Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana listwy MED OMEGAS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana listwy MED OMEGAS

    Zamieszczone przez promader
    w końcu ukończone wnętrze i dopełniony chrom pakiet...kilka fotek przedsmak jutrzejszej mini sesji...
    ]Obrazek"]Link
    ]Obrazek"]Link
    ]Obrazek"]Link
    ]Obrazek"]Link
    Już wiem czyim środkiem się jarałem jak znalazłem te zdjęcia w googlach ;-) mam zamiar robić tak samo ale wpadnie jeszcze czarny sufit oraz plastiki. Powinno wyjść fajne odcięcie czarnego od szarych plastików z połączeniem czarnej tapicerki. Jesteś kolego w kraju czy w Norwegii to może bym w LBN obejrzał jak to na żywo wygląda. Masz tą samą wersję wyposażeniową co ja tyle, że w kombi :-) Podrawiam i szerokiej drogi piękny przedlift po przeróbkach na lift :wink: też tak chce :twisted: super

  • #2
    [O2] Wymiana listwy MED OMEGAS

    Cześć,

    Potrzebuje zweryfikowac informacje jakie przekazano mnie w serwisie lpg. Otóż mam problem z wtryskiwaczem w listwie MED omegas (4 cylindry- czarne wtryski). Pan z serwisu powiedział mi że listwy MED to szajs i nie ma sensu wymiana pojedynczego wtrysku ale najlepiej zrobić wymiane całej listwy. Zaproponowano mi listwe KEIHIN (jako jedną z najlepszych) a całośc wymiany miała by się zamknąć w koszcie 1200/1300 pln. Pytanie moje czy wskazówki z warsztatu to "naciąganie" czy powszechna praktyka. Nie ma problemu żebym wydał tą kasę ale nie lubie (jak chyba każdy) być naciąganym. Na instalacji zrobiłem raptem 90tys. km, a że się na tym nie znam to postanowiłem zaciągnąć zdania u praktyków. Czy ktoś moze mi podpowiedzieć czy godzić się na tą wymianę ?

    Komentarz


    • #3
      Widzę, że jesteś z moich okolic. Możesz napisać, który gazownik zalecił taką wymianę?
      Moja FLka:

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

      Komentarz


      • #4
        Landi renzo wprowadziło poprawione wtryskiwacze MED odpowiednikiem czarnych w są niebieskie, cena za sztukę około 200 złotych, więc listwa około 800. Przy takim przebiegu wymienia się raczej wszystkie cztery.
        Na forum kilka osób zmieniło wtryskiwacze na Barrcudy koszt listwy około 300 złotych.
        Forum - Octavia Club Polska

        Komentarz


        • #5
          @Xcracer
          Gazownik był z Katowic, nie szukałem u nas w okolicy. Czy ewentualnie znasz ceny z rejonu Zawiercia/Myszkowa ?

          @Logan_x
          Czyli z tymi niebieskimi zmieściłbym się w cenie (+robocizna) 1000 pln ?

          A czy te Keihiny są lepsze od tych niebieskich MED LR ? Może warto dać te 200 pln więcej ??

          Komentarz


          • #6
            Strasznie drogie te ori wymiany. Ja w ex 01 miałem reg fast niebieskie Link kpl. kosztuje ok 130zł. I z tego co wiem to auto już ok 90 tys na nich zrobiło bez najmniejszego problemu.
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piotrek_os
              Strasznie drogie te ori wymiany. Ja w ex 01 miałem reg fast niebieskie Link kpl. kosztuje ok 130zł. I z tego co wiem to auto już ok 90 tys na nich zrobiło bez najmniejszego problemu.
              Podobno zanim Landi przeniosło produkcje do Chin Medy spokojnie starczały na 100 kkm.

