Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 Tour] Problem ze światłami z tyłu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 Tour] Problem ze światłami z tyłu

    Witam

    Jakiś czas temu w serwisie elektryk zakodował mi tryb amerykański, mimo że w innym serwisie twierdzili że się nie da. Świecą tylko mijania z przodu, przyciemnione. Ale z tyłu świeci mi tylko jedno wsteczne - z prawej strony i jedno przeciwmgielne - też z prawej strony. Dodatkowo nie świecą z obu stron żarówki od pozycyjnych te na dole. Nie wiem czy przed kodowaniem było tak jak należy, bo nie sprawdzałem, a samochód mam stosunkowo niedługo. I teraz pytanie - czy taki stan może być skutkiem złego kodowania czy coś jest nie halo z instalacją? Żadnych błędów żarówek nie ma, a diagnoza jest na pewno włączona. Elektryk który mi to robił jest na urlopie, a ja mam za parę dni badanie techniczne i diagnosta się pewnie przyczepi. Jakieś sugestie? W razie czego dysponuję klonem VCDS-a.

  • #2
    Zacznij od rzeczy łatwych sprawdź czy faktycznie masz sprawne wszystkie żarówki , jeżeli będą OK to sprawdź swoim klonem co masz ustawione w BCM CE09 bajt 18 . Prawdopodobnie osoba zmieniająca to u ciebie robiła to VAS-em lub ODIS -em i wtedy będą same zera (00) ale może też być jakaś wartość i tu jest istotne jaka . Możesz sam przekodować baj 18 w CE 09 na opcje skoda octavia .Jeżeli sam nie czujesz się na siłach to zrobi ci to kumaty kolega z VCDS lub warsztat z w/w sprzętem lub ASO .
    No i dobrze by byś opisał co się dzieje ze światłami we wszystkich opcjach , tzn co jak masz dzienne a co jak mijania bo to jest też istotne i które światła są a których nie ma .
    Zakodowanie bajtu 18 w nie odpowiedniej konfiguracji do swojego auta może dawać różne objawy .
    Przy wszystkich kodowaniach w bajcie 18 zalecam ostrożność bo można narobić niezłego bigosu a w najlepszym wypadku wymieniać popalone żarówki .

    Komentarz


    • #3
      Żarówki są sprawne, przy światłach dziennych (przełącznik na pozycji 0) świeci tylko prawe wsteczne i przyciemnione mijania bez pozycyjnych z przodu i z tyłu, przeciwmgielnego oczywiście nie da się włączyć, a powyższa sytuacja ma miejsce oczywiście przy włączonych przełącznikiem światłach mijania, zapomniałem uściślić Bajtu 18 zgodnie z zaleceniami sam nie ruszałem, ale oczywiście mogę sam go przekodować na octavię. Tylko jeśli wrócą oryginalne ustawienia, to przy dziennych będą się świecić pozycje z przodu i z tyłu, bo typowego trybu amerykańskiego nie da się podobno uruchomić w Tourze. I jak wtedy poprawnie zakodować żeby przy dziennych tył się nie świecił, ale żeby przy włączonych przełącznikiem światłach mijania wszystko działało jak należy?
      A kodowanie będę mógł sprawdzić po powrocie z pracy, ale z tego co kojarzę to było 00, bo z ciekawości sprawdzałem czy coś sie tam pojawiło po zabiegach gościa z ASO.
      Ostatnio edytowany przez erkom; 43706.

      Komentarz


      • #4
        Tour ma elektronikę z OIIFL.
        Na 99% można uruchomić prawidłowo tryb amerykański, tak, żeby palił się tylko przód po zwolnieniu ręcznego.
        Podaj jaki masz sterownik centralnej elektryki 09.
        Baj 18 dla OIIFL bez drzwi elektrycznych z tyłu - kodowanie 33 (dla sterowników 1K0 937 085 , 086, 087)
        Ostatnio edytowany przez kowaltom99; 6234.

