Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej silnikowy 1.8 TSI (branie oleju)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Olej silnikowy 1.8 TSI (branie oleju)

    Witajcie,
    Kupiłem samochód w kwietniu 2016 r. świeżo po wymianie oleju. Do grudnia 2016 roku nie zauważyłem by olej gdzieś ubywał. W grudniu wymieniłem olej, zalałem niemal pod poziom maks. na bagnecie. Dziś oleju miałem ledwo nad poziomem min. (na bagnecie) Dolałem ok. 400 ml. Nie zauważyłem by gdzieś wyciekał olej. Przejrzałem całą miskę i jest sucha. Czy jest możliwe, że po mojej wymianie oleju nagle silnik zaczął brać olej? Od wymiany do dziś zrobiłem 4413 km. Czy może to być spowodowane złym doborem oleju? Zalałem Castrol Edge Titanium FST 5W30 LL Fully Synthetic. Taki mi polecono. W dodatku z tego co widzę Skoda poleca Castrola.
    Proszę o pomoc

  • #2
    zmartwię Cię - 1.8 tsi żre olej hurtowo (ten z czasów OII), niektórzy robili remonty. poszukaj na forum....tematów mnóstwo
    p.s. choć podobno CDAB (a taki masz w avatarze) jest pod tym względem poprawiony względem CDAA
    miłej lektury (niestety):
    [O2] O2 FL 1.8TSI - zużycie oleju - Octavia Club Polska
    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

    Komentarz


    • #3
      Wiem, że ten silnik olej praktycznie pije jak spragniony, ale dziwi mnie, że przez prawie rok nie ubyło nic, a po mojej wymianie w grudniu nagle spadł z poziomu maks. do min. na bagnecie. To mnie zastanawia.
      Dzięki za odpowiedź, będę jeszcze czytał sobie forum.
      Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        Który rok produkcji? Rzeczywiście masz CDAB, czy przypadkowo tak wpisałeś?
        Maciek
        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
        Zapraszamy....

        Komentarz


        • #5
          Produkcja grudzień 2011, pierwsza rejestracja w 2012. Rzeczywiście mam CDAB, ten 152 konny silnik. Wersja samochodu "Family Plus"

          Komentarz


          • #6
            od połowy 2011 są lepsze pierścienie i poprawiony rozrząd w 1.8 tsi. Więc teoretycznie Twój silnik powinien być wolny od problemu chlania oleju. może jakieś uszczelnienie poszło? może coś z uszczelniaczami zaworów? nie zauważyłeś nic niepokojącego?. Na pewno rodzaj producenta oleju nie wpływa na jego spalanie w takich ilościach, gdzie Ci znika w tempie jak w dawnych 1.8 tsi....1l/1000 prawie.
            a jaki masz przebieg? i w jaki sposób użytkujesz auto? w sensie stylu jazdy.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Marckin Zobacz wpis
              Produkcja grudzień 2011, pierwsza rejestracja w 2012. Rzeczywiście mam CDAB, ten 152 konny silnik. Wersja samochodu "Family Plus"
              No to nie powinien brać oleju. Pierścienie już powinny być poprawione.
              Ale Castrol 5w30 to dobry wybór tylko z punktu widzenia ASO, które czerpie z tej współpracy zyski...
              Poczytaj, jeśli znajdziesz czas, siły i chęci...
              Jaki olej do benzyniaka? - Octavia Club Polska
              Maciek
              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
              Zapraszamy....

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                znika w tempie jak w dawnych 1.8 tsi....1l/1000 prawie.
                sew1981 , po 4400 km kolo dolał 400 ml oleju, to jest 0,1 l/1000... to nie ma żadnej tragedii... mój tyle pije po remoncie...
                A o castrolu często można przeczytać, że silnik bierze go więcej... i jeszcze syf zostawia...
                Maciek
                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                Zapraszamy....

                Komentarz


                • #9
                  napisał "Dziś oleju miałem ledwo nad poziomem min. (na bagnecie) Dolałem ok. 400 ml. " autor napisał tylko, że dolał 400 ml, ale do jakiego stanu? między min a max jest tylko 400 ml?. Ile jest między min a max w tym silniku?
                  zakładam że był poprawnie zalany podczas wymiany oczywiście

                  Komentarz


                  • #10
                    Seweryn, ale od wymiany do owej dolewki, jak wynika z pierwszego posta przejechał 4413 km... to moim zdaniem tragedii nie ma... jeszcze...
                    Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                    Maciek
                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                    Zapraszamy....

