Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki fotelik dla dziecka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki fotelik dla dziecka

    Zamieszczone przez elpolacco
    Zaszedłem do pracy i jak gdyby nic nikt mnie nie pytał o to dlaczego nie byłem Normalny, zwariowany dzien jak każdy do tej pory :P
    co to za robota :shock: :?:
    na czarno robisz czy jak ?

  • #2
    Jaki fotelik dla dziecka

    Moi drodzy co byście polecili , firmę , rodzaj dla rocznego dziecka ?

    Macie jakies typy ?

    Pozdrawiam serdecznie
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • #3
      Pidziek, troszkę tych tematów już jest :P Również jestem w podobnej sytuacji co Ty z tym, że ja muszę kupić dla niemowlaka tj. 0-13kg i tu kupiłem produkt maxi-cosi cabrio fix....z bazą family fix :wink: do tej samej bazy przewidywany jest fotelik Maxi-Cosi PEARL (9-18kg) czyli baza służyc mi będzie na cztery lata Podaję Ci przykładowy link z bazą i fotelikami Błąd 404 - Wozki-Foteliki.pl pozdrawiam :wink:
      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

      Komentarz


      • #4
        Potwierdzam - tylko Maxi-Cosi. Dojeżdżam już drugi fotelik tej firmy i naprawdę polecam. Co prawda nie należą do tanich, ale za jakość i bezpieczeństwo warto zapłacić.
        Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
        MOJA FURKA

        Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

        Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

        Komentarz


        • #5
          a ja z wlasnego doswiadczenia polece recaro young sport 9-36kg ktory rosnie razem z dzieckiem

          Komentarz


          • #6
            ja polece 403 Forbidden
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #7
              Ja polecam Maxi-Cosi... Nie wiem, czy są najlepsze (nie mam doświadczenia z innymi), ale za chwilę będę kupował już 4 z kolei (tym razem Rodi)...
              PS: za chwilę będę sprzedawał Maxi Cosi Priori 9-18kg w kolorze różowym i stanie niemal idealnym (używany tylko na jeden wyjazd tygodniowo) - ktoś chętny?
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Ja właśnie zakupiłem drugi fotelik firmy Maxi-Cosi i również polecam. Wejdź sobie na stronę Attention Required! | Cloudflare, przeglądnij testy ADAC i wybierz przede wszystkim bezpieczny fotelik.

                Komentarz


                • #9
                  ja używam recaro young sport 9-36 i polecam, byłem w kilku długich trasach i mały nie męczył sie za bardzo. Łatwy montaż, solidna konstrukcja, rośnie z dzieckiem, dobry oddychający materiał, łatwo spieralny (sprawdzałem parę razy po niespodziewanych akcjach - po dwóch latach nie widać śladów używania. 5 punktowe pasy - Łatwo się je reguluje, ale konieczne sa 2 ręce, co czasami przeszkadza - to na mały minus. I drugi mały minus ciężko zmienić pozycję na półleżącą - trzeba dziecko wyjąć z fotelika.
                  Bezpieczeństwa na szczęście nie było mi dane sprawdzać.
                  Za tą cenę (niecałe 800pln) jest to bardzo dobry zakup i fotelik będzie służył jeszcze przez lata. Uważam też, że nie ma co kombinować z dwoma fotelikami (9-18, 15-36), wydajesz 2 razy kasę dziecko i tak nie odczuje różnicy, a na bezpieczeństwie nie ucierpi - ale to jest moje zdanie.

                  Polecam również stronę
                  Attention Required! | Cloudflare
                  Masz tutaj porównania fotelików i testy adac. Ja z tego korzystałem jak wybierałem fotelik.

                  Pozdrawiam,
                  Jestem oazą spokoju... pierd... ku..., zajebiście wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora.

                  Komentarz


                  • #10
                    Poczytaj ranking fotelików przeprowadzony przez ADAC. Przez pierwsze 12m-cy używaliśmy fotelik Jane. Teraz zainwestowałem w CYBEX - prosty w eksploatacji, łatwy w montażu, a zarazem najbezpieczniejszy (wg ADAC). Proponuje kupić wersje 9 - 36kg. Ten fotelik "rośnie" z dzieckiem wiec czeka Ciebie tylko jeden zakup.
                    OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

                    Komentarz


                    • #11
                      A ja polecę besafe x3 w wersji z isofix lub nie. Przymierzalismy syna do maxi cosi, romera i jeszcze jakiegoś i wg nas besafe jest najlepszy
                      Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                      www.nawmar.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Przypuszczam, że każdy będzie miał swoje zdanie co do wyboru fotelika. Prawda jest taka, że trzeba wybrać z testów kilka modeli, podjechać do jakiegoś sklepu i "przymierzyć" dziecko do fotelików. Wybrać ten w którym dziecko najlepiej się czuje.

