Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Najlepsze oleje MILLERS, AMSOIL, LM, FUCHS, filtry MANN !!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Pidziek, dziękuję. Jak przyjdzie dostawa to daj znać proszę na PW proszę. Wtedy zamówienie machniemy.
    Chyba że wcześniej będzie coś dla koneserów czyli RACE PRO S 5W-40 ale to już bezkompromisowa jakość dla kogoś kto chce mieć jakość która deklasuje praktycznie wszystkie oleje na rynku.
    Olej na tej bazie był lany do Williamsa F1 w 2006r. :-)
    Ale to tak przec ciekawość napisałem, ale taki olej też będę mieć.
    To 100% pełno estrowy olej należący do V gr.

    Lejesz Long life ze względu na zwiększone przebiegi ?
    Pytam bo zarówno PRO C-3 jak i Longlife III to oleje pełnosyntetyczne .


    Pozdrawiam
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • #27
      Pidziek, leję LL ale wymieniał będę co 15 tys. To chyba nie jest błąd? Z ciekawości, po ile ten Race?

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez hotrain
        To chyba nie jest błąd?
        nie jest :P - kup ten TITAN GT1 PRO C-3 5W-30 (XTL-Technology) jest na syntetycznej bazie - kolega pidziek wie co dobre dla silnika. Hotrain - zdaj nam potem relację w wątku oleju do TDI jak się ten olej sprawuje u Ciebie.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • #29
          PAOLO ESCO, jasne, napiszę, wyduszę z koleżanki opinię o tym jak się jej będzie jeździło. A ten Race to ja myślałem do siebie do TSI.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez hotrain
            Pidziek, leję LL ale wymieniał będę co 15 tys. To chyba nie jest błąd? Z ciekawości, po ile ten Race?
            Powinien 230zł/5L :-)
            To zalecam do zastosowań gzie nie ma miejsca na żadne kompromisy.

            Wszystko sie rozbija jak eksploatujesz silnik jesli to jest dużo krótkich odcinków gdzie olej czesto nie jest w stanie się zagrzać a silnik nie osiąga w pełni swojej temp. roboczej to podejście jak najbardziej OK.
            TSI w OC1 to 15 000km max. z tego co sie dowiedziałem, tryb Longlife nie jest tam zalecany, ale ksiażka może sugerować inaczej.
            Generalnie fabrycznie zmodyfikowane jednostki w których dokłada się turbo wymaga z praktycznego punku widzenia troszkę zmniejszyć interwiał.

            W serwisach się podchodzi tak samo do jednostek wolnossących jak i tych z "nadmuchem" aby podejść do tematu profesjonalnie nie zalecam w TSI serwisu long life.

            PRO C-3 jako olej w pełni syntetyczny sprosta takiemu interwiałowi z nawiązką.
            Jeśli byś chciał to możemy po 10 000km sprawdzić olej aby zweryfikować docelowy przebieg między wymianowy :-)
            Zarówno PRO C-3 jak i Longlife III posiadaja 504.00 wymagane do uturbionych OC1 więc poziom ochrony bedzie bardzo podobny.

            Pozdrawiam
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz


            • #31
              Pidziek, no i oto mi chodziło. Dzięki za rozjaśnienie w głowie TSI jeździ trybie 70% miasto, 30% trasa więc wymiany co 15kkm.

              Komentarz


              • #32
                Hej,
                proszę o ofertę na :
                TITAN GT1 PRO C-3 5W-30 (XTL-Technology) 5 litrów
                TITAN GT1 5W-40 (XTL-Technology) 5 litrów

                Dodatkowo komplet filtrów do Octavia 2, powietrza, kabinowy (z węglem), olej i paliwa (na obudowie filtra paliwa jest numerek 3C0 127 400 C)
                dodatkowo taki sam komplet filtrów dla Leona 1,6 16V.

                oraz coś do przepłukania silnika przed wymianą oleju w ilości 2x

                Wystawiasz fakturę ?


                zastanawiam się między :
                TITAN GT1 PRO C-3 5W-30 (XTL-Technology)
                a
                TITAN GT1 5W-40 (XTL-Technology)
                co byś polecał dla Octavia 2 1,9 TDI po programie (lekko nie ma) i do Leona 1,6 16V (autko żonki krótkie odcinki więc też nie ma lekko).

                pozdrawiam
                loru
                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                Komentarz


                • #33
                  loru,

                  Zakładam że OC2 to silnik BXE wedle Twojego podpisu więc 105KM.