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                      od połowy 2011 są lepsze pierścienie i poprawiony rozrząd w 1.8 tsi. Więc teoretycznie Twój silnik powinien być wolny od problemu chlania oleju. może jakieś uszczelnienie poszło? może coś z uszczelniaczami zaworów? nie zauważyłeś nic niepokojącego?. Na pewno rodzaj producenta oleju nie wpływa na jego spalanie w takich ilościach, gdzie Ci znika w tempie jak w dawnych 1.8 tsi....1l/1000 prawie.
                      a jaki masz przebieg? i w jaki sposób użytkujesz auto? w sensie stylu jazdy.
                      Przebieg mam teraz 138 tyś. Sprawdzony, oryginalny. Auto jeśli chodzi o użytkowanie, to raczej spokojne, bez szaleństw i przeciągania na obrotach. Zwykle robię kursy po 50 km z prędkością do 120-130 km/h w trasie. Nic niepokojącego nie zauważyłem. Silnik suchy.
                      ​​Wydaje mi się, że to silnik musiał pobrać tyle oleju. Teraz będę dokładnie obserwować stan. Zastanawia mnie to, że poprzednio poziom utrzymywał się stały. Przez 13 tys km nie dodałem nic oleju, a po mojej wymianie już ok. 400ml.
                      ​​​

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                        napisał "Dziś oleju miałem ledwo nad poziomem min. (na bagnecie) Dolałem ok. 400 ml. " autor napisał tylko, że dolał 400 ml, ale do jakiego stanu? między min a max jest tylko 400 ml?. Ile jest między min a max w tym silniku?
                        zakładam że był poprawnie zalany podczas wymiany oczywiście
                        Dolałem 400 ml do poziomu jaki wlałem przy wymianie oleju w grudniu czyli pod maks.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Marckin Zobacz wpis

                          Przebieg mam teraz 138 tyś. Sprawdzony, oryginalny. Auto jeśli chodzi o użytkowanie, to raczej spokojne, bez szaleństw i przeciągania na obrotach. Zwykle robię kursy po 50 km z prędkością do 120-130 km/h w trasie. Nic niepokojącego nie zauważyłem. Silnik suchy.
                          ​​Wydaje mi się, że to silnik musiał pobrać tyle oleju. Teraz będę dokładnie obserwować stan. Zastanawia mnie to, że poprzednio poziom utrzymywał się stały. Przez 13 tys km nie dodałem nic oleju, a po mojej wymianie już ok. 400ml.
                          ​​​
                          Jak po 4400 km dolałeś 400 ml oleju, to uważam, że nie ma żadnych powodów do niepokoju... Zmień za jakiś czas tego castrola i poobserwuj wtedy... Poczytaj wątek olejowy, a przestaniesz słuchać tego co aso twierdzi o najlepszym oleju.
                          Maciek
                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                          Zapraszamy....

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis

                            Jak po 4400 km dolałeś 400 ml oleju, to uważam, że nie ma żadnych powodów do niepokoju... Zmień za jakiś czas tego castrola i poobserwuj wtedy... Poczytaj wątek olejowy, a przestaniesz słuchać tego co aso twierdzi o najlepszym oleju.
                            Dzięki, zmienię na pewno. Już teraz czytam, że lepszy jest Motul i przy następnej wymianie chyba tym zaleję silnik.

                            Komentarz


                            • #15
                              Kolego jest dokładnie jak napisali Ci inni wcześniej, bo po 1 to nic niepokojącego że dolałeś tylko 400ml po prawie 4500km, a pod 2 po zmianie oleju choćby właśnie na motul, też odczujesz różnicę, tylko kupuj w sprawdzonym źródlę, bo lubią "podszywać się" pod Motula. A swoją drogą to co miałeś zalane wcześniej, że przez 13 000km nie robiłeś dolewki?! Castrol czy coś innego?