                        Komentarz


                        • #13
                          bebeconfort iseos safe side. szerokie boki=dobra ochrona boczna, b. duży zakres regulacji pochylenia oraz szerokości fotela - to akurat rzadko który posiada.
                          córa bardzo dobrze jeździła iseosem, teraz synuś (dziś się urodził ) na pewno za ok. 9-10mc dostanie iseosa jako fotel 9-18kg.

                          Komentarz


                          • #14
                            Pamiętajcie, że foteliki 9-36kg to może i są fajne (bo jednym fotelikiem "pokrywa" się zakres stosowania dwóch), ale ich problemem jest to, że znacznie utrudniona (w porównaniu z 9-18kg) jest w nich regulacja do pozycji "leżącej" (w większosci odbywa się to po wyjęciu dziecka z fotelika, co przy jego uśnięciu podczas jazdy praktycznie uniemożliwia zmianę pozycji fotelika). Ja, jako "dośwadczony" foteliko-wybieracz" zdecydowanie odradzam wersję 9-36kg i zachęcam do zakupu dwóch fotelików, tj. 9-18kg i 15-36kg... Sam (po raz drugi) tak robię.

                            [ Dodano: Nie 12 Sie, 12 20:47 ]
                            Aha, fotelik koniecznie przymierzyć należy w samochodzie! Pamiętam jak dziś, że obecny fotelik 15-36kg mojej starszej córki był tak skonstruowany, że w O1 kombi pasy nie chciały się zwijać. Tego problemu nie ma z kolei w O1 sedan (i obecnej T25)...
                            (dotyczy fotelików, w których dziecko zapina "zwykłe" pasy)
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Agamek12
                              Ja, jako "dośwadczony" foteliko-wybieracz" zdecydowanie odradzam wersję 9-36kg i zachęcam do zakupu dwóch fotelików, tj. 9-18kg i 15-36kg... Sam (po raz drugi) tak robię.
                              +1

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Agamek12
                                zdecydowanie odradzam wersję 9-36kg i zachęcam do zakupu dwóch fotelików, tj. 9-18kg i 15-36kg
                                Całkowicie się zgadzam i również proponował bym takie rozwiązanie

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zawsze mi sie podobaly te foteliki recaro. Fajny taki akcent, szczegolnie jak sa jakies dobre auta i taki fotelik fajnie sie komponuje. Na szczescie ja jeszcze nie stoje przed takim wyborem

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez octaviars1
                                    foteliki recaro
                                    zazwyczaj b. ładne i bezpieczne oraz cena adekwatnie do ficzersów, designu oraz oczywiście podatek od nazwy
                                    dla leniwszych: tegoroczny test fotelików by ADAC: Attention Required! | Cloudflare

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Kupiłem MAXI-COSI PRIORI XP.
                                      Cóż moge powiedzieć wyglada bardzo solidnie.

                                      Mocowanie pasami równiez dobre i układ tzw. kołyski czyli pół leżący.

                                      Ja kupowałem u tych z Krakowa:

                                      Link

                                      Od kiedz kupiem zachwalany fotel do biura a dostałem szajs z allegro takie rzeczy tylko odbiór osobisty.

                                      Ale fakt jakos wykonania i materialy sa OK.

                                      Jeszcze sie zastanawiam czy jest sens szukac jakiejs wkładki antypotliwej na fotelik, jak sadzicie ?
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        maxi cosi robi dobre foteliki, ale ja osobiscie jestem zwolennikiem jazdy tyłem jak najdłużej się da (chodzi o wiek dziecka). Dlatego jak wybierałem fotelik to ten priori, który kupiłeś od razu u mnie odpadł.
                                        Po prostu argumenty za jazdą tyłem do mnie przemawiają bardziej niż za jazda przodem.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Yarwa
                                          maxi cosi robi dobre foteliki, ale ja osobiscie jestem zwolennikiem jazdy tyłem jak najdłużej się da (chodzi o wiek dziecka). Dlatego jak wybierałem fotelik to ten priori, który kupiłeś od razu u mnie odpadł.
                                          Po prostu argumenty za jazdą tyłem do mnie przemawiają bardziej niż za jazda przodem.


