Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak smarujecie uszczelki specyfikiem w spreju?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak smarujecie uszczelki specyfikiem w spreju?

    Enriquez,
    witam
    zrobiłem sobie czujnik ruchu i wszystko super z wycieraczkami ładnie zamontowałem ale mam problem ze światłami (auto) nie mam przewodu na pinie 2 we wtyczce do przełącznika świateł czy mogę prosić o podpowiedz gdzie się z tym podpiąć ?


    dzieki wielkie

  • #2
    Jak smarujecie uszczelki specyfikiem w spreju?

    Zakupiłem specyfik do smarowania uszczelek, chyba jakiś sylikon to jest. I teraz mam pytanie: czy najpierw na szmatkę psikąć i potem po uszczelce, czy uszczelkę potraktować bezpośrednio?

    Komentarz


    • #3
      Re: Jak smarujecie uszczelki specyfikiem w spreju?

      Zamieszczone przez Kenu
      Zakupiłem specyfik do smarowania uszczelek, chyba jakiś sylikon to jest. I teraz mam pytanie: czy najpierw na szmatkę psikąć i potem po uszczelce, czy uszczelkę potraktować bezpośrednio?

      na gabke polecam. siuralem bezposrednio i zasyfilem sobie plastiki na desce rozdzielczej. tak czy inaczej warto umyc fibra uszczelki przed zabiegiem.

      Komentarz


      • #4
        Pierwszy raz jak konserwowałem psikałem na szmatkę a następnie wcierałem środek w uszczelkę. Aplikowanie bezpośrednio na uszczelkę ma tą wadę, że smarujesz również wszystko obok.

        Drugim razem kupiłem 100% olej silikonowy o konsystencji syropu klonowego. Nałożyłem go na każdą z uszczelek (z lekkim nadmiarem) odczekałem dwa dni a następnie wytarłem resztę szmatką. Uszczelki są dalej tłuste po prawie czterech miesiącach.

        Środki w sprayu mają dużo substancji lotnych co pogarsza ich efektywność. Osobiście polecam drugi sposób.
        Piotrek

        Fabia III Combi 1.0 CHYB
        Rapid Spaceback 1.2 CGPC

        Komentarz


        • #5
          Dzięki Panowie.

          Się jeszcze zastanawiam, czy by nie psiknąć tym zawiasów... nada się?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Kenu
            Dzięki Panowie.

            Się jeszcze zastanawiam, czy by nie psiknąć tym zawiasów... nada się?

            lepiej smar litowy. bialy i starcza b dlugo.
            wracajac do uszczelek kiedys hiciorem byla zwykla gliceryna apteki za smieszne pieniadze:-)

            Komentarz


            • #7
              Ponieważ pracuję w branży tworzyw sztucznych, mogę powiedzieć kilka słów na ten temat. Jeśli chodzi o smarowanie uszczelek, to tylko środkiem na bazie silikonu - nie polecam preparatów na bazie ropy (smary, oleje) - niszczą uszczelki i to bardzo szybko - po prostu rozpuszczają je. Środki silikonowe zabezpieczają uszczelki, wydłużają ich żywotność, ponadto, poprawiają ich właściwości higroskopijne - nie wchłaniają wody, a co za tym idzie, nie przymarzają. Nie podaję konkretnych nazw - szukajcie środków na bazie silikonu, jest ich duży wybór, większość się nada.
              Piter
              tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
              KM i Nm dołożył gregor10

              Komentarz


              • #8
                spc, może być niejednoznacznie
                Zamieszczone przez spc
                ponadto, poprawiają ich właściwości higroskopijne - nie wchłaniają wody
                Poprawiają właściwości hydrofobowe. Higroskopijność może być zrozumiana odwrotnie.
                Piotrek

                Fabia III Combi 1.0 CHYB
                Rapid Spaceback 1.2 CGPC

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piotrex
                  spc, może być niejednoznacznie
                  Zamieszczone przez spc
                  ponadto, poprawiają ich właściwości higroskopijne - nie wchłaniają wody
                  Poprawiają właściwości hydrofobowe. Higroskopijność może być zrozumiana odwrotnie.
                  +1 Tego słówka mi właśnie brakło i wyszło odwrotnie
                  Piter
                  tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
                  KM i Nm dołożył gregor10

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Kenu

                    Się jeszcze zastanawiam, czy by nie psiknąć tym zawiasów... nada się?
                    nawet nie próbuj ... no chyba, że lubisz mieć problemy skoro jest do uszczelek to nie do zawiasów... pastą do butów nie umyjesz zębów...
                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Biszczu
                      pastą do butów nie umyjesz zębów...
                      oj tam od razu, że nie umyjesz... :szeroki_usmiech
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X