Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] panewki do BXE orginały z ASO czy zamiennki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ozdar wymieniałes profilaktycznie panewki czy tylko sprawdzenie? Jaki przebieg i jaki był stan panewek?

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Ozdar
      Tak też odpowiadała mi większość mechaników, gdy chciałem u siebie poruszyć panewki.
      Po przeczytaniu kilku tematów na forum zastanawiałem się nad wymianą panewek, ale nic jeszcze nie zrobiłem.

      Przebieg mojego samochodu w aktualnej chwili to 68k km. 2008 rok.

      Komentarz


      • #28
        Witam, pomykam sobie OII; 1.9 BXE z roku 2007/08. najechane 138 tyś. Z tego co wyczytałem jestem w grupie ryzyka w temacie panewek. Rozmawiałem wstępnie z moim mechaniorem i potwierdził, że w tym silniku takie sytuacje się zdarzają. Zaproponował mi wymianę kompletu panewek na nowe oryginały w cenie 510 zł. + ~ 400 zł. robocizna. Będę wdzięczny za info ile kosztowało to u innych ?

        Komentarz


        • #29
          grubsze koszty:
          panewki 290zł
          śruby aso 116,56zł

          400zł na zdjęcie miski trochę sporo :lol:

          Forum - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #30
            panewki oryginały 425zł
            śruby 100zł
            do tego silikon do uszczelnienia miski
            ja za robocizne po znajomosci zapłaciłem 300zł normalna stawka to podobno 400-500zł

            z operacja warto poczekac do przeglądu z wymiana oleju.

            Komentarz


            • #31
              Kontynuując watek panewek.
              Właściwości i wymagania techniczne panewek sputterowych - część 3 - MotoFocus.pl ... ch-czesc-3
              Pod linkiem info, warto przeczytać art ponieważ panewki sputterowe ***** się oprócz wytrzymałości również pewnymi wymaganiami. Pytanie czy ktoś przed wymianą płukał silnik?

              Komentarz


              • #32
                Z tego co ustaliłem u kilku niezależnych mechaników parę lat temu, jak miałem Octavię II 1.9 TDI BXE najczęściej problem z panewkami dotyczył aut z roczników 2006-2008 (produkcja). Większe ryzyko uszkodzenia jest w autach z przeglądami olejowymi w systemie longlife. Zatem w rocznikach 2004-2005 i od 2009 r. można zastanawiać się nad wymianą a w najbardziej narażonych rocznikach chyba nie ma co ryzykować. Ja swoim 1.9 TDI dojechałem do 234 000 km i nic z panewkami się nie działo - nie wymieniłem ich finalnie, ale moje auto było z rocznika 2005 i miało od nowości regularnie wymieniany olej co 15 000 km.
                Obecnie dostępne oryginalne panewki są już poprawione i można je bezpiecznie montować.
                Nissan Sunny N14-> Nissan Almera N15-> Skoda Octavia II
                Dołączyła do rodziny Skoda Octavia II FL Kombi

                Komentarz


                • #33
                  Ja panewki od razu zrobiłem po kupnie auta z rodziny które jeździło na LongLife. o2 2008 122tys przejechane. Panewki 360 Kolbena, Śruby 100, Filtr Oleju 25, Olej 150, i robota 200zł. Zrobiłem bo wolałem mieć spokojną głowę i nie martwić się, że kiedyś stanie z korbą obok.

                  Komentarz


                  • #34
                    Wymieniłem i swoje. Czego się nie robi dla spokoju mając samochód z 2008 roku. Przebieg 55 500 km. Były KS-y. Okazało się że w stanie idealnym. Góra i dół bez śladów zużycia (podtarć) idealnie srebrna powierzchnia. Założone zostały Glyco sputter i oczywiście nowe śruby. Samochód zawsze jeździł na wymianach oleju około 12500 km (oprócz pierwszej po około 7500 km trzy pirwsze zmiany olej 5W30 ostatnie 5W40). Przed zmianą panewek zrobione płukanie z płukanką LM. Zrobione u Roberta z wszelkimi zasadami staranności, dokładności i czystości.
                    Pozdrawiam,

                    Komentarz


                    • #35
                      prezes113, a mój szkodnik 2010 jak wygląda w statystyce felernych panewek ?

                      Komentarz


                      • #36
                        gruto, nie ma statystyk cza rozebrac i zobaczyc moja jest z 12.2009 i panewki byly wytarte po ok 90 tys jak dobrze pamietam auto mam od nowosci

                        Komentarz


                        • #37
                          Ja mam nastukane zaledwie 118 tyś - pewne, że tyle jest ( sprawdzone pochodzenie, ale to pozostawiam na inny wątek ). Samochod z roku 2007 , BXE... teoretycznie naleze więc do "zagrożonych" - nic podejrzanego sie nie dzieje, silnik cyka jak nowy. I co ... wymieniać panewki ???

