Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

potrzebuje umyc silnik w o2fl 1.9 tdi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • potrzebuje umyc silnik w o2fl 1.9 tdi

    wszystko mozna
    My website; windykacja (http://forum.meble.pl/)

  • #2
    potrzebuje umyc silnik w o2fl 1.9 tdi

    Szukam i szukam na forum ale nie widze nic konkretnego.
    chcialbym zeby pod maska bylo czysto i swiezo bo chce troche tych plastikow pomalowac i w ogole.
    czy myska cisnieniowa nic nie uszkodze?
    ktore elementy trzeba oslonic?
    auto ma te swoje 3 latka i pod maska zebral sie juz nizly syf mimo ze nie ma wyciekow.
    poradzi ktos jak bezpiecznie umys komore silnika?

    Komentarz


    • #3
      Najbezpieczniej bedzie plastiki odkrecic/zdjac i umyc poza komora silnika oraz pomalowac. Komore/silnik spsikac silnym APC albo preparatem do mycia silnika, po kilku minutach czynnosc powtorzyc i wypedzelkowac i wytrzec mikrofibra. Czasochlonne ale sprawdzone, bedzie jak nowy
      Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

      Komentarz


      • #4
        Wielkim znawcą nie jestem ale powinno się osłonić np. folią akumulator, komputer.... i pewnie jeszcze kilka ważnych podzespołów elektrycznych... a po myciu dobrze jest osuszyć komorę silnika sprężonym powietrzem...

        Komentarz


        • #5
          myjką nie ma poco myć zakup sobie opryskiwacz ciśnieniowy do tego dobre apc czyli środek do mycia np. silników i można fajnie myć oczywiście urzadzenia elektryczne omijać by ich nie zalać, ładnie pędzelkiem myć i mikrofibra wycierać miejsce już wyczyszczone pędzelkiem, na koniec możesz wszystkie plastyki ładnie zabezpieczyć środkiem do tego przenzaczoczym.
          Mastershine - Auto Detailing Studio

          Komentarz


          • #6
            dzieki Panowie za rady. juz wszystko wiem co chcialem a mysle ze i innym sie przyda tez.

            Komentarz


            • #7
              również nie radze atakować komory silnika myjką cisnieniowa. bo jak słabo zamocujesz osłony do tych elementów elektrycznych to woda pod cisnieniem albo ci je zmyje albo zrobi sie gdzies nieszczelność i woda sobie wejdzie. zrób tak jak chłopaki radzą. cos specjalnego do mycia komory albo odpowiednio rozcieńczone APC. ja robie czasem ze za nim dam apc to na sucho pedzelkiem wymiatam brud oczywiscie taki co nie jest przyklejony, bo inaczej mozna porysowac sobie. i później to tak jak przedmówcy. bede robił to samo co ty w ten weekend
              OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

              Auto Detailing: Dream Car Studio
              (znajdź również na fb)

              Komentarz


              • #8
                tak wlasnie zrobie.. nie bede myjka myl tylko mniej inwazyjnie. jeszcze raz dzieki za rady:-)

                Komentarz


                • #9
                  Ja osobiście zdejmuję plastikowe osłony które czyszcze APC a następnie nakładam na nie jakiś dressing. Sam silnik spryskuje silną chemią dedykowaną do silnika, czasem wspomagam się czymś mocnym do felg jak np Tenzi Alux który jest silnym kwasem i wszystko "płuczę" myjką parową. Efekt bardzo dobry

                  Komentarz


                  • #10
                    No właśnie i mi znajomy podpowiedział dzisiaj żeby parową myjką to wszystko załatwić.. i chyba tak bedzie właśnie.. to moze być dobra rzecz

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Jurij
                      No właśnie i mi znajomy podpowiedział dzisiaj żeby parową myjką to wszystko załatwić.. i chyba tak bedzie właśnie.. to moze być dobra rzecz
                      Dużo bezpieczniej niż myjką ciśnieniową - myjką parową szkód raczej nie wyrządzisz ale i tak proponuje zabezpieczyć to co się da

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: potrzebuje umyc silnik w o2fl 1.9 tdi