              Komentarz


              • #8
                piotrek_os, Reg to najtansza listwa i niestety dzwoni jak cholera

                KEHIN to najwyzsza polka, mozliwe ze przezyja dlugo, pytanie czy warto w taka inwestowac, czy lepiej zmienic na Hany lub Barracudy i dorobic czujnik cisnienia/tempereatury gazu, bo fabrycznie jest on w listwie.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Wysłany: Wczoraj 19:47
                  @Xcracer
                  Gazownik był z Katowic, nie szukałem u nas w okolicy. Czy ewentualnie znasz ceny z rejonu Zawiercia/Myszkowa ?
                  Pytałem ponieważ wielu znajomych zakładało gaz tutaj:

                  Just a moment...

                  Wszyscy chwalą sobie jakość montażu, nie słyszałem żeby ktoś narzekał. Możesz zadzwonić i dopytać o cenę.
                  Moja FLka:

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                  Komentarz


                  • #10
                    Podjąłem decyzję jednak zainwestuje w te KEIHINY. Zdam relacje z pracy tej listwy

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam

                      Jak tam po wymianie ?

                      Ja mam jeszcze czarne medy poki co.
                      Przy około 40tys zaczal wywalac blad spalin-zolty silniczek- podjechalem do gazownika i stwierdził iz drugi zaczyna przelewac nieco.
                      Poprawil mape i jak do tej pory wszystko smiga.
                      Uprzedził jednak iz jak teraz sie zapali to wtryski do wymiany.
                      Zasiegnalem wiedzy i okazuje sie iz wymiana listwy nie jest konieczna.
                      Wystarczy -mozna-wymienic same wtryski
                      Ja chyba wstawie niebieskie
                      Widzialem po 175pln za sztuke czyli 750 plus strojenie
                      pozd

                      Komentarz


                      • #12
                        michal10381, TU masz całą listwę komplet z czujnikiem.

                        [ Dodano: Sob 03 Sty, 15 17:14 ]
                        Zamieszczone przez michal10381
                        Ja chyba wstawie niebieskie
                        to oczywista oczywistość, bo jakbyś wstawił czarne to byłby strzał w stopę...
                        Ja bym wymieniał całą listwę z uwagi na nowy MAPSensor.
                        Po wymianie obowiązkowa kalibracja mapy bo wtryski mają inną charakterystykę niż czarne...

                        U mnie też ostatnio był objaw na wolnych przy zatrzymaniu się na światłach jakby chodził na 3garach i było to jednorazowo... Jak będzie częściej to sprawdzę na benzynie jak będzie OKi to zapewne wtryski MED i wymienię komplet niebieskie z listwą... Przebieg mam mały bo niecałe 24.000km, a już jeden MED był wymieniany przy 7.000km na gwarancji... qrwa, ale syf...
                        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                        Komentarz


                        • #13
                          To jakaś porażka, po 7000 wymiana wtrysków!, czyli na 1 wymianę oleju 2 wymiany wtrysków, ale ekonomia!

                          Komentarz


                          • #14
                            Re: Wymiana listwy MED OMEGAS

                            Zamieszczone przez waxman
                            Cześć,

                            Potrzebuje zweryfikowac informacje jakie przekazano mnie w serwisie lpg. Otóż mam problem z wtryskiwaczem w listwie MED omegas (4 cylindry- czarne wtryski). Pan z serwisu powiedział mi że listwy MED to szajs i nie ma sensu wymiana pojedynczego wtrysku ale najlepiej zrobić wymiane całej listwy. Zaproponowano mi listwe KEIHIN (jako jedną z najlepszych) a całośc wymiany miała by się zamknąć w koszcie 1200/1300 pln. Pytanie moje czy wskazówki z warsztatu to "naciąganie" czy powszechna praktyka. Nie ma problemu żebym wydał tą kasę ale nie lubie (jak chyba każdy) być naciąganym. Na instalacji zrobiłem raptem 90tys. km, a że się na tym nie znam to postanowiłem zaciągnąć zdania u praktyków. Czy ktoś moze mi podpowiedzieć czy godzić się na tą wymianę ?

