Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mycie "prawie" nowego silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mycie "prawie" nowego silnika

    2002-2011 Skoda Felicia LXi 1.3 MPi 1996, przejechane razem 230 kkm;
    2009-2010 Opel Astra II 1.6 8V 2000 Edition, przejechane razem 20 kkm (skasowana przez ^&*%^$ w VW T4, który zasnął i staranował nas stojących na czerwonym);
    2011-2013 Opel Astra III 1.7 CDTI 101KM 2004, przejechane razem 30 kkm;
    Pierwszy samochodzik jaki poprowadziłem samodzielnie w 1997 to Trabant 1.1 rodziców - wrażenia niezapomniane 8)

  • #2
    Mycie "prawie" nowego silnika

    Witam, mam pytanie, jak polecacie umyć silnik (auto młodsze niż rok) z osadów soli, które zostały po zimie. Chodzi mi tylko o usunięcie soli, której nawiało mi jakoś dużo po ostatniej zimie, oczywiście tak żeby nic nie zepsuć. Czy może wogóle odpuścić sobie to mycie??

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez seba.79
      Czy może w ogóle odpuścić sobie to mycie??
      ja sobie odpuszczam mycie, ze względu na dużą ilość złącz elektrycznych.
      Fajna stronka

      Komentarz


      • #4
        Ja otworzyłem maskę kercher i poszedł, nie pastwiłmem się jakoś strasznie ale maska od spodu, pokrywa i blotniki jest czysto, auto jezdzi.

        Sa różne opinie na ten temat jedni mówią można myć inni pod żadnym pozorem, nie chcesz lac wody napewno nie zaszkodzi przelecieć jakiśm APC i pędzelkiem na spawach i zakamarach np. maskę od spodu i wytrzec do sucha fibrą.
        http://carsdetailing.blogspot.com/

        Komentarz


        • #5
          A jakie srodki do umycia zapyzialego silnika, z ktorego cos sie leje, ale zeby stwierdzic co to najpierw trzeba go umyc ??

          Jakis srodek APC (All Purpose Cleaner) - zakładam zmywanie gorocą woda (60'C) ale nie pod cisnieniem ??
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft
            A jakie srodki do umycia zapyzialego silnika, z ktorego cos sie leje, ale zeby stwierdzic co to najpierw trzeba go umyc ??
            Masz racje czasem mycie silnika jest nie uniknione (wtedy użył bym aktywnej piany z APC robiłem tak w firmowym wózku widłowym)

            Natomiast kolega zakładający posta pyta raczej jak umyć komorę silnika z syfu który dostał się tam przez szczeliny i atrapy, nie sądze że ma już jakieś wycieki.
            Więc nie chcąc lać wody użyl bym APC 1:5-6 i pedzelka a po "wypędzelkowaniu" do sucha fibra i większość syfu powinna sie usunąć.
            http://carsdetailing.blogspot.com/

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X