Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zapachy do aut

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zapachy do aut

    Teraz UE i DBank dofinansują 20tys przy zakupie nowej Toyoty... Sa kruczki ale ...

  • #2
    Zapachy do aut

    To chyba dobry dział na taki topic, a jako, że każdy szanujący się dział o detailingu - powinien posiadać "podtemat" o zapach, to uważam, że dobrze będzie tu taki założyć.
    Mam trochę bzika na punkcie zapachów samochodowych, stąd pytanie:
    Czego używacie we wnętrzach swoich aut jeśli chodzi o zapachy. Piszcie tutaj swoich faworytów, to czego używaliście, używacie, zachwalacie, bądź odradzacie.

    Sam próbowałem wszystkiego, od ambipurów, wuderbaumów, aroma car'ów, do innych takich. Specyfikiem który miałem, a o którym naczytałem się najwięcej pozytywnych opinii, był
    Areon - Car Air Fresheners and Home Perfumes
    ale prawdę mówiąc zapach, choć ładny, to nie rzucił na kolana, a trwałość była strasznie niska. W przełożeniu na cenę, wręcz żadna. Ot..ładne opakowanie i przeciętny produkt - nic więcej. Osobiście lubię, jak pachnie mocno i intensywnie. Nienawidzę szajsu, który pachnie do 4-5 dni, a potem nie zostawia po sobie żadnego zapachowego śladu i można go wywalić do kosza, dlatego choinki/listki zapachowe - pomimo, że niektóre dosyć fajne w zapachu, są generalnie przegrane. Inna sprawa, że przez lata trochę ich jakość się "zdupcyła". Za gówniarza, miałem pudełko, a w nim około 100 Wunder Baumów zbieranych od wujków, dziadków, znajomych i pomimo, że leżały jedna na drugiej, to każda nawet po miesiącach wciąż posiadała swoją indywidualną i mocno wyczuwalną nutę zapachową, wciąż intensywną - duuużo bardziej od tych produkowanych dzisiaj. Było mi strasznie szkoda, jak gdzieś zapodziałem to pudełeczko :cry:
    Teraz (za pośrednictwem maksiu, który mnie zaopatruje - za co wielkie dzięki ) używam:
    Aroma Car
    konkretnie zapach BLACK, ale nos się już przyzwyczaił i nadchodzi czas na zmianę.

    Wszystkie pomysły mile widziane :!:
    Może powstanie z tego fajna dyskusja :wink:
    Artur

    Komentarz


    • #3
      Zacznij uzywac tego, a gwarantuje, ze Twoje problemy sie skoncza. Trwalosc tego cusa to kilka miesiecy

      Link
      Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

      Komentarz


      • #4
        Słyszałem o CS'ach. Problem stanowi fakt, że jest tego chyba z 50 rodzajów i nie bardzo jest jak "wąchnąć" przed kupnem. Pozostaje zakup w ciemno...
        Artur

        Komentarz


        • #5
          Tak czy inaczej bedziesz zadowolony. Jak pachnie wanilia, czeresnia itp latwo sobie wyobrazic. Slodkie i mocne to wlasnie wanilia. czeresnie, wisnie. Najczesciej uzywam Napa Grape - winogrono cos ala megs endurance czy glass cleaner - dla mnie super, oraz Malibu Melon - jeden i drugi nie jest oscentacyjny i trzymaja, trzymaja i trzymaja.
          Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

          Komentarz


          • #6
            staraoctavia, mam jakieś wyobrażenie jak te podstawowe zapachy mogą pachnieć. Ciekaw jestem natomiast tych dziwolągów o nazwach typu "ogórkowe beverly hills" czy tym podobne ( :lol: ) itd. Nazwy niekiedy niewiele mówią...i z dostępnością też ciężko. U mnie w mieście nie spotkałem jeszcze CS'a.

            a inni ?
            Macie jakichś swoich faworytów ?
            Artur

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez r2r
              Macie jakichś swoich faworytów ?
              Osobiście zapachów w aucie nie lubię. Jednak jako prezent dla teścia do jego auta wybrałem California Scents - Citrus Splash , myslę że powinien być to fajny świerzy zapach.
              Czarny Elegance

              Komentarz


              • #8
                Dużo osób chwali sobie odświeżacze od Chemical Guys. Szczególnie spreye które trzymają po kilka tygodni a jak zapach jest mało intensywny to można psikąć ponownie
                Strona nie została znaleziona – Samochodowe Kosmetyki
                O zapachu nwoego samochodu, chyba każdy wie jaki to zapach i jest bardzo mile widziany w samochodach
                Łukasz

                Komentarz


                • #9
                  Nie całe 3 lata temu pojechałem kupić narzeczonej A3 z prywatnego ogłoszenia do Monachium. Auto do dzisiaj ma w środku bardzo specyficzny zapach, nie do pozbycia - w cudzysłowiu "pachnie Niemcem". Nie są tego w stanie przyćmić żadne inne zapaszki. Ciekaw jestem, czy coś było aplikowane w tapicerkę, czy wcierane w plastiki, ale jest to dla mnie super sprawa. Zapachu nie jest w stanie wyplenić nic, a jest taki delikatnie skórzany, coś ala nowy świeży materiał ze skóry, choć auto ma tapicerkę z alcantary.
                  Artur

                  Komentarz


                  • #10
                    Może coś takiego pod fotelami ale jak na 3 lata to zbyt długo
                    Strona nie została znaleziona – Samochodowe Kosmetyki
                    Łukasz

                    Komentarz


                    • #11
                      "Przetrzepałem" całe auto i nic nie znalazłem. Coraz bardziej upewniam się, że jakiś wysokiej klasy kosmetyk samochodowy, był regularnie aplikowany na tapicerkę.
                      Artur