                            ja dziś byłem na diagnozie w aso marszałek czestochowa. diagnoza ta sama - wymiana wtryskiwaczy (4 szt) były zamontowane fabrycznie czarne i juz zaczeło lac. przebieg 160kkm, wymiana w aso z robocizna 1400-1500zł, ale....... mozna to zrobić za 800 - 1000zł. pojezdziłem popytałem i bede mi robic w sobote za 800zł.

                            [ Dodano: Czw 08 Sty, 15 21:35 ]
                            Zamieszczone przez Rosomak
                            michal10381, TU masz całą listwę komplet z czujnikiem.

                            [ Dodano: Sob 03 Sty, 15 17:14 ]
                            Zamieszczone przez michal10381
                            Ja chyba wstawie niebieskie
                            to oczywista oczywistość, bo jakbyś wstawił czarne to byłby strzał w stopę...
                            Ja bym wymieniał całą listwę z uwagi na nowy MAPSensor.
                            Po wymianie obowiązkowa kalibracja mapy bo wtryski mają inną charakterystykę niż czarne...

                            U mnie też ostatnio był objaw na wolnych przy zatrzymaniu się na światłach jakby chodził na 3garach i było to jednorazowo... Jak będzie częściej to sprawdzę na benzynie jak będzie OKi to zapewne wtryski MED i wymienię komplet niebieskie z listwą... Przebieg mam mały bo niecałe 24.000km, a już jeden MED był wymieniany przy 7.000km na gwarancji... qrwa, ale syf...


                            a czy moża wymienić same wtryskiwacze???? czy trzeba z cała to obudową delej znawą listwą???
                            bo mi zaproponowano tylko wymianę samych wtryskiwaczy - nikt nie mówił o jakieś listwie.

                            [ Dodano: Czw 08 Sty, 15 21:35 ]
                            Zamieszczone przez Rosomak
                            michal10381, TU masz całą listwę komplet z czujnikiem.

                            [ Dodano: Sob 03 Sty, 15 17:14 ]
                            Zamieszczone przez michal10381
                            Ja chyba wstawie niebieskie
                            to oczywista oczywistość, bo jakbyś wstawił czarne to byłby strzał w stopę...
                            Ja bym wymieniał całą listwę z uwagi na nowy MAPSensor.
                            Po wymianie obowiązkowa kalibracja mapy bo wtryski mają inną charakterystykę niż czarne...

                            U mnie też ostatnio był objaw na wolnych przy zatrzymaniu się na światłach jakby chodził na 3garach i było to jednorazowo... Jak będzie częściej to sprawdzę na benzynie jak będzie OKi to zapewne wtryski MED i wymienię komplet niebieskie z listwą... Przebieg mam mały bo niecałe 24.000km, a już jeden MED był wymieniany przy 7.000km na gwarancji... qrwa, ale syf...


                            a czy moża wymienić same wtryskiwacze???? czy trzeba z cała to obudową delej znawą listwą???
                            bo mi zaproponowano tylko wymianę samych wtryskiwaczy - nikt nie mówił o jakieś listwie.
                            Reni

                            Komentarz


                            • #15
                              reni,
                              zobacz tu : >>klik<< lub tu :
                              >>klik<<

                              ja już zakupiłem Baracudy - wkrótce "operacja" MED-y jeszcze działają, lecz nie podoba mi się ich praca a nie stać mnie na nieoczekiwane awarie.