                                          Dokładnie jestem tego samego zdania!
                                          Jak nasz maluch jeździł jeszcze w foteliku O (nosidełko), mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach dla rodziców. Był tam też komponent dot. bezpieczeństwa, pierwszej pomocy dla dzieci etc. Omówione zostały iedzy innymi przykłady wypadków z udziałem dzieci i konieczność stosowania fotelików. Od tamtej pory jestem zwolennikiem tezy że IM DŁUŻEJ DZIECKO JEŹDZI TYLEM DO KIERUNKU JAZDY TYM LEPIEJ.
                                          Mój mały ma 3,5 roku i jeździ dalej tyłem. Niebawem wyrośnie z fotelika (do 18 kg) i wtedy będzie trzeba go usadzić przodem, bo na naszym rynku jeszcze nie widziałem fotelików w klasie 18-36 tylem do kierunku jazdy..W Skandynawii, w której ludzie mają fioła na punkcie bezpieczeństwa foteliki są dostępne i tyłem jeżdżą 5-6 latki.

                                          FOtelik który używamy to be safe izi kid isofix X3. Duży, wygodny, materiały śwetnej jakości. I ta świadomość że dziecko dobrą ochronę

                                          Mankament - gabaryty, po wpieciu w OI na przednim fotelu mało miejsca (żona na szczęście jest niska). No i cena ok 1,5 tyś....

                                          Teraz mam dylemat jaki kolejny fotelik wybrać. A to jeszcze przed zimą muszę zrobić.
                                          Była: O1 2003 .19 TDI ASV
                                          Jest Vectra 1.9CDTI 2008

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Pidziek
                                            Kupiłem MAXI-COSI PRIORI XP.
                                            Moja córka właśnie z takiego wyrosła. Bardzo dobry fotelik.
                                            Zamieszczone przez Jacomelli
                                            Teraz mam dylemat jaki kolejny fotelik wybrać.
                                            Ja ostatnio zakupiłem Maxi-Cosi Rodi Air Protect. Jak na razie fotelik jest super i nie wiem czy jest coś lepszego w tym przedziale wagowym i bez IsoFixa.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Jacomelli
                                              FOtelik który używamy to be safe izi kid isofix X3. Duży, wygodny, materiały śwetnej jakości. I ta świadomość że dziecko dobrą ochronę
                                              mam dokładnie ten sam, wpięty tyłem w isofix
                                              Ostatnio zona mnie namawiała zeby przepiac, coby mała przodem do kierunku jazdy siedziała, ale powiedzialem nie i tyle. Mała ma ponad 2 latka i zamierzam jak najdłużej ją tak wozić.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Przyznaję, że kupuję używki na ogłoszeniach allegro... itp do bólu. Jeżeli wytrzymał przewożenie jednego dziecka i się nie rozpadł to świadczy, że dobrej firmy. Nie wyobrażam sobie przewożenia dziecka bez fotelika. Widziałem, gdzieś opis wypadku, jak luźny śrubokręt, siedział w siedzeniu wbity jak nóż! :shock:
                                                Człowiek po to ma samochód, aby wygodnie siedzieć stojąc w korkach.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Yarwa
                                                  Zamieszczone przez Jacomelli
                                                  FOtelik który używamy to be safe izi kid isofix X3. Duży, wygodny, materiały śwetnej jakości. I ta świadomość że dziecko dobrą ochronę
                                                  mam dokładnie ten sam, wpięty tyłem w isofix
                                                  Ostatnio zona mnie namawiała zeby przepiac, coby mała przodem do kierunku jazdy siedziała, ale powiedzialem nie i tyle. Mała ma ponad 2 latka i zamierzam jak najdłużej ją tak wozić.
                                                  I tak trzymaj Mój ma 3,5 roku i jeszcze się mieści - gabarytowo i wagowo, do tego jest mu wygodnie. Niektórzy się dziwią że dziecko jedzie ze zgiętymi nogami i pewnie jest mu niewygodnie,a jest .... dokładnie odwrotnie. Może oprzeć nogi o siedzenie i dzięki temu ma podparcie,a w foteliku przodem do kierunku jazdy nóżki wiszą w powietrzu i po jakimś czasie zaczynają po prostu boleć. A tak sobie nimi majta jak chce;p
                                                  Była: O1 2003 .19 TDI ASV
                                                  Jest Vectra 1.9CDTI 2008

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X