Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Mycie komory silnika a akumulator.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Mycie komory silnika a akumulator.

    Witam szukam dla znajomej lokalu w Warszawie w miarę dobrej lokalizacji.
    Jeżeli ktoś miałby jakieś info odnośnie takiego lokalu byłbym wdzięczny

    - Lokal 16-20 metrów
    - Dostosowany do wymogów sanepidu
    - z łazienką i recepcją w typie open space
    - z niskim czynszem tak do 1200
    - widny, czysty i NIEZADŁUŻONY
    - w dobrym punkcie komunikacyjnym
    - z witrynami
    Wiem że wymagania są spore ale może ktoś coś wie i ma na coś namiar.
    Za wszystkie informacje będę ogromnie wdzięczny.
    Znajoma jest 100% pewna więc po niej żadnych kombinacji nie można się spodziewać.

  • #2
    [O1] Mycie komory silnika a akumulator.

    Z racji tego że pojeździłem ponad rok bez dolnych osłon silnika, komora nie wygląda ciekawie. Mam zamiar w końcu się zmobilizować i założyć osłony na swoje miejsce a przy okazji umyć komorę. W związku z tym mam pytanie - czy konieczne jest odłączanie aku?? Nigdy nie myłem silnika i w "tych" sprawach jestem zielony.

    Komentarz


    • #3
      Wszelki duch Pana Boga chwali, Piernik, a co się z Tobą działo ??!! Całe wieki cię tu nie było (nie wspominając juzo spotach Lubelskich). Będziesz na spocioe w środę ??
      Zamieszczone przez piernik
      W związku z tym mam pytanie - czy konieczne jest odłączanie aku??
      Odłączać nie trzeba, ale dobrze go osłonić np. okręcić reklamówką. To samo zrób z modułem kompa sterujacego silnikiem i alternetorem.
      Pamiętaj, żeby nie myś ciepłego silnika i nie kierowac na silnik silnego strumienia wody.
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • #4
        Big, a no trochę się działo ale to kiedyś przy okazji zdążę opowiedzieć . A wracając do tematu to może znasz jakieś dobre sprawdzone środki do usuwania syfu z silniki (oraz mieszanki olejowo-kurzowej :lol: w okolicach odmy)??

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez piernik
          A wracając do tematu to może znasz jakieś dobre sprawdzone środki do usuwania syfu z silniki
          Skorzytaj z tego: Shop - Meguiar's
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • #6
            Sądzę że brudny silnik to rónież efekt tego co wlatuje przez przednie kratki atrapy chłodnicy. Dlatego zastanawiam się aby na zimę kupić taki czarny plastik zakrywający przedniego grilla. Może to być przydatne dla osób jeżdżących dużo w trasie - wtedy przez kratkę nie wlatuje ta wodno-błotna mgiełka która unosi się za TIRe za którym my jedziemy.
            Octavia Tour 1,6 BFQ 102 KM Twinpowr Ice plus + 2007, LPG:
            Czym jest Skoda Octavia ?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piernik
              dobre sprawdzone środki do usuwania syfu z silniki
              Mnie kiedyś kolega mechanik amator polecił specyfik w spray'u do czyszczenia hamulców. Ponoć cały syf pięknie spływa, ale jeszcze nie próbowałem...

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Big
                Skorzytaj z tego: Page Not Found - Meguiar's
                taki sobie ten preparat...

                Zamieszczone przez jaad33
                polecił specyfik w spray'u do czyszczenia hamulców. Ponoć cały syf pięknie spływa, ale jeszcze nie próbowałem...
                polecam wurth-a :wink:
                1.8T AGU L&K

                2.0TDI BKD ELEGANCE

                TOYOTA LAND CRUISER J95

                Komentarz


                • #9
                  Piernik, a najlepiej zajrzyj do tego tematu: Link i najwiecej sie dowiesz
                  widzę ze kolega poleca APC (czyli All Propose Cleaner) z Megsa. To też mozę być dobre rozwiązanie.
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #10
                    piernik, Auto Shine Detailing
                    1.8T AGU L&K

                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                    Komentarz


                    • #11
                      piernik, wszyscy polecaja All Propose Cleaner od Megsa oraz użycie pędzelka do czyszczenia np. detailing brush myslę ze tego zastawiania mógłbyć spróbowac bo da ono chyba nejlepsze rezultaty.Mozna spróbowac tez Auto Glym Engine and Machine cleaner - tez ma niezłe recenzje
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Big, dokładnie ten APC daje lepszy efekty ja to całe mazidło do silnika :wink: a tych pędzelków to radze przygotować kilka-mały duży, wąski, długi itd :wink:
                        1.8T AGU L&K

                        2.0TDI BKD ELEGANCE

                        TOYOTA LAND CRUISER J95

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Maru 123
                          a tych pędzelków to radze przygotować kilka-mały duży, wąski, długi itd
                          Oj tak, masz absolutna rację do komory silnika przyda sie parę różnej grubości pędzelków.
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #14
                            no i nie zapominajmy o dressingu na koniec- ten z megsa jest jak najbardziej ok :wink: plastiki maja żywy kolor ale nie świecą się tandetnie jak deska w polonezie po plakowaniu :wink:
                            1.8T AGU L&K

                            2.0TDI BKD ELEGANCE

                            TOYOTA LAND CRUISER J95

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzięki Panowie za rady i wskazówki. Teraz tylko mam nadzieję że w weekend nie będzie mrozu bo chcę wyczyścić silnik zanim założę dolne osłony przed nadejściem zimy.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X