Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak myjecie swoje ©kody? ankieta

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • przecież też masz ciemny bardzo fajny szary kolorek :wink:
    1.8T AGU L&K

    2.0TDI BKD ELEGANCE

    TOYOTA LAND CRUISER J95

    Komentarz


    • Spójrz, to są efekty mojej pracy na 12-letnim Punto mojej żony:
      Page Not Found - Meguiar's
      a auto przed tym zabiegiem stało ok. miesiac czasu pod drzewem i było tak wyklejone, że szyby wyglądaly jak z pleksi, a nie ze szkła

      [ Dodano: Czw 26 Lut, 09 18:02 ]
      Zamieszczone przez leszekmw
      Big, z chęcia , najlepiej spotkamy się pod moim garażem...
      Jestem "ZA" Tylko niech zrobi sie troche cieplej. Ale jak najbardziej jestem ZA
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • to jeszcze jedną rzecz mi rozjaśnijcie "detailersi":
        jaka różnica jest między dwoma powiedzmy pięcioletnimi autami

        -o jedno nikt SPECJALNIE nie dbał, ale dbał przeciętnie "normalnie", no może tylko nie używał automatycznej myjni, powiedzmy raz w miesiącu mył na ręcznej i zlecał zwykłe sprzątanie a na koniec przed sprzedażą wydał np. 3000PLN na profi "odświeżenie"

        -o drugie przez 5 lat dbano zgodnie z tymi zasadami sztuki detailingu

        czy w pierwszym przypadku efekt będzie wirtualny i krótkotrwały, czy nie będzie można znaleźć większych różnic :?:

        [ Dodano: Czw 26 Lut, 09 22:13 ]
        bo to jest kolejna rzecz, na którą warto byłoby zwrócić uwagę przy kupnie używki IMHO
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • Zamieszczone przez szkoda
          czy w pierwszym przypadku efekt będzie wirtualny i krótkotrwały, czy nie będzie można znaleźć większych różnic
          Szkoda, w pierwszym przypadku efekt będzie nie tyle wirtualny ( bo faktycznie bedzie widoczny dla każdego), co krótkotrwały. Wynika to z tego, że regularne stosowanie tych procesów i kosmetyków powoduje wnikanie w lakier np. olejków odzywiających lakier, czy wosku zabezpieczczajacego, co skutkuje tym, że lakier niejako nasączony tymi produktami dłuzej zachowuje swój salonowy wygląd i jest lepiej (na dłużej) zabezpieczony przed działaniem czynników zewnetrznych. Czyli jak wszędzie pojedyncze zastosowanie skutkuje co prawda efektem ale na którki okres szasu. Natomiast regularne stosowanie powoduje że ten efekt się zaczyna utrzymywac coraz dłuzej.
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • zresztą to widać czy o samochód ktoś dba regularnie czy tylko auto do sprzedaży zostało odpicowane. regularność w tym procesie to podstawa- nie można dopuścić żeby brud wżarł się w lakier a regularne mycie i woskowanie temu zapobiega jak napisał Big, :wink:
            1.8T AGU L&K

            2.0TDI BKD ELEGANCE

            TOYOTA LAND CRUISER J95

            Komentarz


            • Zamieszczone przez szkoda
              bo to jest kolejna rzecz, na którą warto byłoby zwrócić uwagę przy kupnie używki IMHO
              No na pewno byłby to niewątpliwy i to duży + auta Tylko trzeba też wziąć pod uwagę, że cena zakupu takiego auta też musi uwzględniać ten dodatkowy + (czyt. takie auto będzie droższe).
              Swoją drogą ciekawe co na temat takich dodatkowych zalet auta mówią cenniki np. Euro-Taxu , bo nie wyobrażam sobie żeby taka rzacz nie została uwzględniona w cenie auta zostawianego np. w rozliczeniu za nowe u dealera.
              Czarny Elegance

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Big
                Swoją drogą ciekawe co na temat takich dodatkowych zalet auta mówią cenniki np. Euro-Taxu
                no chyba nic

                a co do uzywek, to chodziło mi raczej o sytuację z drugiej strony -> detailing jako picowanie
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • przecież prawie wszyskie auta z zagranicy , te czyściutkie w środku sa świeżo prane... ,lakier jest polerowany... .ja widze sporo aut które są dopiero co sprowadzone i zapewniam was że mało który jest czyściutki itd . dopiero nasi handlarze je detajlingują z lepszym lub gorszym efektem

                  Zamieszczone przez szkoda
                  czy w pierwszym przypadku efekt będzie wirtualny i krótkotrwały, czy nie będzie można znaleźć większych różnic :?:
                  według mnie to jak ktoś zrobi to profesjonalnie to nie będzie widać... , ale tak się robi wozy za 50 tyś w górę , szczególnie do 3 lat , które latały w różnych firmach na zachodzie i maja nalatane 200-300tyś km. wtedy dobre picowanie i się robi na 80 tyś km.

                  dla samochodów dla plebsu , takich do 20 tyś zł wystarczy dobra myjnia tak jak to opisałem wcześniej.
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leszekmw
                    dopiero nasi handlarze je detajlingują z lepszym lub gorszym efektem
                    Słowo - detailingują - powinienieś napisac w cudzysłowie, bo samo upranie tapicerki i wyczyszczenie plastików wnętrza i komory silnika Vinetem oraz Plakiem niewiele ma wspólnego z car-detailingiem 8) .
                    Ale masz rację - ja również mam okazje popatrzeć na stan w jakim trafiaja do handlarza używki z zagranicy a ptem w jakim są sprzedawne klientowi w Polsce.
                    tylko jak napisałem wyżej z PRAWDIZWYM car-detailingiem ma to niewiele wspólnego
                    A oto cytat z definicją car detailingu - " Należy zacząć od tego, co to jest Auto Detailing? Nazywamy tak proces doprowadzania samochodu do jak najlepszego stanu wizualnego, można powiedzieć „salonowego”. Auto ma pozostać takie przez cały okres eksploatacji. Należy podkreślić, że zabiegi detailingu są precyzyjnie zaplanowane i przemyślane. Jest to o wiele więcej niż, zwykłe mycie samochodu. Detailing charakteryzuje się niezwykłą precyzją i szczegółowością."To tak na przyszłośc zeby nie mylić detailingu ze zwykłym wyciem i odkurzaniem auta
                    Czarny Elegance

