Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III 1.4 TSI - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez trasat23
    - brak smarowania i chłodzenia pompy paliwa, a w konsekwencji jej zatarcie - koszt nawet do kilku tysięcy złotych


    Nie szalej :wink:

    Komentarz


    • Wosho, Nie wiem jak w O3, ale teraz w F2 po pokazaniu przez komputer 0 km jestem w stanie zrobić jeszcze 60km i nic się nie dzieje. Robiłem po 30km, 50km i wspomniane 60km więc wynik raczej powtarzalny.
      Takie przeginki robiłem już Golfie 4, Megance II i III, Land Roverze Discovery i w każdym przypadku komp mówi, że już koniec a auto jechało 30-50 km.

      A takie coś łatwo osiągnąć jadąc na Gdańsk, bo za Warszawą stacji mało. W firmowych autach były karty Lotos Biznes i tylko na nich zapłaciłeś, więc trzeba było na Lotos polować :evil:
      Była O1 jest F2.

      Komentarz


      • Re: Octavia III 1.4 TSI - opinie

        No cóż wczoraj podjąłem decyzje , przepraszam wszystkich miłośników octavii, ale wybrałem inny samochód - mazdę 3. Po 9 latach przygody z fabią, zmieniam auto na mazdę. Dlaczego - cena podobna oczywiście w wersjach wyposażenia (prawie tych samych), przeważyły wyniki spalania otóż jazda testowa octavią 1,4 TSI 140 km ok. 10 km po rożnych drogach mało w mieście spalanie średnie ok. 7,1 l, volkswagen golf 1,4 tsi 122 km przy podobnym dystansie miał 6,8l, testowałem również toyota 1.6 benzyna spalanie tragedia 7,8 l, zaś mazda 3 (2l 120km) jechałem dużo szybciej stałem też w korku, spalanie wyszło 5,7 l. może działający start stop, jak by mi osoba z salonu nie powiedziała, że jest włączony to po pierwszym skrzyżowaniu w ogóle tego nie zauważyłem. z przodu naprawdę wygodnie się siedzi, fotele ok. z tyłu trochę budżetówki. mam nadzieje, że się nie zawiodę.Pozdrawiam
        Zamieszczone przez cartel1
        Zamieszczone przez jarek343
        Zamieszczone przez zielarzlol
        Znajomy przymierza się do zakupu Octavii III z silnikiem 1.4 TSI.

        Co sądzicie o tym samochodzie? Jak z tym silnikiem 1.4 TSI?
        Mam dylemat i proszę o rade. Przymierzam się do kupna Octavii 3 sedan 1.4 tsi 140 km, ale będąc w salonie Volkswagena stoi Golf kombi droższy tylko o 3 tys też silnik 1.4 tsi ale 122km. Oba w wersjach najwyższych skoda elegance, volkswagen highline. W skodzie duży bagażnik, przestrzeń, volkswagen za to lepsze fotele z alcantrą, przestrzeni trochę mniej Jak by dodać podobne obicie foteli to skoda będzie droższa, ale z drugiej strony ma 18 km więcej. Wyposażenie zdaje mi się mają podobne. Spalanie realne u obu to może odpowiedzą fachowcy. Proszę o radę - który wybrać.
        W Seacie za Leona ST 1.4 140 KM wersja Style, doposażona w parktroniki, podgrzewane fotele, dodatkowo jakiś promocyjny pakiet za śmieszne pieniądze posiadający m.in. spotowe fotele z półskórą i alcantarą dają mi ofertę na 78tyś zł. Auto ma pełne Ledy. Muszę kupić do firmy auto i rozważam właśnie Leona ST i Octavke, ale na Leona trzeba czekać 4 miesiące.

        Komentarz


        • Re: Octavia III 1.4 TSI - opinie

          Zamieszczone przez jarek343
          przeważyły wyniki spalania otóż jazda testowa octavią 1,4 TSI 140 km ok. 10 km po rożnych drogach mało w mieście spalanie średnie ok. 7,1 l
          Test niemiarodajny. 1.8TSI dziś 30km na tempomacie 105km/h wynik 6,4l.

