Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Malowanie listw plastikowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Malowanie listw plastikowych

    Hej

    Ja się dzisiaj miałem okazję przejechać jako kierowca Audi A6, o którym wspominałem wcześniej - mocno rozczarował mnie hałas w środku przy 130+ ... kurcze aż się pokuszę o nagranie ... jest głośniej niż w O3. Wydaje mi się, że idzie głównie o bardzo duże lusterka.

    Michał

  • #2
    Malowanie listw plastikowych

    witam, chciałem się poradzić w jaki sposób i jakimi farbami (producent etc.) najlepiej odnowić listwy plastikowe wewnątrz auta tj. na drzwiach i nad schowkiem, które już niestety są trochę podrapane, oraz sposób ich mocowania. Ew. czy można to wykonać samemu żeby wyszło ładnie i co ważne trwale, dzięki

    Komentarz


    • #3
      gorzu, zależy jaki kolor masz .
      Jest kilka różnych sposobów np. hydrografika lub lakierowanie ( samą bazą , bazą + clar)( w połysku lub półmacie ) poliuretan , itd.
      Daniel

      Komentarz


      • #4
        lilo jeżeli chodzi o kolor to są one srebrne, chciałbym wykonać sam renowację tych listewek, hydrografiki raczej nie chcę, jednym słowem chciałbym je polakierować na srebrno jak w oryginale, tylko nie wiem jaką technikę obrać, i jakich farb użyć, przydałby mi się taki taki krótki przewodnik w 5 krokach :wink: pytanie podstawowe które sobie cały czas zadaje: czy jest sens samemu się za to łapać, żeby wyszło to ładnie?? czy lepiej rozbić skarbonkę i oddać to do lakiernika dla lepszego efektu

        Komentarz


        • #5
          gorzu, możesz samemu spróbować kup w mieszalni lakierów srebrny spray ( odcień ci dobiorą zgodnie z twoim życzeniem ) koszt 45zł ( tyle w moich stronach kosztuje ) i lakieruj .
          A najważniejsze , masz kupić bazę akrylową , nie kupuj czasami jakiś tam zwykłych już gotowych lakierów .

          Przygotowanie w skrócie.

          1. zdemontuj listwy
          2. zmatuj je papierem wodnym o gradacji 1500
          3. umyj je w wodzie z ludwikiem
          4. dokładnie je osusz
          5. lakieruj w odległości około 20/30cm i 5/6 cieniutkich warstw żeby nie narobić zacieków.
          6. po 24h możesz spokojnie jw zamontować .
          Daniel

          Komentarz


          • #6
            dzięki lilo za wyjaśnienie, jeżeli dobrze rozumiem to w mieszalni lakierów będę wstanie zakupić puchę z dobranym na życzenie klienta "lakierem na bazie akrylowej"? tak się właśnie obawiałem kupować gotowca w sklepie m.in z powodu składu takowego lakieru (brak dodatku utwardzaczy, co podobno nie wpływa za dobrze na trwałość lakierowanych elementów) :wink:
            I ostatnia sprawa: czy nie ma potrzeby na końcu przemalowania lakierem bezbarwnym?
            p.s co sądzisz o takim wynalazku PLASTOFIX 340 1K PLASTICS, dzięki

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez gorzu
              jeżeli dobrze rozumiem to w mieszalni lakierów będę wstanie zakupić puchę z dobranym na życzenie klienta "lakierem na bazie akrylowej"
              dokładnie

              Zamieszczone przez gorzu
              czy nie ma potrzeby na końcu przemalowania lakierem bezbarwnym?
              zależy , jak chcesz w połysku albo w półmacie to tak , jeżeli oczekujesz matu to nie

              Zamieszczone przez gorzu
              PLASTOFIX 340 1K PLASTICS
              rewelacyjny podkład ale nie potrzebny tobie
              Daniel

              Komentarz


              • #8
                ok, możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak zdemontować te listwy, bo podkładałem śrubokręt i coś mocno siedzi na tych "zaczepach", a nie chcę poniszczyć próbując na siłę

                Komentarz


                • #9
                  lilo a dlaczego gorzu nie potrzebny ten podkład na plastik? Bez niego może być problem z trwałością koloru na listwach
                  Fabryka Barw :]

                  Czarna O1 rs-line tdi
                  Srebrna O2 Scout

                  DACAR.team

                  Komentarz


                  • #10
                    Arti_r1, bo skoro są już w jakimś tam kolorku a nie goły plastik to śmiem twierdzić że nie potrzebny wydatek
                    Daniel

                    Komentarz


                    • #11
                      aaa to tak, tu się zgadzam widocznie ja gdzieś nie doczytałem że to nie goły plastik, a wcześniej malowan ops: y
                      Fabryka Barw :]

                      Czarna O1 rs-line tdi
                      Srebrna O2 Scout

                      DACAR.team

                      Komentarz


                      • #12
                        Arti_r1, spoko luz :P
                        Daniel

                        Komentarz


                        • #13
                          spoko, ale nikt mi ni napisał jak zdjąć te listwy, podłoże śrubokręt i szarpnę i coś urwę :P

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez gorzu
                            ale nikt mi ni napisał jak zdjąć te listwy,
                            a szukałeś wogóle na forum? :roll:
                            ta nad schowkiem jest montowana na śrubę, musisz zdemontować schowek, boki sa wklejane- musisz zdemontowac boczki

                            Link
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X