombi. Otóż podczas jazdy po wybojach i mocnego bujania budą słychać w środku stukanie. Do tej pory sądziłem, że to bagażnik rowerowy, trochę się tłucze, ale po zdjęciu stukanie dalej występuje. Wytrząsłem ostatnio auto na postoju i mam wrażenie, że jest to coś z przodu, choć wydawało mi się, że dźwięk dochodzi gdzieś z połowy auta.

  jeśli chodzi o same objawy, to najczęściej słychać tłuczenie podczas jazdy po drobnych nierównościach kiedy buda auta jest mocno rozkołysana. Kiedy kołysanie nie jest szczególnie mocne, jest cicho. Zauważyłem również mocny metaliczny pojedynczy strzał podczas ruszania, ale występuje to sporadycznie.

 • #2
  Sprawdzić we dwie osoby. Jedna kładzie się obok auta z głową skierowaną pod auto, druga łapie za relingi i buja autem. Lepiej zrobić to na kanale, ale nie każdy ma taką możliwość.
  Podejrzane są trzy opcje po twoim opisie:
  1. luźny wydech - brak mocowania gumowego wydechu - uderzenia o podwozie
  2. łącznik stabilizatora z przodu lub z tyłu. Skoro słychać to w połowie auta obstawiam tylny łącznik (gorzej wyciszone nadwozie w tej części).
  3. luźna chłodnica paliwa (prawa strona na wysokości fotela pasażera)

  Komentarz


  • #3
   Dzieki za odp. Wyszło, że łącznik stabilizatora przód. Po dłuższych oględzinach winowajca został zlokalizowany.

   Komentarz

   POWRÓT NA GÓRĘ
   Pracuję...
   X