                  Fuchs TITAN PRO C-3 5W-30 wykonany w technologi XTL ! 4L - 147,35zł 1L - 39,00zł.
                  Fuchs TITAN GT-1 (ten co kiedys reklamował Kuzaj :-) ) 5W-40 - 4L - 136,38zł, 1L - 34,60zł.

                  Filtry:
                  Oleju WL7296 - 15,53zł mam na miejscu.

                  Dalej aby profesjonalnie zweryfikować jaki system filtracji tam jest to trzeba wiedzieć czy na filtrze gdzieś pisze UFI. Wiele mechaników na to nie zwraca uwage ale to istotne.
                  Czy takie informację posiadasz ?
                  W wielu przypadkach pisze na obudowie filtra UFI.

                  Kabinowy wyszedł by ok. 59,97zł brutto z weglem aktywnym Wp9147. ale to jest kilka dni czekania.

                  Filtr powietrza to są dwa rodzaje i musisz to zweryfikować WA6781 o wysokości 7cm i większy WA6787 o gr. 8cm.
                  Tak że tutaj tez warto to zweryfikować ,

                  Reszta filtrów aby może czasu nie tracić to MANNw dobrej cenie. można powiedzieć podobnej.

                  Czy zrobic Ci kalkulację na filtry powietrza, kabiny i paliwa MANN-a ?

                  Co do leona to musze mieć więcej informacji aby dobrac filtry powietrza, kabiny i paliwa bo jest kilka silników 1.6.
                  Filtr oleju mam w tej chwili do tego silnika (WL7203) - 14,65zł

                  Oczywiście że wystawiam faktury albo jak kto woli paragony.

                  CO do programu to gorzej ma ten silnik który kursuje na krótszych odcinkach od tego który lata po trasach z pedałem gazu w podłodze, takie są fakty.

                  Nie wiem na jakich olejach obecnie auta jeżdzą i co ile był olej wymieniany jesli do 15 000km i oleje klasy 5W-30/5W-40 to do polacam do OC2 z programem 5W-40 GT-1 a do Leona kursujacego na krótkich odcinkach PRO C-3 aby szybciej cyrkulował juz po zinym rozruchu.
                  Kilka cPa w oleju klasy 505.01 A3/B4 5W-40 sie przyda przy pałowaniu.
                  Ale warto pamietac że temp. robocza oleju osiąga własciwą temp. roboczą po ok. 10-15km jazdy i przez ten czas warto nie ulegac presji większego ciągu bo można przyspieszyć wydatnie zużycie silnika.

                  Pozdrawiam i czekam na informację od Ciebie.
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Zakładam że OC2 to silnik BXE wedle Twojego podpisu więc 105KM.
                    tak i już 146KM
                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Dalej aby profesjonalnie zweryfikować jaki system filtracji tam jest to trzeba wiedzieć czy na filtrze gdzieś pisze UFI. Wiele mechaników na to nie zwraca uwage ale to istotne.
                    Czy takie informację posiadasz ?
                    W wielu przypadkach pisze na obudowie filtra UFI.
                    tak istniej taki napis na obudowie, foto poniżej.

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Kabinowy wyszedł by ok. 59,97zł brutto z weglem aktywnym Wp9147. ale to jest kilka dni czekania.
                    Może być MANN-a obecnie jeżdżę na komplecie MANN-a i jestem zadowolony

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Filtr powietrza to są dwa rodzaje i musisz to zweryfikować WA6781 o wysokości 7cm i większy WA6787 o gr. 8cm.
                    Tak że tutaj tez warto to zweryfikować ,
                    potrzebujesz VIN ?