                      Komentarz


                      • #12
                        Mogę polecić CS "Monterey Vanilla" - jak nazwa wskazuje waniliowy, nie męczący. "Coronado Cherry" też CS jest bardzo intensywny i w Hyundaiu żony jest zamknięty w podłokietniku a i tak czuć go bardzo dobrze.
                        Czytałem na jakimś forum anglojęzycznym opinie o CS - nie polecają Laguna Breeze - śmierdzi WC-etem :?
                        A miał może ktoś z CS jabłko z cynamonem?
                        Czasem są sporo taniej na detailer.pl (jak jest promocja to po 11-13zł) w zależności od formy.
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez staraoctavia
                          Tak czy inaczej bedziesz zadowolony
                          No nie wiem. Ja lawendę wywaliłem bo wg mnie śmierdziała chemią.

                          Wisienka i guma balonowa - wg mnie rządzą Teraz mam hawajski ogród czy coś takiego, też bardzo miły zapach.

                          Szkoda że zimą toto jednak nie pachnie Jak samochód się nagrzeje, wtedy czuć. Swoje stare zapachy po tym jak przestają pachnieć w samochodzie wrzucam co szafy z ubraniami, tam służą jeszcze dłuuuugo :wink:

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez allejaho
                            Dużo osób chwali sobie odświeżacze od Chemical Guys. Szczególnie spreye które trzymają po kilka tygodni a jak zapach jest mało intensywny to można psikąć ponownie
                            Strona nie została znaleziona – Samochodowe Kosmetyki
                            O zapachu nwoego samochodu, chyba każdy wie jaki to zapach i jest bardzo mile widziany w samochodach
                            Ciekawy zapach, miałeś go ,wąchałeś? 8) , czy nie zalatuje chemią?"Oryginalny" mi już wyparował, ale wspomnienia zostały :szeroki_usmiech

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez r2r
                              nie bardzo jest jak "wąchnąć" przed kupnem
                              LeonClub • Zobacz wątek - Zapachy do auta CALIFORNIA SCENTS - opinie ciekawy link, na forum leona te nazwy przetłumaczył ale w temacie chlopaki piszą które są warte uwagi

                              bishop, niestety nie miałem tego ale bardzo ciekawa opcja
                              Łukasz

                              Komentarz


                              • #16
                                california to dobre i sprawdzone zapachy, wytrzymują napewno dłużej i lepiej pachną itd niz ambi pury i takie tam z dostępnych w marketach. Po nowym roku będe miał zapachy california w dość fajnych cenach w ograniczonej liczbie sztuk jak również sporo innych kosmetyków profesjonalnych do pielęgnacji aut :P oczywiście wszystko nowe itd.
                                Mastershine - Auto Detailing Studio

                                Komentarz


                                • #17
                                  sporo innych kosmetykow profesjonalnych do pielegnacji aut - tzn jakich?
                                  Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A jak w porównaniu z California wyglądają produkty Chemical Guys? Słyszałem tak samo tyleż pochlebnych co obojętnych zdań.
                                    Artur

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja używam klasyki gatunku czyli nieśmiertelnej choinki o zapachu new car lub coś z ambi pur
                                      1.9TDI ASV TOUR/ 1.9TDI ALH COMBI/M W. 1.9jtd
                                      moje auto: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...248021#1248021

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                        VW Jetta 1.2 TSI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Oops, something lost


                                          Mon Areon Summer Dream - imitacja bardzo ładnych męskich perfumów, delikatny zapach. Ekstra, każdemu się podoba a dziewczynom tymbardziej. Ma jednq wadę - krótko trzyma. Z drugiej strony ja to kupuje ich np.. 10 sztuk i sobie co tydzien otwieram nowa i wyjmuję od razu z opakowania. I tak nawet jak już nie mam choinek to w samochodzie osiada zapach i mimo tego że ja nie czuję, to każdy mówi że czuć czyli chyba przyzwyczajam się do zapachu. W lecie lepiej czuć jak się auto nagrzewa i wtedy ten płyn z zapachu lepiej się wydobywa. Kupuję to w TESCO a ostatnio spotykam na Statoilu. Sztuka kosztuje 3.99 do 4.99. Polecam chociaż jedną na spróbowanie!

                                          Każdy inny kolor z Mon Areon mi nie podchodzi... :P

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Prim, marcin20vt, choinki - dobra rzecz. Świeżo otwarte naprawdę dają po nozdrzach. Black Classic sam "wypachniłem" chyba około 50 sztuk w poprzednim aucie, ale wkurzała mnie krótka efektywność :| choć sam zapach przez pierwsze 3-4 dni bardzo ładny i intensywny.
                                            Artur

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              r2r, podskocze przed naszym spotem na ta moja stacje benzynowa i zobacze czy maja cos nowego godnego uwagi ciesze sie ze dotychczasowy zapaszek spelnia swoja funkcje. Pozdrawiam.
                                              Paweł

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                maksiu, spełnia, choć już nie działa na moje nozdrza. Przyzwyczaiłem się i chyba czas będzie zmienić woń w aucie :wink:
                                                Artur

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  generalnie kupuje najczęściej choinke black classic, jak się ją otwiera powoli to wytrzymuje mi kilka tygodni, ale jedna sztuka mi trzymała bardzo długo, nie chce strzelać ale mogło to być około 3 miesięcy i nadal było ją czuć, także jak widać wszystko zależy od partii towaru

                                                  teraz, jak mi sie obecna choinka wypachnie to czaje się na California Scents Coronado Cherry

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X