                          Komentarz


                          • #38
                            Wymieniłem dla świętego spokoju ,stare były dobre,miałem 172 tysiące przebiegu oryginalnego,blok silnika był Made in Germany,rok produkcji silnika to chyba koniec 2006,auto było składane w Vrchlabí jako 4x4. Zrobiłem to w ASO i jedno wiem ,że nie dałbym tej roboty pierwszemu lepszemu mechanikowi.Po rozmowach z nimi zrozumiałem,że maja blade pojecie o temacie a liczy się dla nich tylko kasa i najchętniej duża.

                            Komentarz


                            • #39
                              Octava4x4, ile policzyło sobie ASO za wymianę panewek?

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez alan78
                                Ja mam nastukane zaledwie 118 tyś - pewne, że tyle jest ( sprawdzone pochodzenie, ale to pozostawiam na inny wątek ). Samochod z roku 2007 , BXE... teoretycznie naleze więc do "zagrożonych" - nic podejrzanego sie nie dzieje, silnik cyka jak nowy. I co ... wymieniać panewki ???
                                Sprawdzić jak wyglądają ale już przy przelot ach 200 tys to powinny być dobre. Siadają przy 100 tys czasami do 150 da się doczlapac. Mój bls ma 254 tys i jest z 2007 r i jest okej. Wymiana nie oznacza ze będzie dobrze na zawsze. Zależy na jakiej marki się wymienia te panewki.
                                G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez wesol
                                  Wymiana nie oznacza ze będzie dobrze na zawsze. Zależy na jakiej marki się wymienia te panewki.
                                  Czyli mam się nadal bać bo wymieniłem na tej samej firmy co były oryginalne? Czy też próbujesz dorabiać następną teorię niczym nie popartą ?
                                  Ozdar, zapłaciłem 1000 zł ale inni chcieli mnie skroić na jeszcze więcej.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Przeczytaj sobie kolego na fb tune up ile tam już tego nawymieniali. Rob pisal ze vag zmienił dostawce panewek na jakiegoś kiepskieg. One nie Liszcz się od tak sobie. Nigdy nie było z tym problemów w żadnym vagu. Nie założył bym tego co już tam było i się skiepszczylo.
                                    G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Kolego :shock: pomyliłeś mnie z kimś innym ,nigdy nie bylem Twoim kolegą.Co do panewek to coś słyszałeś ale nie wiesz jakiej firmy miałem założone,na jakie zmieniłem też nie wiesz, więc daruj sobie to filozofowanie.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Na Forum wszyscy powinni być Kolegami. Temat dotyczy spraw technicznych, nie zaś osobistych . Proponuję przerwać dyskusję, o ile nie zmieni ona swego tonu. Swoją drogą - wymiany w tych silnikach cenię na 200 + materiały.
                                        www.k-mot.pl
                                        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                                        Autoholowanie.
                                        Robert Kulma

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Witam. Ja mam Skodę zsierpnia 2008 r. Oznaczenie BXE. Na liczniku już 220 000 km. Przy 170 000 zrobiony tuning na 140 KM. Jak narazie nic nie puka od dołu
                                          izik161

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            To już nic nie strzeli zapewne.

                                            Najgorsze jest to ze właśnie nic nie puka zero objawów jedziesz i nagle koniec. Nie ma objawów ze coś się krzaczy
                                            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              witam
                                              Mam takie pytanie o silnik BLS.
                                              Mam go w a3, smochód wg wvinu 2007 (rejestracja w marcu) ale szybi idt z 2006r.
                                              Przebieg na chwile obecną 157000km (z tego co robiłem śledztwo bardzo prawdopodobne).
                                              Czy w nim też mogą siedzieć te wadliwe panewki?
                                              W poszukiwaniu OII

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Witam,

                                                ja mam octavie z końcówki 2007 roku 246 tys przebiegu, panewki nie były wymieniane, olej zmieniany co 15 tys. Też się zastanawiam czy wymieniać jak poczytałem parę tematów, a za 4 tys wymieniam olej.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  A czy wiecie może czy po VIN można sprawdzić w ASO czy panewki w danej sztuce są wadliwe czy już wzmocnione?

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Nie można. To pytanie padło już wiele razy na forum. Wg waga oficjalnie problem nie istnieje.
                                                    Moja FLka:

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X