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Czy zrobic Ci kalkulację na filtry powietrza, kabiny i paliwa MANN-a ?
                    może być komplet MANN-a do obu aut.

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Co do leona to musze mieć więcej informacji aby dobrac filtry powietrza, kabiny i paliwa bo jest kilka silników 1.6.
                    do leona był wstawiany jeden silnik 1.6 16V 105KM a jest to BCB
                    jak potrzeby VIN to daj nać, podeślę wieczorem

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Oczywiście że wystawiam faktury albo jak kto woli paragony.
                    fakturę potrzebuj tylko na graty do O2 bo to auto "firmowe" a leon jest autkiem prywatnym.

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Nie wiem na jakich olejach obecnie auta jeżdzą i co ile był olej wymieniany jesli do 15 000km i oleje klasy 5W-30/5W-40
                    O2 - Motul Specific 505 01 502 00 505 00 5W-40
                    Leon - 8100 X-cess 5W-40
                    wymiana co 15kkm lub rok

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Ale warto pamietac że temp. robocza oleju osiąga własciwą temp. roboczą po ok. 10-15km jazdy i przez ten czas warto nie ulegac presji większego ciągu bo można przyspieszyć wydatnie zużycie silnika.
                    mam : Forum - Octavia Club Polska wiec wiem kiedy używać pedału przyspieszenia


                    Wysłany: Dzisiaj 1:49
                    trochę późno bo przeoczyłeś:
                    oraz coś do przepłukania silnika przed wymianą oleju w ilości 2x
                    Załączone pliki
                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez loru
                      tak i już 146KM
                      No to GT-1 5W-40. Zobaczysz różnicę po zalaniu tego oleju

                      Filterek oleju WL7296 do OC2 bym zostawił to ten:



                      Wychodzi 15.53zł/ brutto.

                      Dalej, filtr paliwa MANN PU 825 x for UFI dla numerów 3C0 127 400 C - 70zł z VAT.
                      Na jutro bede miał tylko musisz mi potwierdzić.
                      Filterek weglowy MANN CUK 2939 - 36,17zł brutto tez jest na miejscu.
                      Filterek powietrza (nie dla zimnego klimatu ) MANN C 35 154 - 41,10zł brutto

                      To by była OC2.
                      Mozesz mi jeszcze podac dokładnie ile tego oleju .
                      Chyba 4L powinno styknąć do BXE ale to byś mi potwierdził .

                      Leonik BCB 105KM:

                      Olej który bym wlał aby zoptymalizować przebiegi i koszty eksploatacji to PRO C-3 5W-30, cene podałem post wyżej.
                      Wchodzi chyba ok. 4.5L więc 1x 4L + 1L.

                      Filterki:

                      Olej - W712/52 - 18zł - jest na stanie
                      Paliwa - WK 730/1 - 28,40zł - jest na stanie
                      Filterek powietrza weglowy - 52,93/ brutto.

                      Oba interwiały to max. 15 000km.
                      Jeśli Leon nie robi więcej niż 15km dziennie to z obawy (nie wiem akurat jak tutaj jest temat z odmą od jesieni bo nie pamietam) ale skrócił bym do 8500-10 000km.

                      Do tego DHL do 10KG - 22zł brutto
                      Od 10KG do 31.5 - 29zł brutto.

                      Pozdrawiam serdecznie

                      Czekam na informację .
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Pidziek
                        Chyba 4L powinno styknąć do BXE ale to byś mi potwierdził .
                        mało, zawsze brałem bankę 5l i zostawało 0,5 l na dolewki

                        Zamieszczone przez Pidziek
                        Na jutro bede miał tylko musisz mi potwierdzić.
                        potwierdzam

                        reasumując
                        O2:

