Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

2.0 TDI BKD Silnik nie odpala

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 2.0 TDI BKD Silnik nie odpala

    Witam.
    Przeszukuję forum i nie widzę nic konstruktywnego w związku z tym zakładam nowy wątek.
    Otóż w sobotę wróciłem z trasy i pozostawiłem skodzinę na dworze w niedzielę ok 17 próbuję odpalić i nic.
    Rozrusznik kręci ale odpalić nie chce. Było ok 23 stopnie więc świece raczej odpadają. Pomyślałem może paliwo w związku z tym odkręciłem obudowę filtra paliwa i paliwo ze zbiornika jest pompowane przy każdym przekręceniu kluczykiem więc ok. Problem w tym, że ropa jest czarna jak i filtr.
    Na forum znalazłem informację, że najczęściej w takim przypadku padnięta jest pompa vacum, ale czy jej awaria może powodować również nie odpalanie ?
    Nie posiadam programu oraz kabelka do diagnostyki, a wydzwaniając kilku mechaników nawet tych mobilnych problem jest z ich chęciami do pracy.
    Czy jest mi ktoś w stanie pomóc albo kogoś polecić? Ogólnie autko pozostało koło lotniska w Gdańsku.
    Rocznik 2006. Przebieg 308 tyś.

  • #2
    Inna marka i silnik. W Kia Ceed znajomy w pracy miał takie same objawy. Rozrząd poszedł.
    Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

    Komentarz


    • #3
      Pisz do kolegi krzynol
      Albo dzwoń do niego pod nr 606 839 674 - nr z linka w podpisie kolegi.
      Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        Podobnie miałem w poprzedniej skodzie 1.9 TDI - przyjechałem do roboty, chcę wracać do domu i lipa - powodem była klapka egr
        Moja Skodzina

        Skoda Octavia II -
        Opel Astra III -

        Komentarz


        • #5
          A wtryski nie maja coś z tym wspólnego ?
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
          przedstawiam smerfetke

          Komentarz


          • #6
            i? fajnie jak ktoś prosi o pomoc, a potem nawet nie napisze jak się zakończyło....bardzo kulturalne

            Komentarz


            • #7
              Sprawa wyszła taka, że w silnik się zapowietrzył. Po odpaleniu przy użyciu placka brak problemów.

              Komentarz


              • #8
                po roku
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X