                              Keihin czytałem że super oh i ach ... ale czy warto ? :roll:
                              co warsztat to inna opinia. a jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o .... :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech

                              :!:
                              OII sprzedana


                              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez reni
                                a czy moża wymienić same wtryskiwacze???? czy trzeba z cała to obudową delej znawą listwą???
                                można same wtryski...
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mam pytanie odnośnie ewentualnej awarii wtryskiwaczy. Rozumiem, że jak mi padną i przełącze na Pb to będę jeździł normalnie bo rozumiem że jedne z drugimi nie mają nic wspólnego ??
                                  Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez howard
                                    rozumiem że jedne z drugimi nie mają nic wspólnego ??
                                    o ile awaria dotyczy instalacji LPG to przełączysz na Pb i będzie jeździł jak bez gazu...
                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Rosomak
                                      Zamieszczone przez howard
                                      rozumiem że jedne z drugimi nie mają nic wspólnego ??
                                      o ile awaria dotyczy instalacji LPG to przełączysz na Pb i będzie jeździł jak bez gazu...
                                      tak, chodzi mi o styację jak będę miał problemy z MED-ami od gazu. Czyli nie będzie trzeba odrazu gnać i wymieniać wtryski.

                                      Swoją drogą nie do pomyślenia, że w instalacji za 4500 padają wtryski po przejechaniu 5000km. Takie sytuacje niestety miały miejsce i to nie są sporadyczne przypadki. Ja jeżdzę 2,5 roku i mam narazie przejechane 17 tyś.km, ale jak widać to nie jest żadnym wyznacznikiem :-)
                                      Jak padną po 60 czy 80 tyś. to ok bo po takim przebiegu maja prawo, ale jak u co niektórych 5 czy 10 tyś km. to już niewesoło :-)
                                      Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez howard
                                        Swoją drogą nie do pomyślenia, że w instalacji za 4500 padają wtryski po przejechaniu 5000km
                                        Wiesz, ta cena nie jest odzwierciedleniem jakości. Raczej opłatą za logo producenta. Przy okazji slogany takie jak instalacja "fabryczna", "zalecana", "dostosowana pod silnik" robią swoje.
                                        Potem niektórzy wyśmiewają "składaki" - a że te działają lepiej, są łatwiejsze i tańsze w serwisowaniu i ew. naprawach to już przemilczą
                                        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Andrzej.P
                                          Zamieszczone przez howard
                                          Swoją drogą nie do pomyślenia, że w instalacji za 4500 padają wtryski po przejechaniu 5000km
                                          Wiesz, ta cena nie jest odzwierciedleniem jakości. Raczej opłatą za logo producenta. Przy okazji slogany takie jak instalacja "fabryczna", "zalecana", "dostosowana pod silnik" robią swoje.
                                          Potem niektórzy wyśmiewają "składaki" - a że te działają lepiej, są łatwiejsze i tańsze w serwisowaniu i ew. naprawach to już przemilczą
                                          Jasne, że cena to dodatkowo marża Ladni Renzo i Skody, ale nawet na najtańszych instalacjach gazowych nie powinny się zdarzać. Nie mówie o sporadycznych przypadkach bo to się może zdarzyć każdemu itd ludzie kupują auta za 200, 300 tyś i też czasami nie udaje im się dojechać z salonu do domu (znam przypadek Mercedesa E klasy), ale problem nie powinien być nagminny jak w skodzie gdzie każdy o tym mówi ...

                                          kończąc tak jak w opisie poniżej w stopce ... u mnie narazie nic i oby tak dalej :-)
                                          Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Do tego jeszcze dorzuciłbym kwestie montażu instalacji, który to w Skodzie nie jest specjalnie zgodny ze sztuką - co w dalszej kolejności też ma wpływ na całokształt pracy instalki.
                                            Zamieszczone przez howard
                                            u mnie narazie nic i oby tak dalej
                                            U mnie podobnie
                                            Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                            FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Andrzej.P
                                              U mnie podobnie
                                              A ile masz przejechane na LPG i czy od początku był założony ??
                                              Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Przebieg na gazie dwadzieścia parę tys. km. Auto kupiłem używane i zaraz po zakupie zakładałem gaz (składowe jak w podpisie).
                                                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Andrzej.P a ile ma teraz przejechane ??
                                                  Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X