                        Zamieszczone przez Jurij
                        Szukam i szukam na forum ale nie widze nic konkretnego.
                        chcialbym zeby pod maska bylo czysto i swiezo bo chce troche tych plastikow pomalowac i w ogole.
                        czy myska cisnieniowa nic nie uszkodze?
                        ktore elementy trzeba oslonic?
                        auto ma te swoje 3 latka i pod maska zebral sie juz nizly syf mimo ze nie ma wyciekow.
                        poradzi ktos jak bezpiecznie umys komore silnika?
                        a nie masz większych zmartwień w temacie autka? Można jeszcze szczoteczką do zębów wyczyścić podwozie oraz zająć się palącym problemem nalotu na zaciskach hamulcowych...
                        Pozdrawiam
                        perfex

                        Octavia HTP

                        Komentarz


                        • #13
                          perfex, jeden ma takie, drugi inne problemy :wink:

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • #14
                            perfex, hehe dobre :twisted:
                            jeszcze moznaby sie wsplonie zastanowic nad rozwiazaniem problemu na bliskim wschodzie .. za to przynajmniej moznaby pokojowego nobla zgarnac :diabelski_usmiech
                            Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                            Jeżdżę w blasku
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez witachu
                              również nie radze atakować komory silnika myjką cisnieniowa.
                              to wszystko zależy

                              jak się umie to nie widzę przeciwwskazań
                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez LUKI
                                witachu napisał/a:
                                również nie radze atakować komory silnika myjką cisnieniowa.


                                to wszystko zależy

                                jak się umie to nie widzę przeciwwskazań
                                to już jak kto woli, ja tylko pisze ze swojego punktu widzenia. później w razie wpadki mogą byc problemy. decyzje podejmuje kazdy sam według mnie duzo lepiej poradzi sobie apc ze smarami itd niz sama myjka
                                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                Auto Detailing: Dream Car Studio
                                (znajdź również na fb)

                                Komentarz


                                • #17
                                  witachu, masz rację, jak silnik jest zapuszczony :!:
                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez LUKI
                                    to wszystko zależy

                                    jak się umie to nie widzę przeciwwskazań
                                    tak tak 100 razy się udaje a ten 101 jest katastrofą, żadna myjka ciśnieniowa nie wymyje brudnego smaru itd bez odpowiedniej chemi.
                                    Mastershine - Auto Detailing Studio

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      spoko Panowie. juz decyzja podjeta ze parowa myjka bedzie.
                                      jakis preparat do silnikow czy apc jakis i myjka i bedzie dobrze. :-)

                                      co do komentarza kolegi perfex, coz.. moj sie nie psuje wiec mam tylko takie zmartwienia..

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez witachu
                                        ja tylko pisze ze swojego punktu widzenia
                                        nie bardzo wiem o co chodzi?
                                        ja wielkorotnie myłem komorę silnika(we wszystkich autach jakie miałem) myjką i NIGDY żadnych problemów nie było
                                        oczywiście nie zlewam celowo alternatora (kompa w O2 bardziej moczy deszcz i zwykła myjnia- bo bezpośrednio nad nim jest ściek z podszybia i woda ścieka bezpośrednio na komputer) ale też nie zabezpieczam specjalnie alternatora czy innego osprzętu
                                        silnik myję zawsze jak jest lekko ciepły i później przedmuchuję spręzonym powietrzem
                                        IMHO mycie parą może być bardziej szkodliwe- bo tam, gdzie strumień wody nie dotrze, para wejdzie bezproblemowo i skropli się :wink:
                                        nawet w Tesco czy innym markecie znajdziesz preparaty do silnika- może być zwykły Autoland
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          myłem silnik w swoim TDI-ku juz ze dwa lub trzy razy myjka cisnieniowa i nic sie nie dzialo, pewnie ze nie tam chlapanie pol dnia ale myk myk i silnik czysty, trzeba mu dać tylko potem dobrze wyschnąć
                                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Może to pomoże


                                            Ten środek jest do kupienia w biedronce za ok. 12 zł
                                            Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              silny środek, śmierdzący,i potrafi narobić szkód zwłaszcza na lakierze trzeba z nim uważać ogólnie ostra chemia i idzie jak ogień :P
                                              Mastershine - Auto Detailing Studio

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                34 letni mercedes kiedys to były auta a miejsca tyle pod maską wokół silnika ze jak mini bagażnik
                                                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                                Auto Detailing: Dream Car Studio
                                                (znajdź również na fb)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Pixon,

                                                  Film ma sporo błędów..... ale co ja sie bede produkował
                                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X