          Zamieszczone przez jarek343
          fotele ok. z tyłu trochę budżetówki.
          Mało powiedziane. Kanapa tylna w 3-ce to jakiś żart jest.

          Komentarz


          • Dla mnie mazda i octavia to dwa rozne auta. Mazda mala ale ladna z zewnątrz. O3 duza i do tego 1.4 w stosunku do 2.0 120 km na pewno daje wieksza frajde z jazdy.

            Komentarz


            • Re: Octavia III 1.4 TSI - opinie

              Test niemiarodajny. 1.8TSI dziś 30km na tempomacie 105km/h wynik 6,4l.

              Sorki, że się jeszcze wtrącę. Uważam Oktawie za naprawdę dobrze skrojony samochód. duży bezpieczny, wszystko na swoim miejscu, ale co do spalania to trochę coś nie tak, katalog swoją droga a rzeczywistość swoja, wsiadając do Oktawii jazda próbna, przed ruszenie wyzerowałem licznik, ale ktoś wcześniej pewnie jeździł, to zauważyłem spalanie średnie 9l. Ja po swoich ok.10 km zszedłem na 7,1. Kupując samochód o tej pojemności to powinien palić max 6,5 l-7l.
              I z drugiej strony wsiadając do mazdy 3, po kilkudziesięciu metrach - jazda bajeczka, a na końcu wynik 5,7l. (i trochę ją cisnąłem, kto nią jechał to wie o co chodzi). Pozdrawiam

              Komentarz


              • Jazda do pracy 15 kilometrów, różne warunki (światła i roboty drogowe) spalanie pod firmą 5,7 litra wynik powtarzalny (średnie długookresowe 6,6 litra) dla mnie bajka, nie mam SS. Mazda jest po prostu dla mnie mała, mam mamę chorą i muszę wozić jej wózek inwalidzki - mazda 3 choć bardzo fajna niestety odpada.
                Octavia 3 - 1.4TSI

                Komentarz


                • Mazda fajne auto, ale u mnie odpadla ze wzgledu na slabe wyciszenie przy 120+, jest nawet slabiej niz w O3.

                  Komentarz


                  • Re: Octavia III 1.4 TSI - opinie

                    Zamieszczone przez jarek343
                    Test niemiarodajny. 1.8TSI dziś 30km na tempomacie 105km/h wynik 6,4l.

                    Sorki, że się jeszcze wtrącę. Uważam Oktawie za naprawdę dobrze skrojony samochód. duży bezpieczny, wszystko na swoim miejscu, ale co do spalania to trochę coś nie tak, katalog swoją droga a rzeczywistość swoja, wsiadając do Oktawii jazda próbna, przed ruszenie wyzerowałem licznik, ale ktoś wcześniej pewnie jeździł, to zauważyłem spalanie średnie 9l. Ja po swoich ok.10 km zszedłem na 7,1. Kupując samochód o tej pojemności to powinien palić max 6,5 l-7l.
                    I z drugiej strony wsiadając do mazdy 3, po kilkudziesięciu metrach - jazda bajeczka, a na końcu wynik 5,7l. (i trochę ją cisnąłem, kto nią jechał to wie o co chodzi). Pozdrawiam
                    Akurat jeśli chodzi o spalanie, to lepiej porównać auta katalogowo - tu O3 i M3 wypadają podobnie. Natomiast Twój wynik, zakłądając podobne warunki (co przy jeździe testowej jest wyjątkowo trudne do uzyskania), wg mnie pokazuje, że bliżej Ci "nogą" do silnika wolnossącego niż wyposażonego w turbinę.
                    Natomiast jeśli chodzi o wybór M3, to jeśli Ci pasuje, to wg mnie bardzo fajne auto. Sam brałem pod uwagę Mazdę, jako jedyną z japońskim marek, bo tylko ona była porównywalna ze Skodą (fajne silniki, odchudzona), przy czym ja myślałem o 6 a nie o 3, bo dla mnie O3 ma za mały bagażnik Natomiast O3 wygrała z M6 skrzynią biegów (chciałem automat) i ceną, bo przy bogatym wyposażeniu musiałbym brać M6 z silnikiem 2.5L i wtedy to już duży rozjazd cenowy się robił, bo O3 chciałem z silnikiem 1.4. Do porównania z M6 2.5 musiałbym brać 1.8, na czym mi nie zależało. No ale M6 to niby klasa wyżej niż O3 Oby tylko M3 Ci się sprawowało tak, byś był zadowolony
                    Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                    Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                    Komentarz


                    • jarek343, Mam nadzieję, że w jedynie słusznym kolorze ciemny bordo metalik. :diabelski_usmiech
                      Była O1 jest F2.