        Komentarz


        • #5
          Sterownik mam taki: 1K0 937 085 P. Rozumiem że 33 to wartość "oryginalna" bez uruchomionego trybu amerykańskiego?

          Komentarz


          • #6
            Bajt 18 odpowiada za oświetlenie dla danego samochodu (przypisanie żarówek dla poszczególnych pinów w sterowniku - tak pisząc w skrócie) .

            Tryb amerykański włącza się poprzez zaptaszkowanie bajt 11 bit 0
            LC,11,0,DRL nieaktywne z hamulcem ręcznym - tryb amerykański

            Komentarz


            • #7
              Wszystko wróciło do normy po zmianie kodowania bajtu 18 na 33. W bajcie 11 miałem już wartość bitu 1, mimo że nie widać tej opcji, z ośmiu widać ze 3 może. A w bajcie 18 też nie miałem na liście rozwijanej wartości 33, musiałem z palca wpisać. W każdym razie pomogło, wielkie dzięki za pomoc A swoją drogą ciekawe co zakodował elektryk w ASO że się tak pomerdało. Jeszcze dwa pytania, czy przeciwmgielne powinno świecić tylko jedno, a wsteczne oba? I drugie pytanie - czy da się w klonie VCDS "odkryć" jakoś te opcje, które nie są widoczne, tzn co dokładnie jest przypisane do poszczególnych bitów?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez erkom Zobacz wpis
                . Jeszcze dwa pytania, czy przeciwmgielne powinno świecić tylko jedno, a wsteczne oba? I drugie pytanie - czy da się w klonie VCDS "odkryć" jakoś te opcje, które nie są widoczne, tzn co dokładnie jest przypisane do poszczególnych bitów?
                Teraz światła świecą tak jak powinny , co do vcds i nie opisanych bajtów to wszystko zależy jaką wersję posiadasz .Do wersji 11.6 można temu zaradzić przez podmianę plików labels z opisami nie widocznych bajtów , a nawet możesz edytować już istniejące .Na forum temat już poruszany .

                Komentarz


                • #9
                  Można wkleić do katalogu vcds/labels/user swoje pliki lbl. Poszukaj na chomiku kolega lusob udostepnia. Lub podaj swojego maila ti Ci prześlę. Pliki lbl można edytować w notatniku.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                    Teraz światła świecą tak jak powinny , co do vcds i nie opisanych bajtów to wszystko zależy jaką wersję posiadasz .Do wersji 11.6 można temu zaradzić przez podmianę plików labels z opisami nie widocznych bajtów , a nawet możesz edytować już istniejące .Na forum temat już poruszany .
                    Mam wersję 17.1.3, więc chyba nic z tego.

                    Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                    Można wkleić do katalogu vcds/labels/user swoje pliki lbl. Poszukaj na chomiku kolega lusob udostepnia. Lub podaj swojego maila ti Ci prześlę. Pliki lbl można edytować w notatniku.
                    Chyba nie będą pasować do mojej wersji

                    Komentarz


                    • #11
                      Wersja nie ma znaczenia. Do katalogu user można wklejać własne pliki, tylko muszą być lbl a nie clb.

                      Komentarz


                      • #12
                        Dzięki za informację, spróbuję.

                        Komentarz


                        • #13


                          Jest jeszcze inne rozwiązanie , używać samego Lcode wykorzystując same zmodyfikowane pliki lbl , a potem po wygenerowanym kodowaniu wkleić już gotowe kodowanie do programu .