                        olej - Fuchs TITAN GT-1 5W-40 - 4L - 136,38zł, 1L - 34,60zł.
                        filtr oleju - WL7296 15.53zł/ brutto
                        filtr paliwa - MANN PU 825 x for UFI dla numerów 3C0 127 400 C - 70zł z VAT
                        filtr kabinowy - węglowy MANN CUK 2939 - 36,17zł brutto.
                        filtr powietrza - (nie dla zimnego klimatu ) MANN C 35 154 - 41,10zł brutto
                        suma: 333,78 pln

                        leon:
                        olej - Fuchs TITAN PRO C-3 5W-30 wykonany w technologi XTL ! 4L - 147,35zł 1L - 39,00zł
                        filtr oleju - W712/52 - 18zł - jest na stanie
                        filtr paliwa - WK 730/1 - 28,40zł - jest na stanie
                        filtr kabinowy - weglowy - 52,93/ brutto.
                        filtr powietrza - :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: uzupełnij
                        suma: 285,68 pln

                        przesyłka, pewnie powyżej 10kg
                        29 pln

                        suma końcowa 648,46 pln + filtr powietrza dla leona
                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                        Komentarz


                        • #37
                          Ok dzięki.
                          Co do filtra przepraszam zacząłem dobierać i miałem pewne rozterki.
                          MANN-FILTER Online-Katalog – Qualitätsfilter online finden

                          Mamy od kwietnia 04/01 - C 4287/2
                          Drugi od maja 05/01 - C 2998/5 x
                          I trzeci na warunki wiekszego zapylenia Use in dusty environments od kwietnia 2001 - C 4287/1

                          Bardzo Cię porsze o weryfikacje tego filterka.
                          Daj znać.

                          Pozdrawiam serdecznie
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez Pidziek
                            Co do filtra przepraszam zacząłem dobierać i miałem pewne rozterki.
                            Link
                            ten od maja 2001 ( C 2998/5 x) , leon jest z 2003 r

                            kurcze i nic nie zaproponowałeś do przepłukania silnika dla O2 i leona.
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • #39
                              C 2998/5 x - 53,75zł brutto.

                              Też jest.
                              W tej chwili sprzedałem ostatnia 4L GT-1 5W-40 i za parę dni bedę miał kolejna dostawę w opakowaniach 4L.
                              Jest w opakowaniach 1L jeśli nie bedzie to stanowić jakiejś przeszkody.

                              Co do płukanki nie mam nic w tej chwili oczekuje na płukanki z Amsoil ale nie znam terminu, sądzę że ok. 2tyg.
                              Byłbym skłonny dosłać Ci takie dwie buteleczki jak dostanę pokrywając koszt wysyłki (poczta polska kilka zł) jak tylko dostanę.
                              To taki mój ukłon dla Twojego zamówionka.

                              Pozdrawiam serdecznie
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz


                              • #40
                                reasumując
                                O2:

                                olej - Fuchs TITAN GT-1 5W-40 - 4L - 136,38zł, 1L - 34,60zł.
                                filtr oleju - WL7296 15.53zł/ brutto
                                filtr paliwa - MANN PU 825 x for UFI dla numerów 3C0 127 400 C - 70zł z VAT
                                filtr kabinowy - węglowy MANN CUK 2939 - 36,17zł brutto.
                                filtr powietrza - (nie dla zimnego klimatu ) MANN C 35 154 - 41,10zł brutto
                                suma: 333,78 pln

                                leon:
                                olej - Fuchs TITAN PRO C-3 5W-30 wykonany w technologi XTL ! 4L - 147,35zł 1L - 39,00zł
                                filtr oleju - W712/52 - 18zł - jest na stanie
                                filtr paliwa - WK 730/1 - 28,40zł - jest na stanie
                                filtr kabinowy - weglowy - 52,93/ brutto.
                                filtr powietrza - C 2998/5 x - 53,75zł brutto
                                suma: 285,68 pln

                                przesyłka, pewnie powyżej 10kg
                                29 pln

                                suma końcowa 702,21 pln.

                                Oczywiście poproszę, faktura na graty tylko do O2 a pozostałe elementy paragonie, proszę na pw nr konta do przelewu.