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Big
                      Słowo - detailingują - powinienieś napisac w cudzysłowie

                      no to się rozumie...w końcu celowo zniekształcałem to słowo ....
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Big
                        oraz Plakiem
                        plak najlepiej działa jak przyjeżdża kupujący ze śwagrem mechanikem i teściem, jak się wszystko błyszczy jak psu jajca - biero od razu, kupywa sie oczamy :lol: :wink:
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • no to na koniec..


                          detailing czy fotoshop :?:

                          Link


                          Ziomal niech coś powie...
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez leszekmw
                            detailing czy fotoshop
                            Leszku nie bardzo rozumiem o co chodzi???
                            Przecież sprzedający nigdzie nie pisze, ze jest auto-detailerem, a i auto jakoś nadzwyczajnie wcale nie wygląda Jest po prostu czyste i tyle.
                            P.S. Przynajmniej sprzedawc ajest uczciwy (i chwała mu za to !!!) i przyznaje sie do stłuczki. Oby więcej takich.
                            Czarny Elegance

                            Komentarz


                            • leszekmw, :?: :?: :?:
                              ale że co bo też nie rozumiem? :roll: zwykłe auto nie za szczególnie nawet czyste (bagażnik felgi)...
                              1.8T AGU L&K

                              2.0TDI BKD ELEGANCE

                              TOYOTA LAND CRUISER J95

                              Komentarz


                              • chodzi mi o lakier..zwróćcie uwagę jaki jest śliczny na niektórych zdjęciach..sądzę że jest poprawiany w obróbce... .ale się nie znam dobrze na fotografii
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • e no, bez przesady
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • :jaja
                                    Zamieszczone przez leszekmw
                                    jest śliczny
                                    1.8T AGU L&K

                                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                                    Komentarz


                                    • Zwyczajne auto, prawdopodobnnie umyte przed fotkami (na którejś widac jeszcze krople na tylnym zderzaku). Kołpaków nie ma a to juz wygląda troche jak szlachcic na bosaka
                                      Artur

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez leszekmw
                                        zwróćcie uwagę jaki jest śliczny
                                        Leszek, jeszcze raz zapytam - co Ty w niej takigo slicznego widzisz???
                                        wejdz sobie na forum które ci wczesniej podałem (o tu: Page Not Found - Meguiar's) i zobacz jak wygląda pięknie zadbany lakier (Skody też tam są )
                                        Czarny Elegance

                                        Komentarz


                                        • Jest tam na tym forum gość z Audi A2 który zdziałał absolutne cuda, ale kupił chyba ok. 20 kosmetykow (nie liczyłem, strzelam). Efekt końcowy jest po prostu piorunujący i w tym wypadku mogę się zgodzić że auto wygląda slicznie.
                                          Artur

                                          Komentarz


                                          • ŁOKEJ , faktycznie na tych zdjęciach te auta wyglądają lepiej. ciekawe tylko jakby wyglądała ta skoda z allegro gdyby miała ciemny kolor na którym wszystko ładniej wygląda.

                                            jeszcze raz mówię ze na pewno te aut apo takim pięciogodzinnym picowaniu wyglądają lepiej .ale.....ale już mi sie nie chce gadać ...zobaczymy na wiosnę ... .

                                            popatrzę , dotknę , może sam sobie zrobię jakiś element u sebie i zobaczę ja długo utrzymuje sie efekt.
                                            na teraz kończę ....ale jestem przekonany że jakość aparatu ma bardzo duże znaczenie
                                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                            GVI 1.4TSI
                                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                            Komentarz


                                            • dzisiaj byłem na myjce, ZWYKŁEJ
                                              w każdym razie rozmawiałem z ... kierownikiem (?) bo przypomniałem sobie, że Nexusowi tam pucują furę tym meguaiers'em chyba, czyli można się prawdopodobnie dogadać i pewnie nie będą to tak duże pieniądze jak te, o których mówiliśmy wcześniej, oczywiście należałoby zainwestować we własne kosmetyki.
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez szkoda
                                                oczywiście należałoby zainwestować we własne kosmetyki
                                                i wyjdzie prawie tyle samo co w cenniku :P niestety ale meguaiers to drogie kosmetyki :? ale zaj**** dobre :twisted:
                                                1.8T AGU L&K

                                                2.0TDI BKD ELEGANCE

                                                TOYOTA LAND CRUISER J95

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Maru 123
                                                  Zamieszczone przez szkoda
                                                  oczywiście należałoby zainwestować we własne kosmetyki
                                                  i wyjdzie prawie tyle samo co w cenniku :P niestety ale meguaiers to drogie kosmetyki :? ale zaj**** dobre :twisted:
                                                  bez przesady, z tego co wyliczał kiedyś Big to był to zupełnie inny rząd ceny zdaję się
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz


                                                  • no wiem wiem :P przecież sam kupuje te kosmetyki to wiem ile kosztują mi cały zestaw wychodzi około 400zł+ gąbki szmatki aplikatory szczotki idt.
                                                    1.8T AGU L&K

                                                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                                                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X