Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[02] Skrzypienie, przód strona pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [02] Skrzypienie, przód strona pasażera

    Zmagam się z problemem skrzypienia podczas jazdy po nierównościach. Dochodzi ono z kierunku przedniego prawego słupka. Myślałem że to są uszczelki ale smarowanie siliconem nie pomaga. Moim drugim typem jest końcówka deski z prawej strony (skrzypi pod naciskiem palca i mniej skrzypi jeśli wyjmie się boczną ściankę) Trzeci typ to prawe drzwi . Czy ktoś z Was spotkał się z tym denerwującym problemem ?


    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

  • #2
    Ja mam to samo i ewidentnie skrzypi na połączeniu rogu deski ze słupkiem A. Nie mogę się zebrać aby to usunąć, a wkurzające jest czasem bardzo.

    Komentarz


    • #3
      Ciacho123: Masz jakiś pomysł na to ?


      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

      Komentarz


      • #4
        Właśnie nie wiem jak się zabrać do tego, ale wydaje mi się, że muszę zacząć od ściągnięcia tego plastiku ze słupka i może wtedy coś wydumam co z tym dalej począć, może tam jakieś śrubki się objawią i coś trzeba dokręcić, a może jest zabrudzone czymś i trzeba tam zwyczajnie posprzątać, nie wiem.

        Komentarz


        • #5
          Wczoraj na TVN Turbo pokazywali jak walczyć ze skrzypieniem plastików w autach. Jednym z tanich sposobów jest taśma klejąca z materiału. Takiej taśmy używają właśnie producenci aut. W programie pokazano jak facet wyjmuje kratkę nawiewu i nakleja taśmę, potem montuje kratkę ponownie.
          Problem z moim autem jest to że demontaż stosownego elementu by przykleić taśmę nie będzie taki łatwy.
          Dodatkowo przecież nie wiem w jakim dokładnie miejscu to trzeszczy ... może pomiędzy słupkiem a deską w narożniku a może pomiędzy deską a podszybiem ? albo co gorsza sam plastik tak trzeszczy i podklejanie nic nie da ...


          O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

          Komentarz


          • #6
            Ja wiem dokładnie gdzie u mnie trzeszczy. Wystarczy trochę nacisnąć ręką na deskę w miejscu łączenia z plastikową osłoną słupka i trzeszczy tak samo jak na nierównościach, gdy troszkę nadwozie pracuje.

            Komentarz


            • #7
              Mnie się wydaje że też odkryłem to miejsce. Po zdjęciu tej bocznej osłony od strony drzwi tam jest taki stelaż i to on tak trzeszczy.
              Chyba to rozkręcę, zapodam taśmę o której pisałem ( 12 PLN w Castoramie) i zobaczę czy pomogło.


              O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

              Komentarz


              • #8
                Koledzy i co udało się Wam ogarnąć to trzeszczenie ?? Mam to samo i nie wiem jak się za to zabrać. Podpowiecie coś??

                Komentarz


                • #9
                  Wiesz szkoda gadać ... ja podokręcałem co się dało w okolicach schowka i dałem taką miękką podkładkę w jednym miejscu pomiędzy plastik i śrubę,
                  To zlikwidowało 90 % skrzypienia .... na 2 tygodnie. Teraz skrzypi jeszcze bardziej. Jak dotknę deski ręką po prawej stronie to wszystko trzeszczy .... Strasznie mnie to wkurza.
                  Kiedyś trzeba było jechać po dziurach by skrzypiało a teraz wystarczy że na idealnie równej drodze hamuję .... Może za mocno podokręcałem ? Będę to chyba wszystko rozbierał ale ciągle nie mam pewności co dokładnie trzeszczy.


                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X