                              Komentarz


                              • #16
                                e to faktycznie tragedii nie ma, jak uzupełnione tym 400 ml do stanu takiego jak po wymianie, 100 ml/ 1000 tragedii nie robi. To może być wina "marnego" oleju faktycznie,a zużycie jest akceptowalne. Śpij spokojnie. po zmianie na inny zobacz jak jest. p.s. myślałem, że zakres między min a max jest więcej poprostu niż 400 ml. looz.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez River Zobacz wpis
                                  Kolego jest dokładnie jak napisali Ci inni wcześniej, bo po 1 to nic niepokojącego że dolałeś tylko 400ml po prawie 4500km, a pod 2 po zmianie oleju choćby właśnie na motul, też odczujesz różnicę, tylko kupuj w sprawdzonym źródlę, bo lubią "podszywać się" pod Motula. A swoją drogą to co miałeś zalane wcześniej, że przez 13 000km nie robiłeś dolewki?! Castrol czy coś innego?
                                  Kupię na pewno w pewnym źródle. Mam w okolicy fajny zaufany sklep Myślę, że przejadę jeszcze z 5 tys. km i zmienię olej, żeby odejść od Castrola.
                                  Poprzednio był zalany Mobil1 5w30, nie pamiętam dokładnie parametrów oleju. Gdzieś mam etykietę w garażu.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                    e to faktycznie tragedii nie ma, jak uzupełnione tym 400 ml do stanu takiego jak po wymianie, 100 ml/ 1000 tragedii nie robi. To może być wina "marnego" oleju faktycznie,a zużycie jest akceptowalne. Śpij spokojnie. po zmianie na inny zobacz jak jest. p.s. myślałem, że zakres między min a max jest więcej poprostu niż 400 ml. looz.
                                    Już jestem spokojny, ale jeszcze wczoraj i dzisiaj się trochę martwiłem. Przy następnej wymianie zmienię na inny i będę obserwował branie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dziękuję koledzy za pomoc

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Spox
                                        p.s. zrób płukankę przed wymianą i zalej jakieś Liqui Moly, Motula, czy coś w ten deseń.
                                        o coś takiego zastosuj przed zlaniem:
                                        Page not found - K2
                                        Ja w tdi przeważnie jeździłem na Castrolu Edge do PD i nie miałem żadnych objawów złych, ani nadmiernego brania, ale koledzy często marudzą na ten olej, może się zepsuł, albo tsi go nie chce
                                        Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                          Spox
                                          p.s. zrób płukankę przed wymianą i zalej jakieś Liqui Moly, Motula, czy coś w ten deseń.
                                          o coś takiego zastosuj przed zlaniem:
                                          Page not found - K2
                                          Ja w tdi przeważnie jeździłem na Castrolu Edge do PD i nie miałem żadnych objawów złych, ani nadmiernego brania, ale koledzy często marudzą na ten olej, może się zepsuł, albo tsi go nie chce
                                          Pierwsze słyszę o płukaniu silnika. Jest to bezpieczne? Nic się nie będzie działo jak silnik będzie chodził razem z tym środkiem (przed wymianą oleju) ?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Robie płukanki zawsze przed wymianą i tylko na zdrowie dla silnika zrobisz.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Marckin, płukanki są bezpieczne i jak pisze prezes, wypłukują syf z kanałów. Jak masz w miarę nowe auto (z przebiegiem nie wynoszącym 500tkm) i nie wali po uszczelkach przede wszystkim oleum, to tylko pomaga mu na zdrowie ja też w zasadzie robię i robiłem co wymiana płukankę w każdym motorze, czasami co dwie wymiany jak zapomniałem/zapomnę kupić.
                                              wlewasz to do ciepłego motoru zaraz przed wymianą, chodzi z 10-15 minut na jałowym i potem zlewa się olej już. Nie jeździ się na tym.
                                              W Twoim wypadku wręcz jest to wskazane, z racji na niewiadome właściwości owego Castrola piszesz, że masz szczelny motor, z normalnym przebiegiem, to nie masz czego się obawiać

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Marckin Zobacz wpis
                                                Witajcie,
                                                Kupiłem samochód w kwietniu 2016 r. świeżo po wymianie oleju. Do grudnia 2016 roku nie zauważyłem by olej gdzieś ubywał. W grudniu wymieniłem olej, zalałem niemal pod poziom maks. na bagnecie. Dziś oleju miałem ledwo nad poziomem min. (na bagnecie) Dolałem ok. 400 ml. Nie zauważyłem by gdzieś wyciekał olej. Przejrzałem całą miskę i jest sucha. Czy jest możliwe, że po mojej wymianie oleju nagle silnik zaczął brać olej? Od wymiany do dziś zrobiłem 4413 km. Czy może to być spowodowane złym doborem oleju? Zalałem Castrol Edge Titanium FST 5W30 LL Fully Synthetic. Taki mi polecono. W dodatku z tego co widzę Skoda poleca Castrola.
                                                Proszę o pomoc
                                                Kolego przyczyna wzięcia oleju przez silnik mógł być tez za duzy poziom oleju. Możesz sprawdzić tez turbine, czy nie jest zapocona (waz olejowy lubi puszczać) I koniecznie zmień tego castrola na cos lepszego np: LM 0w40 lub Motula 0w40 wyjdzie na zdrowie silnika i wymiana co 10 tys km i będzie dobrze.
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-gregor7

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jakie to szczęście że mam BZB. Przeglady olejowe co 30 tys. / 2 lata , żadnych płukanek ani specjalnych olejów. Nigdy nie dolałem ani grama oleju pomiędzy przeglądami


                                                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X