Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

rozmiar kola zapasowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rozmiar kola zapasowego

    Koledzy - pytanie techniczne:
    jakiej długości wkręty są potrzebne do nakrętki rozprężnej WHT 003 183 ?

  • #2
    rozmiar kola zapasowego

    Witam. Jeszcze czekam na swoja o3, ale przy zakupie wybralem zestaw naprawczy,doszedlem do wniosku ze jednak pelnowymiarowe kolo zapasowe jest lepszym rozwiazaniem, w zwiazku z tym chce dokupic stalowa felge i opone poza serwisem. Czy mozecie mi napisac jakie maksymalny rozmiar wejdzie w miejsce zapasu w bagazniku (mysle o zakupie 16) i jakie wymiary powinna miec felga, bo spotkalem dwa rodzaje 6,5jx16 i 7jx16, rozstaw srub 5x112x57.
    1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

    Komentarz


    • #3
      podam Tobie oznaczenie jakie ja mam na zapasie 61/2J x16H2 ET46
      Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

      Komentarz


      • #4
        arecki1338, wchodzi na pewno 16 (normalne pełnowymiarowe koło) bo takie mam u siebie. Oryginalnie felga jest 6,5x16 ET 46(z tego co pamiętam) otwór 57,1 i 5x112
        jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

        Komentarz


        • #5
          Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam
          1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

          Komentarz


          • #6
            zapas

            Postanowiłem odświeżyć informacje odnośnie tematu.

            W instrukcji piszą jedynie:
            (s. 213) Koło zapasowe ma taki sam rozmiar jak koła zamontowane fabrycznie w pojeździe.
            Czy ktoś w Was woził kiedykolwiek pełnowymiarowy zapas 225x45r17? Czy swobodnie zmieścił się pod podłogą bagażnika?

            Komentarz


            • #7
              225 się nie zmieści. W zestawie będziesz miał stalową 16".
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #8
                17 zapasówki nie da się nawet w czasie konfiguracji zaznaczyć. Opcja pełnowymiarowego koła zapasowego jest tylko w przypadku 16 cali.
                Octavia 3 '15 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=91864

                Komentarz


                • #9
                  Ale ani w O1 ani O2 nie bylo zapasu 17". Od dawna najwiekszym kolem zapasowym pelnowymiarowym bylo kolo z opona 205/55/16, bo na wieksze wneka jest za mala.

                  Kolo 125x70 R18 to kolo dojazdowe
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Hmmm - ciekawe co ja mam zrobić... Mam RS TDI letnie mam 18 a zimowe 17 z oponami 225. Nie zamówiłem zapasu i mam zestaw naprawczy... 17 nie wejdzie a co dopiero 18...

                    Komentarz


                    • #11
                      nj, dokupic dojazdowke. Albo wozic po prostu w bazagniku pelnowymiarowe kolo, zawalajac cały bagaznik. Innej opcji nie ma.
                      Poza tym 18" dojazdowka w ogole nie wchodzi w gre, bo nie wejdzie we wneke.. 17" jeszcze tak, ale wtedy masz profil jak Maicroft pisał - waziutki i tylko do 80km/h..

                      Nie mniej o niebo lepsze niz zestaw naprawczy - jak rozetniesz opone albo cos innego sie stanie, to mozesz go sobie "wsadzic w kolektor" (by Cytryn&Gumiak)

                      Moja O3 RS

                      Komentarz


                      • #12
                        205/50R17 mieści się w całości we wnękę jeśli ET i szerokość felgi (6.5) są odpowiednie. Nie pamiętam teraz dokładnej wartości - liczyłem to jak kupowałem zapas do swojej Skody, ale na pewno pasują 2 modele fabrycznych felg z Audi Q3 i jakieś z VW Tiguana + pewnie jakieś niefabryczne.

                        Komentarz


                        • #13
                          Na logike, jesli ktos przestrzega zalecen producenta/przepisow, to we wneke taka opona powinna sie zmiescic, bo odwod bedzie bardzo don zblizony.
                          Pozostaje zatem kwestia szerokosci opony, a tu jak wiemy w Skodziance mamy standardowa wersje bagaznika i opcje bagazna wielopoziomowego - interesuje mnie pierwszy wariant, co wydawaloby sie, ze podoztawia jakis zapas dla szerszej opony.