                                Zamieszczone przez Pidziek
                                Jest w opakowaniach 1L jeśli nie bedzie to stanowić jakiejś przeszkody.
                                nie stanowi, kwestia czy cena się nie zmieni :?:

                                Zamieszczone przez Pidziek
                                Byłbym skłonny dosłać Ci takie dwie buteleczki jak dostanę pokrywając koszt wysyłki (poczta polska kilka zł) jak tylko dostanę.
                                10 pln wystarczy ?
                                To taki mój ukłon dla Twojego zamówionka.
                                miło mi.

                                Pozdrawiam
                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez loru
                                  nie stanowi, kwestia czy cena się nie zmieni :?:
                                  Cena jest stała Fuchs TITAN GT-1 5W-40 - 4L - 136,38zł, 1L - 34,60zł.
                                  Litrówka wychodzi zaledwie 50 gr. drożej więc nie jest to jakaś znacząca różnica.
                                  Myślę że nie stanowi to przeszkody z finalizacji zamówionka.

                                  Zamieszczone przez loru
                                  10 pln wystarczy ?
                                  W zupełności.

                                  Czekam na ewentualnego maila w celu potwierdzenia i wymiany informacji związanych z zamówieniem (FV, ewentualna proforma i rozliczenie).

                                  Adres juz podaję oficjalny

                                  [email protected]

                                  Pozdrawiam i czekam na informację.
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Pidziek
                                    Cena jest stała Fuchs TITAN GT-1 5W-40 - 4L - 136,38zł, 1L - 34,60zł.
                                    Litrówka wychodzi zaledwie 50 gr. drożej więc nie jest to jakaś znacząca różnica.
                                    Myślę że nie stanowi to przeszkody z finalizacji zamówionka.
                                    Oczywiście, że nie, sorry trochę zakręcony jestem.
                                    Zamieszczone przez Pidziek
                                    Czekam na ewentualnego maila w celu potwierdzenia i wymiany informacji związanych z zamówieniem (FV, ewentualna proforma i rozliczenie).
                                    Już odpowiedziałem, teraz ja czekam
                                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Dziękuję info poszło na maila.
                                      Myślę że może się uda wysłac paczkę aby ta trafiła do Ciebie w czwartek - piątek :-)

                                      pozdrawiam
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Witam.
                                        Czy coś takiego jest dostępne:
                                        Titan Fuel Plus Bar

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Oczywiście choć tego w tej chwili nie mam ale to nie jest problem.
                                          1L 53,35zł z VAT-em.
                                          po wlaniu do ON barwa paliwa przypomina kolor niebiesko - zielony :-)

                                          loru: paka zrobiona jutro będzie u Ciebie :-)

                                          Dziękuję i pozdrawiam
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez Pidziek
                                            loru: paka zrobiona jutro będzie u Ciebie :-)
                                            no i
                                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              witam
                                              co byś polecał do octavia 2.0 TDI - silnik BKD.
                                              pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zakładam że piszesz o tym 103KW.
                                                Generalnie jeśli silnik masz stosunkowo młody i jeździsz na krótkich odcinkach oaz przebieg też nie jakiś astronomiczny a pobór oleju nie jest jakiś znaczacy to PRO C-3 5W-30 504/507.
                                                Jeśli przebieg większy tudzież masz cięższą nogę wtedy GT-1 5W-40 505.01.
                                                Czy tam wchodzi niespełna 4L oleju ?

                                                Pozdrawiam
                                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                http://www.zmienolej.pl/
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez Pidziek
                                                  Czy tam wchodzi niespełna 4L oleju ?
                                                  ok. 4,3 - 4,4 l oleju
                                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Link przyszła kolej na mnie To zaczynamy: Octavia 1 rocznik 1998 1.9 TDI 110KM obecny olej to shell helix 10w40 ale nie wiem dokładnie jaki tylko tyle ze do diesla Nie znam się za bardzo na tym przeważnie od wymiany do wymiany dolewam około 0,5 l ale to zależy czy dalekie trasy czy na miejscu bo rożnie się jeździ.Proszę o szybka odpowiedz.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X