Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piszcząca dmuchawa nawiewu - kupno nowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Piszcząca dmuchawa nawiewu - kupno nowej

    Cześć,
    drugi raz "regeneruję" swoją dmuchawę nawiewu (czyszczenie, smarowanie), zastanawiam się nad kupnem nowej i proszę Was o radę: kupić na allegro za około 120 pln czy super zamiennik ze sklepu stacjonarnego za 180 pln? Myślicie, że jest jakaś różnica pomiędzy tymi dmuchawami?
    Wirus -> 136 KM 310 Nm
    https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

  • #2
    taki sam badziew będzie czy ten z allegro czy ten stacjonarny. za dwa-trzy lata i tak będziesz musiał tam zajrzeć.

    ja rozebrałem swoją na części pierwsze zgodnie z instruktarzem kolegi krzynol i na razie cisza

    Ostatnio edytowany przez oolsztyniak; 1498.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      w o2 przed FL nie trzeba do tej operacji zdejmować schowka. Wystarczy usunąć dolną osłonkę z pianki. Nawiew na nogi należy lekko naciągnąć ręką i dmuchawa wychodzi.

      Komentarz


      • #4
        W 02 FL też nie trzeba wyjmować schowka, wykręciłem tylko dwa wkręty obudowy pod schowkiem aby uzyskać więcej luzu. Może to głupie pytanie i zadałem już je w innym temacie, ale pomóżcie. Powiedzcie do czego służy ten metalowy skobelek na listku od bębna dmuchawy. Myślałem, że to obce ciało i teraz się zastanawiam do czego on służył - do wyrównoważenia bębna, czy może ma jakąś inną funkcję. Czy ma znaczenie brak tego elementu w ręcznym nastawie i pracy dmuchawy i klimy ? Dodam, że to VALEO

        Komentarz


        • #5
          Sony u siebie nic takiego nie widziałem jak blaszka ale wątpie aby było to wyważane. Może jest to jakaś podkładka pod śrubę która nie chcący dostała się do układu i dmuchawa ją wciągnęła. Firmy swojej nie pamiętam ale nr jej 1K1819015C, po przedmuchaniu i oleju póki co jest cisza.
          Wirus -> 136 KM 310 Nm
          https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

          Komentarz


          • #6
            ten skobelek to jest wyważenie wirnika
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              krzynol dzięki za uspokojenie. Ten skobelek przypominał małą przyrdzewiałą spinkę (auto ma 10 lat). Może jak dmuchawa była nowa, to wyważenie miało większe znaczenie. Mimo braku tego skobelka, wydaje mi się, że dmuchawa chodzi jak dotychczas (nie hałasuje).

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X