Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik ciśnienia w oponach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik ciśnienia w oponach

    Cześć

    Przebilem oponę na podstawie od słupka oddzielajacego tymczasowy pas. Najechałem na element mocujący pionowa część.
    Dziura była duża dlatego kupiłem nową i założyłem u oponiarzy, wcześniej jeżdżąc na zapasie. Opona z zapasu poszła na drugie koło.
    Od wymiany, w ciągu 7 dni czujnik ciśnienia na tej oponie zgłosił dwa razy utratę ciśnienia. Manometr na stacji benzynowej nie wskazywał znacznej utraty poniżej zadanego 2.2. Tu nie jestem pewien 100% dokładności wskazania bo poprostu wskaźnik był nieczytelny a dopompowac chciałem jak najszybciej.
    Panowie od opon, sprawdzali szczelność i nic nie znaleźli. Jednak nie ściągali opony po raz drugi. Twierdzą że standardowo czyszczą felgę przed zamiana.

    Czy przychodzi Wam do głowy jakiś inny powod swietlenia się wskaźnika niż nieszczelność przy założeniu.

    serdeczne dzięki za ewentualne porady i pozdrawiam

    O3, 2015, maj
    Ostatnio edytowany przez Hector Le Mans; 40272.

  • #2
    A masz czujniki cisnienia w kolach (metalowe zawory) i wyswietlaja Ci sie cisnienia czy masz tylko powiadomienie o nieprawidlowym cisnienieu - bo to dwie rozne rzeczy i stad pytam.

    Do tego wymieniles opony wiec ten drugi system moze widziec problem, bo ma zapamietana inna srednice kola (inne cisnienie oraz zuzycie bieznika).
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Cześć, dzięki.
      Nie podaje mi ciśnienia tylko sam błąd na konkretnym kole.

      Komentarz


      • #4
        Nie masz czujnika ciśnienia a układ pośredni, tutaj możesz sobie o tym poczytać
        Czujniki ciśnienia w oponach TPMS – jak to działa?

        Jeśli zmieniłeś opony to musisz zaprogramować nowe ustawienia TPMS, masz jak to zrobić w filmie pod załączonym linkiem
        ​​​​​​​
        ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
        mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

        Komentarz


        • #5
          PiotrekDK
          Dzięki, fakt mam jak napisałes.
          Dalaj tylko nie wiem co mogło spowodować dwukrotne uruchomienie się tego systemu po perypetiach które miałem.

          Komentarz


          • #6
            sprawdz czy masz identyczne cisnienie na wszystkich kolach, wtedy ustaw SET w komputerze i powinno byc ok
            1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

            Komentarz


            • #7
              Zmiana obwodu kol. Miales zuzyte opony z cisnieniem powiedzmy 2.4, dales dwie nowe z cisnieniem 2.6 i ten system czasami jest w stanie wykryc takie zmiany.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                @Maicroft
                ok, może tego nie napisałem, ale za każdym razem po dopompowaniu potwierdzam w komputerze prawidłowe ciśnienie...

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X