                          Komentarz


                          • #14
                            Tu wrzuciłem pliki, które mam u siebie w VCDS w katalogu USER.
                            To są tylko wybrane pliki, które są mi potrzebne do mojej OIIFL
                            Dropbox - File Deleted - Simplify your life

                            są pliki do kodowania modułu 09 oraz ABS uzupełnione o dodatkowe opisy

                            Komentarz


                            • #15
                              kowaltom99 dzięki za pliki. Zobaczymy co nowego dopisałeś.
                              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                              ​​​
                              Grzegorz

                              Moja Ambitna Czarnula

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                                Tu wrzuciłem pliki, które mam u siebie w VCDS w katalogu USER.
                                To są tylko wybrane pliki, które są mi potrzebne do mojej OIIFL
                                Dropbox - File Deleted - Simplify your life

                                są pliki do kodowania modułu 09 oraz ABS uzupełnione o dodatkowe opisy
                                Dzięki dobry człowieku

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                                  kowaltom99 dzięki za pliki. Zobaczymy co nowego dopisałeś.
                                  Zbyt dużo nowego to nie ma, to są w większości pliki kolegi lusob. - jedynie wstawiłem trochę danych do pliku kodowania ABS - kodowanie nr VIN w sterowniku (ale już kiedyś wrzucałem to na forum)
                                  W pliku sterownika 09 wrzuciłem dane znalezione na jakimś niemieckim forum, niektórych opisów nie byłem w stanie przetłumaczyć.
                                  Bity zaznaczone ??? - nie wiadomo dokładnie co to jest - może ktoś poprawi.
                                  Ostatnio edytowany przez kowaltom99; 6234.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez erkom Zobacz wpis
                                    Wszystko wróciło do normy po zmianie kodowania bajtu 18 na 33. W bajcie 11 miałem już wartość bitu 1, mimo że nie widać tej opcji, z ośmiu widać ze 3 może. A w bajcie 18 też nie miałem na liście rozwijanej wartości 33, musiałem z palca wpisać. W każdym razie pomogło, wielkie dzięki za pomoc A swoją drogą ciekawe co zakodował elektryk w ASO że się tak pomerdało. Jeszcze dwa pytania, czy przeciwmgielne powinno świecić tylko jedno, a wsteczne oba? I drugie pytanie - czy da się w klonie VCDS "odkryć" jakoś te opcje, które nie są widoczne, tzn co dokładnie jest przypisane do poszczególnych bitów?



                                    Witam
                                    jak ręcznie wprowadzić zmiany w bajcie 18 żeby mieć tryb amerykański bo w tym bajcie nic nie wyświetla się ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez olovip11 Zobacz wpis

                                      Witam
                                      jak ręcznie wprowadzić zmiany w bajcie 18 żeby mieć tryb amerykański bo w tym bajcie nic nie wyświetla się ?
                                      Ponizej masz odpowiedź. Bajtu 18 się generalnie nie rusza. Chyba, że lubisz problemy.

                                      Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
                                      Bajt 18 odpowiada za oświetlenie dla danego samochodu (przypisanie żarówek dla poszczególnych pinów w sterowniku - tak pisząc w skrócie) .

                                      Tryb amerykański włącza się poprzez zaptaszkowanie bajt 11 bit 0
                                      LC,11,0,DRL nieaktywne z hamulcem ręcznym - tryb amerykański
                                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                      ​​​
                                      Grzegorz

                                      Moja Ambitna Czarnula

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                                        Bajtu 18 się generalnie nie rusza. Chyba, że lubisz problemy.
                                        Grzegorz dobre gada
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tryb amerykański nie w 18 Bajcie
                                          Skoda Octavia II FL
                                          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            tylko że ja tu nic takiego nie widzę tylkobit 2,3,7

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              W polu Binary zmieniasz ostatnie zero na jedynkę.
                                              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                              ​​​
                                              Grzegorz

                                              Moja Ambitna Czarnula

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Możesz mi to wytłumaczyć ? które to jest miejsce ?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez olovip11 Zobacz wpis
                                                  Możesz mi to wytłumaczyć ?
                                                  Przecież pisałem wyżej. W Bajcie 11 w polu Binary gdzie masz zera i jedynki zmieniasz ostatnie 0 na 1. Wychodzisz i ESCAPE i zatwierdzasz kodowanie
                                                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                  ​​​
                                                  Grzegorz

                                                  Moja Ambitna Czarnula

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X