                      Komentarz


                      • Na pierwszej jeździe testowej octavia 1.4 140km spalanie wyszło mi 11l/100km. Silnik fajny z dołu, na wyższych obrotach puchnie ale ogólnie ok jak ktoś chce jeździć w miarę spokojnie.
                        Nie wiem jak na jeździe testowej można zrobić 6l... chyba, że to był test które auto mniej spali. To tak jakby nie przetestować auta.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez jarek343
                          Kupując samochód o tej pojemności to powinien palić max 6,5 l-7l.
                          :wink: :idea:

                          Benzinverbrauch: Skoda - Octavia - Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • Nie smiejscie sie, ten silnik w Mazdzie naprawde cuda robi... Jazda probna po miescie + szarpany odcinek odcinek z predkosciami mocno autostradowymi osiaganymi na pelnym gazie dal wynik.... 8-cos. Nie wiem jak oni to zrobili.

                            Komentarz


                            • Dobry średni wynik faktycznie; Benzinverbrauch: Mazda - 3 - Spritmonitor.de ale bez rewolucji.

                              Z automatem natomiast będzie już kaszana, a tu przy DSG tak samo albo i lepiej.

                              Osiągi też trochę inne ale dobrze, że sa konkurencyjne konstrukcje.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez jerol
                                Na pierwszej jeździe testowej octavia 1.4 140km spalanie wyszło mi 11l/100km. Silnik fajny z dołu, na wyższych obrotach puchnie ale ogólnie ok jak ktoś chce jeździć w miarę spokojnie.
                                Nie wiem jak na jeździe testowej można zrobić 6l... chyba, że to był test które auto mniej spali. To tak jakby nie przetestować auta.
                                Wrażenia podobne, bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to jak ciągnie z dołu, ale również to jak słabnie gdy coraz bliżej czerwonego pola, szybko doszedłem do wniosku że przekraczanie 4k rpm nie ma żadnego sensu nawet podczas dynamicznego przyspieszania.

                                Trzeba się przyzwyczaić, nie mniej jestem b. zadowolony z silnika.

                                Spalanie również bdb. Wszystko zależy od stylu jazdy i to jest fajne, na ostatniej trasie na Słowenie, z pominięciem autostrad, drogi bardziej widokowe i prędkości 90-150km/h, większość 100-120, wyszło 5,7l sredniego zuzycia na kompie, potwierdzone w rzeczywistosci bo przejechalem ponad 800km bez tankowania.

                                Nieco wcześniej na innej trasie, jadąc 140-180, średnie spalanie było na poziomie 7-8l, więc jestem b. zadowolony.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez feels3

                                  Wrażenia podobne, bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to jak ciągnie z dołu, ale również to jak słabnie gdy coraz bliżej czerwonego pola, szybko doszedłem do wniosku że przekraczanie 4k rpm nie ma żadnego sensu nawet podczas dynamicznego przyspieszania.

                                  Trzeba się przyzwyczaić, nie mniej jestem b. zadowolony z silnika.

                                  Spalanie również bdb. Wszystko zależy od stylu jazdy i to jest fajne, na ostatniej trasie na Słowenie, z pominięciem autostrad, drogi bardziej widokowe i prędkości 90-150km/h, większość 100-120, wyszło 5,7l sredniego zuzycia na kompie, potwierdzone w rzeczywistosci bo przejechalem ponad 800km bez tankowania.

                                  Nieco wcześniej na innej trasie, jadąc 140-180, średnie spalanie było na poziomie 7-8l, więc jestem b. zadowolony.
                                  Potwierdzam to co napisał kolega. Po 6 miesięcznym uzytkowaniu i przebiegu 18 tys na dzis, jesli chodzi o dynamiczne wyprzedzanie staram sie nie ciagnąc na wysokich obrotach z tego wzgledu, że nie ma tego odczucia iz auto nadal przyspiesza. Lepiej popuscic pedal gazu by wrzucił kolejny bieg (mam DSG).