                          Byc moze ktos z Was jest dealerem lub posiada w garazu drugi komplet opon o takim rozmarze i moze dokonac pomiaru "z natury"...?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez krzyzakp
                            Poza tym 18" dojazdowka w ogole nie wchodzi w gre, bo nie wejdzie we wneke..
                            Wejdzie, bo kolo 125/70 R18 jest opcja dla RS-a :idea:

                            W rozmiarze 17" opona jest tez inna bo chyba 125/80/17 i to by sie zgadzalo bo z kakulatora opon wynika odchyłka na poziomie 0,4% dla takiej opony wzgledem normalnej 225/45/17

                            Tu tylko chodzi o szerokosc takiego kola. To blokuje wsadzenie tam duzego kola. A taka dojazdowka w zupelnosci wystarcza.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              kupiłem taką dojazdówkę:



                              do tego styropian z narzędziami - uwaga! do RSa (a właściwie do dojazdówki) jest inny niż do 16"



                              Na koniec śruba plastikowa i tasiemka w ASO.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • #16
                                125/70 R18 - czyli taki jak podawalem wczesniej. Ale jak ktos zamawia auto do produkcji to nie odklikanie tego bajeru za 400pln to zly pomysl. Potem samo kolo tyle koztuje, a gdzie wklad z lewarkiem
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  Cała zabawa 650 zł. Jedyny plus to posiadanie dodatkowego kompresora. Mnie się akurat przydaje do pompowania kół w rowerze.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Przyznam, że uparlem się na pelnowymiarowe koło w rozmiarze z jakim będę się poruszał, aby móc dokończyć jakąkolwiek podróż, jaką będzie mi rozpoczynać.

                                    Wydawało mi się, że biorąc w standardzie matę dwustronną i rezygnujac z podłogi właściwej (ew. podnosząc ja nieco) to z jakimś naddatkiem zyskam te 2cm różnicy.
                                    Wrócę zatem do tematu jak już będę posiadał auto. Na ten moment dzięki wszystkim za informacje.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Hmm - kliknąłem sobie w konfiguratorze i mogłem za 400 zeta dokupić takie coś:

                                      Stalowe koło dojazdowe 125x70 R18 (podnośnik, klucz do kół, bez zestawu naprawczego)

                                      I to rozwiązuje mi problem na lato bo mam 18 ale na zimę mam 17 więc musiałbym kupić drugie koło dojazdowe 17 chyba, że mógłbym mieć 17 założone i jak będzie kapeć to założyć na dojazd 18 ? Co myślicie ? Byłby samochód bardzo przechylony ?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez nj
                                        ale na zimę mam 17 więc musiałbym kupić drugie koło dojazdowe 17
                                        ale nie ma dojazdu w 17calach

                                        Zamieszczone przez nj
                                        chyba, że mógłbym mieć 17 założone i jak będzie kapeć to założyć na dojazd 18 ? Co myślicie ? Byłby samochód bardzo przechylony ?
                                        bez najmniejszego problemu dojedziesz gdzie musisz
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Rozmiarowo obydwie rozmiarowki tramka dojazdowego zgadzają się obwodem w granicach homologowanych czyt. jest taki sam, więc weź może szersza oponę dostępną dla tego rozstawu śrub Błąd 404

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Maicroft
                                            W rozmiarze 17" opona jest tez inna bo chyba 125/80/17 i to by sie zgadzalo bo z kakulatora opon wynika odchyłka na poziomie 0,4% dla takiej opony wzgledem normalnej 225/45/17

                                            Tu tylko chodzi o szerokosc takiego kola
                                            Ciekawy jestem czy ktoś pomyślał w scoucie z wnęką. Jeszcze nie miałem okazji tykać zapasu, a siedzi tam 205x55x16. Czy w przypadku wymiany wcisnę tam uszkodzone koło 225x50x17 które jest o 25mm większe na średnicy od typowego.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Orientuje się ktoś, czy styropian z lewarkiem i kluczem z Superba w rozmiarze 18, będzie pasował do RS'a, czy jak wrzucę to do oryginalnego koła dojazdowego 18 calowego to czy nie będzie wystawał?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Już wszystko wiem, od superba ten cały zestaw podobno jest inny. Do RS'a zestaw do wymiany koła ma numer 5E0 093 860A, łącznie z kołem dojazdowym koszt w ASO niecale 1200zl.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A co w tym zestawie z RSa jest innego niż w zestawie z "normalnej" octavii? To chyba będzie to samo. Jedyne czym się może różnić to rozmiarem tej wytłoczki. Ja kompletowałem ostatnio zestaw z 16 calowym kołem. Na oryginalnych nowych częściach zmieściłem się w 600zł (koło + zestaw), ale nie kupowałem w ASO.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X