                                  Co do spalania, Dzisiaj trasa ok 450 km, z czego ok 50 km na trasie S, reszta krajówkami z prędkościami nie przekraczającymi 110km/h. Spalanie z kompa: 5,5 Myslę, ze to niezly wynik, auto juz sie dotarło i zapewne przy moim stylu jazdy takie spalanie juz się utrzyma.

                                  pozdrawiam
                                  O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

                                  Komentarz


                                  • U mnie spalanie w okolicach 5 litrów jest możliwe jeśli jadę spokojnie nie przekraczając 80 km/h. Jazda krajówkami (światła, korki, wyprzedzanie) to 6-7. Autostrada bliżej 7 a jak się spieszę to 8. Miasto 6,5 w niedzielę do 10 w tygodniu w korkach, w przeciętny dzień przy przeciętnym ruchu ok. 7-8. Jako że mieszkam ok. 8 km od ostatnich świateł w mieście, pod domem komputer pokazuje jakieś 6,5-6,8. Spalanie z kompa pokrywa się z wynikami z obliczeń na Motostacie. Wożenie 4 rowerów na wieszaku hakowym plus bagaże i 4 osoby powoduje wzrost spalania o ok. 2 l/100km w stosunku do pustego auta i kierowcy. Dodatkowe 2 osoby z gratami to + 0,5 litra. Średnie spalanie długoterminowe 7,1.
                                    To tak w skrócie po ok. 11,000 km.

                                    Komentarz


                                    • Witam,

                                      Jest to mój pierwszy post (drugi wliczając powitalny ). Chciałbym trochę odświeżyć temat. Mam na oku Octavię III z grudnia 2014r. (1.4 140KM) czyli teraz jest niecały miesiąc po gwarancji. niewielki przebieg ok 35tys. (nie ma co się rozwodzić na temat autentyczności przebiegu - jeszcze będę go potwierdzał). Ile macie już przejechane swoimi autami. Jakie mieliście "większe" problemy ewentualnie na co zwrócić uwagę. Czytałem że sporadycznie były problemy z głowicą czy jest coś jeszcze?

                                      Dzięki za odpowiedzi.

                                      Komentarz


                                      • Moja ma 3 lata 2 miesiące i 65 tys kilometrów przebiegu. Większych problemów nie miałem. W sumie prawie żadnych nie mam z tym autem. Teraz zima sprzęgło terkocze ale jak się rozgrzeje to mija. Tak samo zawieszenie trochę skrzypi na hopkach i w środku desce też się zdarza.

                                        Generalnie jestem zadowolony.

                                        Komentarz


                                        • 73 kkm, problemów brak. Są już auta z przelotami 200+ i jeżdżą bez problemów.

                                          Komentarz


                                          • Dzięki za odpowiedzi

                                            Komentarz


                                            • A czy ten silniczek ma funkcję odłączania dwóch cylindrów podczas postoju np na światłach ? Kiedyś w Salonie na jeździe próbnej sprzedawca wspominał o tym, że ma to zostać wprowadzone właśnie od III generacji octavii.
                                              Odnośnie spalania mogę napisać jak to wyglądało faktycznie w O2FL 1.4 TSI 122 KM MY 2012. W trasie paliła mi więcej niż w mieście :-). Moja średnia z trasy to nigdy nie mniej jak 9 l/100 a miasto 7,5.
                                              Trasa - prędkości 110 - 150, miasto przepisowo :-)

                                              Komentarz


                                              • Wersje ACT mają odłączane.
                                                9 l to mi CHPA nie wychlała nawet przy przelocie gruuubo powyżej maksymalnej na S-ce Warszawa-Wrocław...

                                                Komentarz


                                                • Ciekawy ten silnik,pali tyle co 1.6tdi albo i mniej.Jakbym teraz kupował auto to bym wziął 1.4 140
                                                  Kondziu

                                                  OCP

                                                  Komentarz


                                                  • U mnie w trasie bez szaleństw czyli tam gdzie się da 120 ze średnią ok 80km/h spala 6 litrów

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X